حجت الاسلام رمضانی پور در گفتگو با خبرنگار “خانه خشتی” در رابطه با اهانت تروریست ها به قبر حجر بن عدی و سالم بودن جسد وی بیان کرد: حجر بن عدی یکی از صحابه پیامبر و از یاران صدیق و باوفای امیرالمؤمنین و در اعتقاد به ایشان راسخ و محکم بود، که معاویه از دست وی به خشم آمد و دستور داد آن بزرگوار را به شهادت برسانند که در منطقه عذرا نزدیک شهر دمشق به خاک سپرده شده است.

وی افزود: این صحابه بسیار با عظمت و باارزش متعلق به وجود مقدس پیامبر بود، در آن زمان گناهش به علت اینکه شیعه امام علی(ع) بود وی را به شهادت رساندند و امروز نیز نبش قبر می کنند و باید بدانیم با چه انگیزه ای این کار صورت گرفته است. اگر به اسم اسلام است که او از صحابه بود و مبنای کسانی که این اعتقاد افراطی را دارند و از وهابیون هستند بر این است که به صحابه باید احترام گذاشت، پس اگر این گروه پست و منحرف بخواهند بر سوریه و این منطقه مسلط شوند، از مردم سوریه چیزی باقی نمی گذارند.

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: بدن حجر بن عدی پس از 1400 سال که دفن شده بود نبش قبر کردند و سالم بدست آوردند که بعلت معتقد بودن و انجام دستورات اسلامی او بود. آنها باید بر اعتقاداتشان افزوده می شد و حرمت نگه می داشتند و بدن را با احترام به خاک می سپردند. همچنین جعفر بن ابیطالب که ملقب به جعفر طیار بود و این لقبی بود که پیامبر بر او نهاده بود به حرمت پیغمبر به او نیز جسارت کردند.

حجت الاسلام رمضانی پور ابراز داشت: آرزوی نبش قبر حضرت زینب(س) را باید به گور ببرند، زیرا زینب دختر فاطمه کبری(س) است و خشم شیعیان و امت اسلامی به وجود می آید، حساب ایشان با دیگران فرق می کند و جهان اسلام اجازه نمی دهد که تروریست ها اینگونه رفتار کنند.

امام جمعه رفسنجان گفت: کشورهای اسلامی باید در این زمینه از خود حرکتی نشان دهند و جهان اسلام اجازه ندهد یک گروه پست و مهلک و مزدور کشورهای غربی در وسط کشورهای اسلامی اینچنین جنایت بیافرینند و دولت های عربی اسلامی که از این گروه های الحادی حمایت می کنند باید به مسلمانان جواب بدهند.

وی تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی باید یک حساب جداگانه برای این اعمال ننگین بگشاید و در روابط با کشورهای عربی که از این گروههای تروریستی حمایت می کنند تجدید نظر نماید و دیگر ممالک و کشورهای اسلامی را فراخواند که با این افراد برخورد مناسب نسبت به اعمال نادرستی که انجام می دهند داشته باشند.

حجت الاسلام رمضانی پور افزود: چون دشمنان اسلام به صورت علنی اسلحه و نیرو به سوریه می فرستند، اگر مقام معظم رهبری مصلحت بدانند و تصمیم گیری کنند که ما نیز لشکر ها و گردان هایی را برای دفاع از ملت مسلمان داشته باشیم و در این زمینه اقدام کنیم بسیار شایسته است.