نفوذ سوریه به اتاق عملیات ترکیه-اسرائیل و خودزنی رویترز

  • شناسه خبر: 9958
نفوذ سوریه به اتاق عملیات ترکیه-اسرائیل و خودزنی رویترز

خانه خشتی:منابع مطلع اعلام کردند که کشف اتاق عملیات ترکیه، قطر، اسرائیل و عربستان به دست دستگاه اطلاعات سوریه و نفوذ به تماس‌های آن علت پیش‌دستی رسانه‌های ضدسوری مانند رویترز در افشای وجود این اتاق عملیات بود. خانه خشتی به نقل از فارس؛ همزمان با سرکوب تروریست‌های دمشق و حلب به دست نیروی امنیتی سوریه […]

خانه » آخرین اخبار » نفوذ سوریه به اتاق عملیات ترکیه-اسرائیل و خودزنی رویترز

خانه خشتی:منابع مطلع اعلام کردند که کشف اتاق عملیات ترکیه، قطر، اسرائیل و عربستان به دست دستگاه اطلاعات سوریه و نفوذ به تماس‌های آن علت پیش‌دستی رسانه‌های ضدسوری مانند رویترز در افشای وجود این اتاق عملیات بود.

خانه خشتی به نقل از فارس؛ همزمان با سرکوب تروریست‌های دمشق و حلب به دست نیروی امنیتی سوریه روز گذشته خبرگزاری انگلیسی رویترز که در جانبداری از تروریست‌های سوریه علیه دولت و مردم این کشور از انتشار هیچ خبر اغراق‌آمیز یا فضاسازی دریغ نمی‌کند، در اقدامی عجیب فاش کرد که ترکیه برای حمایت لجستیک از تروریست‌های سوریه، در نزدیکی مرز سوریه پایگاهی مخفی به درخواست عربستان و همکاری قطر احداث کرده است.

جهینه اعلام کرد: بسیاری‌ها می‌پرسند که رویترز که در جنگ رسانه‌ای علیه سوریه شریک برخی منابع دیگر است، چرا از اتاق عملیات «اضنه» ترکیه پرده برداشت و از مرکزی اطلاعاتی وابسته به ترکیه، قطر، اسرائیل و عربستان سخن گفت.

این پایگاه خبری نوشت: منابع مطلع به جیهنه اعلام کردند که این افشاگری رویترز از روی لطف این خبرگزاری نبوده است بلکه ناشی از ضربه اطلاعاتی دستگاه اطلاعات و ارتش سوریه بود که [به مخالفان] وارد شد. زیرا دستگاه اطلاعات سوریه موفق شد به این اتاق عملیات ترکیه نفوذ کند و تماس‌های آن را که ماموریت هدایت تروریست‌های مسلح در سوریه را بر عهده داشت، رصد کند در حالی که این اتاق عملیات به گروهک‌های مسلح اطلاع می‌داد که ارتش سوریه در چه موقعیتی است و نقاط تمرکز آن یا جهت حرکت آن به چه سویی است.

جهینه نوشت: شبکه ارتباطی که از خاک ترکیه اداره می‌شد و با ماهواره‌ها و مشخصا با ماهواره آمریکا در ارتباط بود، تحت اداره افسران اطلاعاتی آمریکا اداره می‌شد و از آنجا به گروه‌های تروریستی طبق موقعیت ارتش سوریه فرمان داده می‌شد و از آنجا توصیه‌ها و راهنمایی‌های لازم به گروهک‌های مسلح در سوریه داده می‌شد.

جهینه نوشت: اطلاعات به دست آمده از طریق نفوذ حقیقی به این اتاق عملیات نقش مهمی در سرعت یکسره کردن کار تروریست‌ها [در دمشق و حلب] و نجات دادن جان صدها نفر از مردم از چنگ گروهک‌های تروریستی بود و زمانیکه رویترز از این اتاق عملیات پرده برداشت، آمریکا دریافته بود که توصیه‌هایش به گروهک‌های تروریستی منجر به مرگ آنان می‌شود زیرا دستگاه اطلاعات سوریه به این اتاق عملیات نفوذ کرده و اسرار آن را دریافته بود.

رویترز در افشاگری خود به نقل از منابعی نوشته بود که قطر نقشی اساسی در کنار ترک‌ها در هدایت عملیات در پایگاه مذکور ایفا می‌کرد و دوحه در کنار ترکیه عملیات مسلح کردن مخالفان را دنبال می‌کند.

این منابع اعلام کردند که ترک‌ها برای پوشاندن نقطه ضعف خود در رصد فعالیت‌ها به آمریکایی‌ها متوسل شده بودند تا هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار آنها قرار دهد.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان