به گزارش خبرنگار”خانه خشتی”، حجت الاسلام سید محمود حسینی امام جمعه موقت رفسنجان در خطبه های این هفته شهرستان، با سفارش به رعایت تقوا اظهار داشت: ما مسافر سفر مهم آخرت هستیم و در این راه احتیاج به زاد و توشه ای داریم و به فرموده ی قران کریم بهترین توشه همان تقوا و انجام واجبات است.

وی ماه ذی الحجه را یکی از ماه های محترم الهی برشمرد و تصریح کرد: اگر این ماه مقدس شمرده می شود به واسطه ی وقایعی است که در این ظرف از زمان قرار دارند.

حسینی افزود: حج یکی از ارکان اسلام است که در ماه ذی الحجه قرار گرفته است، هم اکنون میلیون ها انسان در حال گردش به دور معبود خود هستند، عظمت و اقتدار اسلام در مناسک حج دیده می شود.

امام جمعه موقت رفسنجان با اشاره به سالروز ازدواج امیرالمونین حضرت علی (ع) و بانوی گرانقدر اسلام حضرت زهرا(س) خاطر نشان کرد :تنها شوهری با شایستگی ها وسوابق درخشان امیرالمونین شایسته مقام با عظمت فاطمه(س) بود .

وی اقزود: با این ازداواج دو دریای نبوت و امامت با هم یکی شد که نتیجه ی آن دو گوهر گرانبها امام حسین(ع) و امام حسن(ع) بود که افتخار عالم هستند.

حسینی الگوبرداری از ازواج ساده و به دور هرگونه تجملات و تشریفات این دو بزرگوار را برای مسلمانان لازم دانست و گفت: به فرموده ی رهبر فرزانه انقلاب عمده موانع ازدواج موانع فرهنگی است، عادت ها، تفاخرها و چشم و هم چشمی ها هستند که مانع کار درست می شوند.

وی یادآور شد: در گذشته مجالس عروسی بسیار آسان برگزار می شد اما امروز شاهد تجملات و دردسرهای فراوان در این امر هستیم که دست و پای مردم را بسته است.

حسینی مردم و خیرین را در کنار دولت در را روان ساختن سیر ازداج موثر دانست و تصریح کرد: همه باید چاره اندیشی کنند تا زمینه ازواج آسان جوانان را فراهم نمایند و جامعه را از مفاسد رهایی بخشند.

امام جمعه موقت رفسنجان در بخش دیگری از سخنانش به موضوع داعش و خیمه شب بازی آمریکا برای نابودی این گروه تروریستی اشاره کرد و بیان داشت: داستان داعش امروز همچون حضور طالبان در افغانستان است، داعش همانند طالبان ساخته دست خود آمریکا است.

وی افزود: سرکوبی داعش از سوی آمریکا یک دروغ بزرگ است و به طور قطع این دروغگو در عمل متفاوت عمل خواهد کرد.

حسینی خاطر نشان کرد: آمریکا هیچ ارزشی برای امنیت جوامع قائل نیست و دغدغه اصلی آن سلطه بر جهان و ایجاد دهکده ی جهانی با حاکمیت خود است.

وی با اشاره به بیداری و هوشیاری مردم بیان داشت: انقلاب مردم یمن نمونه ای از از بیداری مسلمانان است که با با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی ایران و مقاومت، انقلاب خود را از انحصار غربی ها بیرون آوردند.