به گزارش خبرنگار خانه خشتی، جشنواره فیلم فجر در رفسنجان با حاشیه های فراوانی رو به رو بود، از نفروختن بلیت برای یک فیلم تا تکمیل ظرفیت فیلمی دیگر …

– اولین روز جشنواره 14 ام نبود، فیلم ها دیر رسید و نمایش فیلم ها یک روز به عقب افتاد.

– تأخیر در آغاز جشنواره از حضور مردم در روز دوم کم نکرد؛ در حالی که هوا پر از گرد و غبار بود و برف از آسمان می بارید، مردم دوان دوان به سمت سالن های سینما در حرکت بودند.

– آغاز جشنواره در روز 15 بهمن با افتتاح نمایشگاه هنرمندان به دست دختر مرحوم امین همراه بود.

– نمایش «گهواره ای برای مادر» اولین فیلم جشنواره در رفسنجان بود که با استقبال خوبی مواجه نشد؛ حتی آغاز فیلم با تأخیر چند دقیقه ای همراه بود.

– با وجود آغاز سخت جشنواره در رفسنجان، استقبال مردم در همان روز اول بالا رفت و عده زیادی برای تماشای فیلم ها به سینما امین آمدند.

– حضور اولین آپارات نمایش فیلم در رفسنجان در میان فضای ساختمان علاقمندان زیادی را به خود جلب نمود.

– روز اول، عده ای از مخاطبین فیلم «جیب بر خیابانی» به دلیل تکمیل ظرفیت سالن، تماشای فیلم را بر روی صندلی پلاستیکی مشاهده کردند.

– برنامه ریزی ها به قدری دقیق بود که در روزهای آغازین، به دلیل حضور تعداد کمی از مردم، نمایش فیلم ها به تعویق نیفتاد و اکران شدند.

– کم کم بساط فلاسک چای رایگان در قسمتی از سینما فراهم شد و مشتریان فراوانی به دور خود جمع کرد.

– «گناهکاران» مخاطبان زیادی را به همراه داشت و به همین دلیل سانس فیلم «یک دو سه … پنج» در روز دوم جشنواره، متوقف و هر دو سالن برای نمایش «گناهکاران» آماده شد.

– افزایش مخاطبین و بالا رفتن آمار بلیت های رزرو شده، موجب تغییراتی در تحویل شماره های صندلی و سرگردانی عده ای از تماشاچیان شد؛ به طوری که مدیر جشنواره برای جلوگیری از این عمل، به مدت یک روز، روند تحویل بلیت را در باجه فروش کنترل کرد.

– «رسوایی» پا را فراتر گذاشت و روز سوم جشنواره با حداکثر ظرفیت مخاطبین برای تماشای این فیلم همراه بود. به طوری که اکران «ساکن خانه چوبی» متوقف و سانس فوق العاده «رسوایی» برگزار شد.

– بازدید فاطمه عالیا، نماینده مردم تهران به همراه مشاور امور بانوان استان ازنمایشگاه آثار هنرمندان انعکاس خوبی میان مردم داشت.

– «عملیات مهد کودک» ویژه سنین کودکان و نوجوانان نیز با استقبال بسیار خوبی از سوی کودکان روبه رو شد و پیام های مثبتی برای والدین به همراه داشت.

– با ورود فیلم پوران درخشنده یکی از سانس های سینما به اگران فوق العاده این فیلم انجامید؛ و حتی به طور ناگهانی برنامه دچار تغییر شد و «رسوایی» هم در سانسی دیگر وارد جدول پخش شد.

– «دهلیز» نیز به دلیل کثرت مخاطبین، «استرداد» را بازگشت داد و با قدرت مخاطبین خود را جذب نمود.

– استقبال از فیلم های فجر افزایش یافت و با بالا رفتن موج تماشاچیان فیلم« هیس!دخترها فریاد نمی زنند»، سینما امین در سه سانس متوالی نمایش این فیلم را با ظرفیت کامل به روی پرده کشاند و نمایش فیلم «از تهران تا بهشت» به تعویق افتاد.

– برنامه نهایی جشنواره فیلم فجر با ورود «حوض نقاشی به فهرست فیلم های فجر رفسنجان دچار دگرگونی شد و در مدت زمان کمتر از دو ساعت فیلم «عقاب صحرا» برکنار و «حوض نقاشی» به نمایش درآمد.

– با تغییر فراوان در جدول پخش فیلم ها سانس های نمایش دچار تغییراتی شد و هم اکنون مردم می توانند فیلم های مورد علاقه شان را در 8 سانس مختلف ببینند.