نظام با هدایت‌های آیت‌الله خامنه‌ای در فتنه‌ها سربلند می‌شود

  • شناسه خبر: 516
نظام با هدایت‌های آیت‌الله خامنه‌ای در فتنه‌ها سربلند می‌شود

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید در قم گفت: شکست فتنه‌گران سال 88 به وسیله هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری است و باید در همه امور از ایشان پیروی کنیم. خبرگزاری فارس از قم،‌ آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب […]

خانه » سیاسی » نظام با هدایت‌های آیت‌الله خامنه‌ای در فتنه‌ها سربلند می‌شود

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید در قم گفت: شکست فتنه‌گران سال 88 به وسیله هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری است و باید در همه امور از ایشان پیروی کنیم.
خبرگزاری فارس از قم،‌ آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: قسمت زیادی از آیات قرآن مربوط به مبداء و معاد شده و هزاران آیه در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: یکی از اصول الهی این است که انسان برای زندگی جاوید آفریده شده و این دنیا به مثابه مزرعه آخرت محسوب شده و این امر از شاخصه‌های جهان‌بینی الهی محسوب می‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به زنده بودن همه موجودات جهان گفت: قرآن می‌فرماید تمام اعمال انسان توسط زمین و زمان درک شده و همه آنها در روز قیامت به عنوان شاهد حاضر خواهند شد بنابراین دستگاه آفرینش، زنده بوده و به ثبت و ضبط کردار و گفتار بشر می‌پردازد.

وی جهان‌بینی را شامل درک انسان از عالم هستی دانست و تصریح کرد: آموزه‌های اسلامی ارزش بسیار گران‌بهایی دارد بنابراین عضویت در سپاه پاسداران به نیروی ایمان و عقیده و جهان‌بینی اسلامی بستگی داشته و هدف و انگیزه این نیروها، الهی و ارزشمند است.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه فتنه شامل حوادثی است که برخی از مردم طی آن فریب می‌خورند، گفت: یکی از فتنه‌های صدر اسلام،‌ جنگ جمل بود که با حضور همسر و دو تن از یاران پیامبر اکرم(ص) به وجود آمد، اما حضرت علی(ع) چشم فتنه را کور کرد و نمونه این امر نیز،‌ شکست فتنه‌گران سال 88 به وسیله هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: نیت قلبی در جهان‌بینی الهی ارزش بسیاری داشته و یکی از اصول این جهان‌بینی، نیت خالصانه است.

وی با بیان اینکه قرآن کریم،‌ از جهان‌بینی الهی به عنوان حکمت یاد می‌کند خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) می‌فرماید «خانه‌ای که جهان‌بینی الهی در آن حاکم نباشد خرابه‌ای بیش نیست» بنابراین شناخت و درک صحیح، اهمیت فراوانی دارد.

آیت‌الله نوری همدانی افزود: سکولاریسم و لیبرالیسم اهمیتی در اسلام ندارند بلکه تمام امور مانند سیاست و اقتصاد، باید توام با فرهنگ و جهان‌بینی الهی باشد.

این مرجع تقلید با تاکید بر مطالعه کتاب‌های مفید مانند نهج‌البلاغه توسط تمام اقشار جامعه به ویژه نیروهای سپاه پاسداران تصریح کرد: امام خمینی(ره) نیز مطالعه این کتاب را در وصیت‌نامه خود مورد سفارش قرار داده است زیرا هیچ کتابی پس از قرآن کریم،‌ مانند نهج‌البلاغه دارای فصاحت و بلاغت نیست.

وی از همه اعضای سپاه پاسداران خواست به مطالعه آثار امام خمینی(ره) به خصوص صحیفه نور بپردازند و گفت: امام خمینی(ره) توانست در میان دو اردوگاه شرق و غرب، نظام اسلامی را به وجود آورده و اکنون نیز بیداری اسلامی منطقه،‌ حاصل قیام ملت ایران است.

آیت‌الله نوری همدانی افزود: مرکز نشر آثار امام خمینی(ره) صحیفه نور را در 22 جلد منتشر کرده است که تهیه و مطالعه آن توسط تمام مردم ضرورت دارد، ضمن اینکه 50 جلد از سخنان و بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی در موضوعات مختلفی چون روحانیت،‌ تاریخ و سیاست با عنوان دفتر تبیان نیز توسط همین مرکز در اختیار عموم قرار گرفته که مطالعه این کتاب نیز اهمیت بالایی دارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه مطالعه وصیت‌نامه سیاسی و الهی امام خمینی(ره) نیز بسیار مفید خواهد بود گفت: این شخصیت بزرگ،‌ حاصل تجارب خود در سال‌ها مبارزه با طاغوت و استعمارگران را در وصیت‌نامه خویش به رشته تحریر درآورده و مطالعه آن در شرایط کنونی بسیار راهگشاست.

وی در ادامه به شاخص‌های فرهنگ اسلامی همچون جهاد و شهادت اشاره کرد و افزود: از جمله شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دانشمندان انرژی هسته‌ای هستند ضمن اینکه اقشار مختلف جامعه همچون روحانیت، سپاه پاسداران و حتی کودکان و زنان نیز شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند که همه این موارد حاصل جهان‌بینی الهی مردم ایران است.

آیت‌الله نوری همدانی با قرائت بخشی از اشعار خود در زمان جنگ خاطرنشان کرد: جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، مملو از جوانانی بود که با جهان‌بینی الهی، پای در عرصه مبارزه با کفر و نفاق گذاشته بودند.

این مرجع تقلید گفت: نظام اسلامی ایران بهترین شکل حکومت است زیرا از نظر اسلام، پیامبر یا امام معصوم باید در رأس حکومت قرار گیرد و در زمان غیبت نیز، فقهی باتقوا و عادل و نیز شجاع و مدیر مانند آیت‌الله خامنه‌ای حاکمیت جامعه اسلامی را بر عهده بگیرد.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی ایران به حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) منتهی خواهد شد افزود: همه افراد جامعه باید منتظر واقعی ظهور بوده و افتخار خود را سربازی در راستای قیام مهدوی بدانند.

برچسب ها:
نظام با هدایت‌های آیت‌الله خامنه‌ای در فتنه‌ها سربلند می‌شود
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان