دولت ملزم به واریز مازاد درآمد نفتی سال 90 منتهی به 18 اسفند به خزانه شد

  • شناسه خبر: 2611
دولت ملزم به واریز مازاد درآمد نفتی سال 90 منتهی به 18 اسفند به خزانه شد

 با تصویب و ابلاغ مجلس، دولت ملزم به واریز کلیه مبالغ حاصل از فروش نفت و میعانات گازی مازاد بر مبالغ مندرج در بند (1) قانون بودجه سال 90 منتهی به 18 اسفند به خزانه شد. به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  فارس، قانون الزام دولت به اجرای جزء (ب) بند (2) ماده واحده قانون بودجه […]

خانه » سیاسی » دولت ملزم به واریز مازاد درآمد نفتی سال 90 منتهی به 18 اسفند به خزانه شد
 با تصویب و ابلاغ مجلس، دولت ملزم به واریز کلیه مبالغ حاصل از فروش نفت و میعانات گازی مازاد بر مبالغ مندرج در بند (1) قانون بودجه سال 90 منتهی به 18 اسفند به خزانه شد.

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  فارس، قانون الزام دولت به اجرای جزء (ب) بند (2) ماده واحده قانون بودجه سال 1390 کل کشور به شرح زیر است:

ماده واحده ـ برای اجرای جزء (ب) بند (2) ماده واحده قانون بودجه سال 1390 کل کشور؛
1‌ـ وزارت نفت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران براساس تکالیف مندرج در قانون بودجه سال 1390 کل کشور، کلیه مبالغ حاصل از فروش نفت و میعانات گازی مازاد بر مبالغ مندرج در بند (1) آن قانون را تا هجدهم اسفند ماه سال جاری به حساب خزانه واریز و تسویه حساب نمایند. مبالغ برداشت شده از سوی بانک مرکزی به عنوان مطالبات پرداختهای قبلی، اعم از برداشت بابت پرداخت به حساب ذخیره ارزی و مطالبات سال 1389 فاقد مجوز قانونی است و باید در مهلت مقرر تسویه گردد.
2ـ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است تا بیست و سوم اسفند ماه سال جاری در مورد تخصیص کل درآمد حاصل از منابع تعیین شده در بند (2) قانون بودجه کل کشور، با اولویت اجزاء (الف) و (ب) اقدام نماید. چنانچه تخصیص موضوع این ماده تا مهلت مقرر ابلاغ نگردد؛ خزانه‌داری کل کشور رأساً در مورد ابلاغ تخصیص به دستگاههای مربوط اقدام می‌کند.
3ـ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور مکلف است در مورد باقیمانده درآمد موضوع بند (2) به میزان وصولی تا پایان اسفند ماه سال جاری، به نحوی اقدام کند که بودجه مورد نظر تا دهم فروردین ماه سال 1391 در اختیار دستگاه ذی‌ربط قرار گیرد.
برچسب ها:
دولت ملزم به واریز مازاد درآمد نفتی سال 90 منتهی به 18 اسفند به خزانه شد
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان