اطلاعیه بسیج دانشجویی دانشگاه ولی عصر(عج) در آستانه روز جهانی قدس

دست استکبار برای دنیا رو شده است / مسئله ی قدس یک اصل مهم برای امت اسلامی است

 • شناسه خبر: 69520
دست استکبار برای دنیا رو شده است / مسئله ی قدس یک اصل مهم برای امت اسلامی است

بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت ولی عصر(عج) رفسنجان در آستانه روز جهانی قدس اطلاعیه ای صادر کرد:

خانه » آخرین اخبار » دست استکبار برای دنیا رو شده است / مسئله ی قدس یک اصل مهم برای امت اسلامی است

 به گزارش “خانه خشتی“، بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت ولی عصر(عج) رفسنجان در آستانه روز جهانی قدس اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد:

به دنبال عدالت و برابری که باشی، به هر دری می زنند که ریشه ات را بخشکانند. مگر کم بودند که به نا حق شاهد بر چیده شدنشان بودیم؟ این روز ها بویی از عدالت  و خون را استشمام می کنیم؛ بویی که پس از گذشت سالیان متمادی، هنوز سحرگاهان به مشام می رسد. ننگ بر آن مردی که رسم امام کشی را بنا نهاد. اما این ننگ از دامان بیعت شکنان غدیر خم نیز پاک نخواهد شد که کم از شمشیر ابن ملجم در کارنامه ی اعمالشان ننویسند. آنقدر سست ایمانی و بی بصیرتی به خرج دادند تا برای حفظ اسلام، حسن ابن علی(ع) را وادار به نوشیدن جام زهر صلح نامه کردند. حب دنیا، ترس، ایمان سست تا کی؟ تا آنجا که نور چشم پیامبر(ص) را به گودالی کشاندند. اما گودال، نیزه، خیمه، چادر، … خود حکایتی به درازای عمر بشریت دارند. ولی در انتها اسلام باقی ماند…
در نهایت خداوند، نعمت وجود امامش را از ما گرفت. تا کی انسان کامل و معصوم در بین ما باشد و مظلومانه او را بکشیم؟ عده ای واقعا ایمانی وصف ناپذیر دارند اما کافی نیست! بایستی قلوب یکپارچه برای وجود او بتپد، هرگاه همگی به لزوم حضور او در بینمان ایمان داشتیم، آنگاه ظاهر می شود تا او را در برپایی عدل جدش علی ابن ابیطالب(ع)، گرفتن انتقام سیلی مادرش فاطمه(س) و خون به نا حق ریخته شده ی اجدادش یاری کنیم. چه خوش سعادت و چه سخت وظیفه ای برای دوستداران حضرت حجت(عج)!!!
از زمان آدم، نوح، ابراهیم و … بوده، تا به الان نیز ادامه دارد؛ چهره ی در هم کشیده ی ظالمان و عربده های مستانه ی آنان بر مظلومان. مظلومانی که حقشان ضایع شده و در پی باز پس ستاندن آن، به بدترین شکل کشته می شوند. به چه جرمی؟ حق طلبی، عدالت خواهی، آزادگی و … و در مقابل، مستکبران ظالم هستند که مدام مرتکب جرم و جنایت می شوند و همواره سعی در توجیه  و خوب جلوه دادن آن در برابر افکار عمومی دارند.
استکبار دچار آفت خود برتر بینی است و این ویژگی خطرناک موجب نادیده گرفتن حقوق دیگر ملت ها شده و منطق و تعقل را از آنان صلب کرده است. نظام های استکباری، جرم و جنایت را نسبت به آحاد بشر مجاز می شمارند و اهمیتی نمی دهند، اما همان رفتار با خود آنها و حامیان آنها، جرمی نابخشودنی و حرکتی خلاف حقوق بشر تلقی می گردد. استکبار همواره از شیوه ی توجیه و پوشاندن لباس خدمت به جنایات خود استفاده می کند، غافل از آنکه حنای آن ها دیگر رنگی ندارد و دستشان برای دنیا رو شده است.
امروزه مسئله ی قدس و فلسطین، تنها به نام گذاری یک روز و راهپیمایی ختم نمی شود. این یک اصل مهم برای امت اسلامی، چه در ایران، چه در لبنان، چه در سوریه، چه در عراق، چه در یمن و چه در دیگر کشور های اسلامی منطقه و همگی مسلمانان جهان محسوب می شود. مسئله، مسئله ی اسلام در برابر استکبار است؛ مسئله، مقابله ی جبهه ی حق علیه باطل است.
چه هوشمندانه بنیان گذار انقلاب اسلامی روز قدس را نام گذاری کرد و چه وظیفه ی خطیری بر گردن تک تک مسلمانان است که در حمایت از مظلوم و محکومیت ظالم و نظام های استکباری جهان، اعتراض خود را در راهپیمایی روز قدس به گوش جهانیان می رسانند. اما مهم تر آن است که ما با شرکت در این فریضه ی الهی، اعلام آمادگی خود را با حضور و شعار های ضد استکباری خود، به گوش امام زمان(عج) می رسانیم، قطعا ایشان پرونده ی اعمال ما را بررسی می نمایند. نیت های خود را خالص کنیم و برای مقابله با استکبار و همدردی با  مظلومان جهان و اعلام آمادگی برای گرفتن انتقام سیلی مادر مظلوممان فاطمه الزهرا(س)، همراه با مولایمان صاحب الزمان(عج)، فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل را سر دهیم.
در پی شکل گیری انقلاب اسلامی، افرادی از نظر دیدگاه  درموضوعات مختلف، دچار اختلافات عمیقی با امام خمینی(ره) بودند و در موارد مختلف از جمله پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام(ره) نقش بسزایی داشتند؛ هم اکنون نیز با گذشت چندین سال از رحلت امام(ره)، عده ای سعی در معرفی یک امام جدید و ساختگی مطابق با خواست خودشان دارند تا کارهای  خود را توجیه کنند و دیدگاه های خودشان را به خورد جامعه بدهند، لذا سعی دارند تا دیدگاه های خود را به امام(ره) نسبت دهند. اما برای همگان روشن است که دیدگاه امام(ره) و جهت گیری های ایشان، در بیانات و کتاب های ایشان جای دارند و صرفا ساختن خاطره  و داستان پردازی، منبع قابل اعتمادی نیست. همه ی ما می دانیم که امام(ره)، بیخودی آمریکا را شیطان بزرگ خطاب نمی کنند. همچنین در سیره ی رفتاری و گفتاری امام(ره)، خوی استکبار ستیزی و مبارزه با ظالم کاملا مشهود است و گفتن این که امام(ره) با گفتن « مرگ بر آمریکا» مخالف بودند، کاملا خبر از آن می دهد که عده ای امام را نشناختند و سعی در توجیه افکار و دیدگاه های خود در سایه ی امام(ره) دارند. هر چند زمانی از نزدیکان امام(ره) بوده اند؛ اما خود امام(ره) می فرمایند:«میزان، حال فعلی افراد است»(صحیفه امام،ج ۱۷،ص ۲۲۰).
مقام معظم رهبری:« ما می خواهیم به همه ی انسان ها خدمت کنیم، محبت کنیم، ما می خواهیم با همه ی ملت ها روابط دوستانه و محبت آمیز داشته باشیم؛ ما حتی با ملت آمریکا هم هیچ دشمنی نداریم، آنها هم مثل بقیه ملت هایند. ما با استکبار مخالفیم و مبارزه می کنیم. امروز دولت ایالت متحده ی آمریکا در راس استکبار است.»
اما اشتباها مذاکرات و توافقات هسته ای تیم مذاکره کننده ی کشورمان را به سازش در برابر نظام های مستکبر تعبیر نکنیم، چرا که نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب برای مقابله با همین استکبار، که آن زمان نظام شاهنشاهی شکل گرفته از نظام استکبار جهانی بود، بوجود آمد و همچنان با حفظ آرمان های اسلامی در حال حرکت است و حامی مظلومین و مستضعفین. جا دارد که تک تک ما دست بکار شویم، ابتدا از خودمان شروع کنیم و سپس به اصلاح جامعه بپردازیم.
از آنجا که استکبار از امام کشی  تا کشتار بی رحمانه ی کودکان و زنان بی گناه در فلسطین، عراق، سوریه، یمن و… باکی ندارد و جرم و جنایت را به حد اعلای خود رسانده است، از دولت محترم تقاضا داریم تا کمی مدبرانه عمل کرده و علاوه بر تمرکز جدی بر روی مذاکرات و توافقات هسته ای، به بخش های دیگر و توانمندی های داخلی نیز توجه ویژه ای داشته باشند، چرا که توانایی ها و قابلیت های جوانان این کشور، بار ها اثبات شده است؛ زیرا به سختی می توان به قول های قاتلین جنایتکار اعتماد کرد.

‘ما جوانان’ ایران زمین در برپایی هر چه با شکوه تر روز جهانی قدس تلاش خواهیم کرد و همه خواهیم آمد ،دشمنان ما بدانند این نظام خواهان عدالت است و پشتوانه ای همچون ‘ما جوانان’ دارد .
به امید پیروزی حق علیه باطل؛  اللهم عجل لولیک الفرج

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • شهروند

  همه ما می آییم زن و مرد ،پیر و جوان

  دانشجو

  ما پشت سر بچه های بسیج دانشگاه هستیم.روی ما حساب کنید. یا علی

  دانشجو

  سلام خدا قوت میگم به دانشجوهای بسیجی
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان