به گزارش “خانه خشتی“، حجت الاسلام سید محمود حسینی در جلسه ترویج فرهنگ عاشورایی و برنامه ریزی جهت استفاده هرچه بهتر از ایام محرم که در فرمانداری برگزار شد افزود : امام حسین (ع) درس آزادگی به دنیا داد و جان خود را در راه صدق و صفا از دست داد و با قیام خویش بر اهل جهان نشان داد که تابع ظلم و ستم بودن، ننگ و عار است.
وی تصریح کرد : حادثه عاشورا و واقعه کربلا تنها یک واقعه تاریخی مختص زمان خود نیست بلکه این فرهنگ عاشورا که عامل هدایت است در همه ایام در طول تاریخ ، سازندگیِ خود را به منصه ظهور می رساند.
حسینی خاطرنشان کرد : مهمترین فایده عزارداری ها برای امام حسین (ع) انقلاب شکوهمند اسلامی است انقلاب جهانی اسلام به امامت فرزند گرامی رسول اکرم ( حضرت مهدی موعود) که زمینه سازی آن بوسیله انقلابیون و عاشقان اهلبیت عصمت و طهارت (ع) است صورت می گیرد.
او اضافه کرد : دشمنان اسلام فهمیده اند  که شیعه در مقایسه با فرقه های دیگر اسلام در اقلیت است اما حرف اول را در دنیا می زند چرا که آنها دو بال پرواز عاشورای سرخ و انقلاب سبز امام زمان (عج) را دارند لذا هر موقع دین اسلام در خطر افتاد باید همگان از پیر و جوان زن و مرد به صحنه آیند و بسیج وار برای پاسداری از دین و دیانت تلاش کنند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رفسنجان با اشاره به اینکه محبت، معرفت، مراقبت و حراست از وظایف هر انسانی به ویژه فرد مسلمان است و دین چیزی جز محبت نیست پس هم باید ولایت و تولی را در خود پرورش دهیم و هم تبرا که دوری از دشمن است را اجرا کنیم و از دشمنان بیزاری کنیم.
حجت الاسلام حسینی توصیه کرد : از ارزشها و اصول دینی خود در برابر کوتاه نیایید و در کنار شور حسینی، معرفت و بصیرت افزایی داشته باشیم.
وی به شبکه های ماهواره ای که توسط انگلیس را ه اندازی شده و به مقدسات اسلام و قرآن توهین می کند اشاره و خاطرنشان کرد : دشمن نمی تواند ارزشهای اسلامی ما را از جمله عزاداری برای امام حسین (ع) را از ما بگیرد ولی می تواند ملت را دچار آسیب ها و بدعت های نا گوار کند لذا باید با منطق و استدلال و مناظره علمی و عقلی به مقابله با آنها بپردازیم و ضمن اینکه اختلاف بین شیعه و سنی که آرزوی دشمن است را تشدید نکنیم.
وی گفت : شیعه و سنی یک پیغمبر و یک کتاب هدایت دارند لذا نباید به مسائل جزئی دامن زد که در این صورت وهابیون با خیال آسوده سر از تن شیعه ها جدا کنند چه بسا دشمن با همین اختلاف و تفرقه افکندن بین شیعه و سنی شادمان می شود و ومی تواند برنامه های خود را علیه اسلام پیاده کند.
حسینی افزود : اجتماعات برای عزاداری چشم دشمن را کور می کند همچنانکه به رخ کشیدن و اتحاد ملت اران در راهپیماییها و دیگر برنامه ها دشمن را مایوس می کند عزاداری ها نیز دشمن را از پای در میاورد.
وی یادآور شد : اجتماعات ما ایرانیان در کل گیتی و عالم اثر بخش است.