مشاور فرماندار رفسنجان در امور جوانان در گفت و گو با خانه خشتی مطرح کرد:

برگزاری جشنواره جوان برتر شهرستان رفسنجان در اردیبهشت ماه

 • شناسه خبر: 93755
برگزاری جشنواره جوان برتر شهرستان رفسنجان در اردیبهشت ماه

مشاور فرماندار رفسنجان در امور جوانان گفت: جشنواره ی جوان برتر شهرستان رفسنجان در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری و در حوزه های هنری، ورزشی، کارآفرینی، فعالیت اجتماعی، پژوهشگری و ورزش برگزار میگردد .

خانه » آخرین اخبار » برگزاری جشنواره جوان برتر شهرستان رفسنجان در اردیبهشت ماه

علی غلامرضا پور مشاور فرماندار در امور جوانان در گفت و گو با خبرنگار خانه خشتی، با اشاره به اهداف تشکیل مجمع مشاوران جوان فرمانداری رفسنجان اظهار داشت: این مجمع  از سوی فرماندار شهرستان و با هدف ایجاد پل ارتباطی میان جوانان و مسئولان در آبان ماه ۹۳ تشکیل شد شد تا هم نقطه نظرات، ایده ها و راهکار های جوانان و هم مشکلات و مسائلشان را به مسئولین انتقال دهد.

تشریح مجمع مشاوران جوان فرمانداری رفسنجان و فعالیتهای آن

وی افزود: مجمع مشاوران جوان در ساختاری سیستماتیک ایجاد شده که بتواند بازدهی بیشتری داشته باشد، با شکل گیری هسته ی اولیه این مجمع اساسنامه ی آن نوشته شد و به تایید فرماندار رفسنجان رسید.

مسئول مجمع مشاوران فرمانداری رفسنجان با بیان اینکه این مجمع از چهار رکن اصلی تشکیل شده و بر حوزه های اثرگذار و مهم جوانان متمرکز شده است تصریح کرد: رکن اول مجمع کمیسیون های تخصصی هستد که شامل کمیسیون ورزشی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگ و هنر، بانوان و خانواده و اشتغال و سرمایه گذاری میشود.

majma-rafsanjan-javan_khanehkheshti (1)

وی خاطر نشان کرد: هرکمیسیون در قالب جلساتی منظم مسائل را رصد کرده و به بررسی مشکلات و دغدغه های جوانان میپردازند و در پایان نظر کارشناسی را در قالب طرح هایی برای رکن تصمیم گیر مجمع که “شورای مرکزی” نام داشته و مدیریت اجرایی مجموعه را بر عهده دارد، ارسال می گردد.

غلامرضا پور “شورای راهبردی” را دیگر رکن مجمع مشاوران جوان برشمرد و گفت: در اینجا سعی شده است از افراد پیشکسوتی که در گذشته در حوزه ی جوانان فعال بوده اند استفاده شود؛ در رکن نهایی مجمع که “شورای عمومی” نام دارد شامل تمامی اعضا میباشد.

غلامرضاپور با اشاره به تشکیل اولین جلسه مجمع در آذرماه ۹۳ تصریح کرد: از ابتدا تا کنون فعالیتهای گسترده ای از جمله برگزاری جشن بزرگداشت هفته جوان، هماهنگی تشکیل زنجیره انسانی مبارزه با مواد مخدر، برگزاری همایش های آموزشی با محوریت حوزه خانواده، برگزاری جلسات متعدد جوانان با فرماندار ، برگزاری طرح های ویزیت رایگان پزشکی، برگزاری همایش راهکارهای توسعه کسب و کار از نگاه فعالان اقتصادی، همکاری با امور بانوان فرمانداری در برگزاری نمایشگاه بشری ، برگزاری جلسات منسجم با جوانان و برگزاری گردهمایی مشاوران جوان سراسر استان در رفسنجان از سوی مجمع صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در آینده بتوانیم مجمع به سمت تخصصی تر شدن و مشورتی شدن پیش خواهد رفت تصریح کرد: با تقویت ساختار ها و با جذب و شناسایی جوانان فعال و با انگیزه، هسته های مشورتی مجمع پویا تر می شود و از طرفی فعالیت اعضا صرفا به حوزه ی جوانان محدود نمیشود و آنها در تمامی حوزه ها به ما مشورت داده و فعالیت های اثرگذاری انجام میدهند.

