رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رفسنجان گفت: طی 568 مورد بازدید صورت گرفته در ایام نوروز از مراکز عرضه فرآورده‌های دامی این شهرستان، 800 کیلو انواع گوشت غیرقابل مصرف ضبط شد.دامپزشکی رفسنجان
محمود مقامی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه خشتی اظهار داشت: با توجه به وظیفه خطیر دامپزشکی در تأمین امنیت غذایی و دوچندان شدن اهمیت تأمین سلامت غذا در نوروز، طرح تشدید نظارت از 26 اسفند‌ماه سال گذشته آغاز شد و تا 13 فروردین‌ماه جاری ادامه داشت.

وی افزود: اکیپ‌های دامپزشکی طی انجام این طرح به صورت دو شیفت کاری بر تمام مراحل تولید، استحصال، بسته‌بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی از جمله گوشت نظارت کردند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رفسنجان ادامه داد: در طول اجرای طرح تشدید نظارت، 568 مورد بازدید از مراکز مختلف مرتبط با فرآورده‌های خام دامی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ضبط فرآورده‌های غیرقابل مصرف در واقع پیشگیری از سوء‌استفادهای برخی سودجویان و جلوگیری از عرضه این فرآورده‌ها به سفره مردم است، اظهار داشت: طی 568 مورد بازدید صورت گرفته، 800 کیلو انواع گوشت غیرقابل مصرف ضبط و از چرخه مصرف حذف شد.

مقامی با اشاره به اینکه بازرسی‌ها و نظارت‌های این شبکه در طول سال به طور مستمر صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: با وجود تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان، نیاز به همکاری‌ها و گزارش‌های مردمی همیشه حس می‌شود.