به گزارش خبرنگار “خانه خشتی”، حمید ملانوری در نشست شورای فرهنگ عمومی رفسنجان از برگزاری منسجم عزاداری عمومی در عصر تاسوعا در رفسنجان خبر داد و گفت: با هماهنگی انجام شده با صدا و سیما عزاداری عمومی در این روز از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مقرر گردیده است که نوحه خوانان نیز اهل رفسنجان باشند، اظهار داشت: در روز چهارم محرم نیز دو تن از هییت های ما با حضور ۲۰۰ نفر از اعضا در پخش زنده برنامه شب های کرمان حضور یافته و به عزاداری می پردازند.

وی درادامه با اشاره به اینکه عاشورای امسال با روز ۱۳ آبان مقارن گشته است، گفت: برنامه ریزی برای هماهنگی هییت ها و دانش آموزان انجام گیرد تا شاهد برگزاری باشکوه این مراسم در رفسنجان باشیم.

فرمانداررفسنجان توجه به کسب و کار حلال را راهی برای بهبود اوضاع جامعه عنوان کرد و افزود: اگر همه بازاریان با قوانین کسب و کار آشنا شوند و در این زمینه آموزش ببینند، از تبعات بد ناشی از ورود مال حرام به زندگی افراد جلوگیری می شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده به میزان ۸ درصد بر روی برخی کالاها اخذ می شود در حالی که در برخی صنوف شاهد دریافت مجدد این هزینه توسط فروشندگان هستیم که این امر اجحاف در حق مشتری است.

ملانوری تاکید کرد: با هماهنگی دستگاه های فرهنگی و آموزشی و اتاق اصناف مباحثی آماده و در اختیار روسای اتحادیه و نمایندگان صنوف قرار گیرد تا هر صنف ضمن آموزش قوانین مربوط به خود به دنبال ترویج کسب و کار حلال باشند.

وی اظهار داشت: با افزایش جدیت نظارت های قانونی و تعزیرات واتاق اصناف، شاهد گسترش مباحث اعتقادی در جامعه خواهیم بود.