بخاطر حاشیه هایی که در ورزش کشور وجود دارد، در به رسیدگی به امور جوانان کم کاری هایی صورت گرفت

غلامرضا پور ضمن تقدیر از حمایتهای رزم حسینی استاندار و ملانوری  فرماندار در سطح شهرستان به جهت ایجاد فضایی آرام و خوب برای انجام فعالیتهای مجمع اظهار داشت: در دولت های قبل فعالیت هایی چون تشکیل سازمان ملی جوانان و یا بحث مشاورین جوان انجام شد که در پایان به تشکیل وزارت ورزش و جوانان انجامید و احساس میشود که در این وزارت خانه بخاطر حاشیه هایی که در ورزش کشور وجود دارد، در به رسیدگی به امور جوانان کم کاری هایی صورت گرفت و به همین دلیل و باتوجه به پتانسیل های خوبی که در جوانان دیده می شود این مجمع تشکیل گردید.

majma-rafsanjan-javan_khanehkheshti (2)

وی ابراز امید واری کرد: در مجلس آینده این مسئله به صورت کارشناسی بررسی شود تا در ادامه نهادی به صورت جداگانه در این زمینه فعالیت کند.

غلامرضا پور با بیان اینکه هم اکنون مجمع مشاوران جوان فرمانداری رفسنجان ۱۵۰ عضو دارد تصریح کرد: تصمیم بر این بوده است که عضوگیری در مجمع به صورت فراگیر نباشد و به سمت جذب بخشی از جوانان فعال شهرستان حرکت کنیم و اعضای کنونی بدون هیچ محدودیتی از بین جوانان و همه ی اقشار و گروه های شهرستان انتخاب شده اند.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که زیرساخت ها فراهم شود ممکن است در آینده اقدام به عضو گیری نماییم و در حال حاضر هم هیچ گونه محدودیتی نداشته و از همه ی اقشار و گروه ها عضو داریم.

جزئیات برپای جشنواره جوان برتر شهرستان رفسنجان

غلامرضاپور با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین سرمایه های هر کشور نیروی انسانی جوان آن کشور است تصریح کرد: دولت باید استعداد های جوان را شناخته و جذب کند و از فعالیت های آنها تجلیل و تقدیر نماید و ما هم در حد توان خود سعی کرده ایم که وظیفه مان را در این زمینه انجام دهیم .

وی از برگزاری “جشنواره ی جوان برتر شهرستان رفسنجان”  در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد و گفت:  این برنامه حاصل جلسات و هماهنگی ها و مشورت هاییست که در مجمع جوانان صورت گرفته است و در حوزه های هنری، ورزشی، کارآفرینی، فعالیت اجتماعی، پژوهشگری و ورزش برگزار میگردد .

غلامرضا پور ادامه داد: فراخوان این جشنواره اعلام شده و ما نیز از کانال های اطلاعاتی مختلف و سازمان های دولتی و… نسبت به جمع آوری اطلاعات افراد اقدام کرده و داوران ما در پایان نسبت به انتخاب افراد برتر، اقدام میکنند.

وی مهلت معرفی شرکت کنندگان در این جشنواره را ۱۰ اردیبهشت عنوان کرد و گفت: افراد شرکت کننده باید در بازه ی سنی ۱۸ تا ۳۲ سال بوده و با فعالیت های خود تحولی را در زندگی محیط پیرامون ایجاد کرده باشند.

باید تعریف دقیق و مشخصی از اقتصاد مقاومتی در بین مسئولین ایجاد شود

مشاور فرماندار رفسنجان در امور جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ناگذاری سال جدید با عنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” از سوی رهبر فرزانه انقلاب خاطر نشان کرد: به عنوان اولین گام در راستای این شعار باید تعریف دقیق و مشخصی از اقتصاد مقاومتی در بین مسئولین ایجاد شود، اکثر مسئولین اقتصاد مقاومتی را با اقتصاد ریاضتی جا بجا میگیرند و در حالی که اقتصاد مقاومتی یعنی توانمند سازی کشور و ساختار های درونی، در برابر تکانه ها و تهدید هایی که از داخل و خارج به اقتصاد کشور وارد میشود.

majma-rafsanjan-javan_khanehkheshti (3)

وی تصریح کرد: در این زمینه یکی از اصلی ترین مشکلات شهرستان، بحث بیکاری و عدم اشتغال است که ریشه ی بسیاری از مشکلات و نارسایی ها و انحرافات اجتماعی است و ما باید در رفسنجان به دنبال ایجاد اشتغال پایدار باشیم.

غلامرضا پور افزود: کمیسیونی در بحث اشتغال و سرمایه گذاری در مجمع وجود دارد که در این بخش سعی شده است در زمینه ی فرهنگ سازی و تئوریزه کردن اقتصاد مقاومتی، همایش ها و برنامه هایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مهم ترین کار در شهرستان شناساندن بحث اقتصاد مقاومتی و ترغیب جوانان به اشتغال زایی است اظهار داشت: اگر جوانانی هستند که احساس میکنند میتوانند در زمینه مجمع مشاورین جوان با ما همکاری کنند و انتقاد و پیشنهادی برای مسائل شهرستان دارند، میتوانند به فرمانداری مراجعه کرده و با ما در ارتباط باشند.

مسئول مجمع مشاوران جوان فرمانداری رفسنجان همچنین از برگزاری جلسه دیدار جوانان شهرستان با استاندار در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: بناست تا در جلسه نمایندگانی از اقشار مختلف شهرستان، به بیان مسائل خود بپردازند.

وی در پایان ضمن تشکر از نگاه مثبت فرماندار رفسنجان به امور جوانان شهرستان تصریح کرد:  فرماندار با نگاه ویژه ی خود به حوزه ی جوانان، اجازه دادند جوانانی که تجربه ی زیادی هم ندارند فعالیت کنند و بتوانند با کسب تجارب مسئولیت های آینده ی شهرستان را بر عهده بگیرند.

برچسب ها:
جشنواره ی جوان برتر جوانان کمیسیون ملانوری
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • یک شهروند جوان

  سلام به نظرم زمینه اطلاع رسانی کم کاری شده من خودم به شخصه چند نشریه محلی خواندم هیچ اطلاع رسانی و یا فراخوانی در این مورد (معرفی جوان برتر و یا چیزی شبیه این) ندیدم در شبکه های اجتماعی هم چیزی ندیدم ان شاالله که واقعا جوان برتر شهرمون بر اساس لیاقتشون انتخاب بشن نه ...

  نوید

  ببخشید مشارکت در هماهنگی یک جشن ملی (جشن برجام)چه اشکالی داره شما دقیقا دلواپس چی هستید

  شهروند

  دقیقا برا چی جشن ملی بگیرن؟ شما بفرمایید رهبری در سخنرانی عید و دیگر سخنرانی ها کجا گفتن برجام جشن ملی هست؟

  علی

  سلام با تشکر از فرمانداری رفسنجان چرا در حوزه قرآنی جوان برگزیده نداریم؟

  شهروند

  جناب مشاور اولا شما به چه سابقه ای مشاور شدید. احتملا به پاس فعالیت در ستاد روحانی نبود؟ نکته بعد هماهنگ کننده جشن برجام و سیستم صوت ان شخص شما بودید. نماینده هیات های مذهبی، بسیج، کانون فرهنگی مساجد در آن مجمع (سیاسی) کیست؟ در این جشنواره شما فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را به چه حکمی یک کاسه کرده اید؟ دست پای بیهوده نزنید، عملکرد شما بیشتر سیاسی و تصاویر شما با افرادی بد سابقه ای همچون مرعشی و... موجود همسر فرماندار به چه تخصص، مدرک و سابقه ای مشاور بانوان شده اند؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان