کارتونیست کرمانی در جمع هنرمندان:

مطبوعات کاریکاتور را از دل نمایشگاه به دل مردم وارد کرد

  • شناسه خبر: 92408
مطبوعات کاریکاتور را از دل نمایشگاه به دل مردم وارد کرد

محمد صالح رزم حسینی گفت: مطبوعات کاریکاتور را از دل نمایشگاه به دل مردم وارد کرد؛ کاریکاتور مثل فیلم و شعر نیازی به زیرنویس و ترجمه ندارد.

خانه » آخرین اخبار » مطبوعات کاریکاتور را از دل نمایشگاه به دل مردم وارد کرد

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، محمد صالح رزم حسینی کارتونیست کرمانی شب گذشته در آیین پاسداشت سنت چهارشنبه سوری در موزه مردم شناسی رفسنجان، با حضور در جمع هنرمندان و مردم به بیان تفاوت کاریکاتور و کارتون پرداخت و گفت: مطبوعات کاریکاتور را از دل نمایشگاه به دل مردم وارد کرد؛ در حالی که برخی معتقدند کارهای ژورنالیستی اعتباری ندارد و به همه دوران ها تعلق ندارد؛ ماندگاری آثار در ذهن مخاطب زرنگی کارتونیست یا کاریکاتوریست را می رساند.

وی ظهور و گسترش فضاهای مجازی را در افزایش مخاطبین و ظرفیت کارتون و کاریکاتور مؤثر دانست و افزود: شاید حوصله مخاطب برای خواندن متون طولانی در شبکه های اجتماعی وجود نداشته باشد، اما کاریکاتور را ذخیره و آن را تماشا می کند.

چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۲)

چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۶)

رزم حسینی در ادامه با بیان اینکه اعتراض به آثار همیشه وجود دارد و این امر ظرفیت مستمع را می رساند، اظهار کرد: الان ظرفیت در افراد پیدا شده اما در مورد کشیدن کاریکاتور روحانیت و موضوع امنیت ملی ممنوعیت وجود دارد و این دو موضوع جزو خطوط قرمز ما هستند و من به آن پایبندم.

این کارتونیست کرمانی در پاسخ به سوال علی اکبر خدادادی مجری گفت و گوی ویژه شب گذشته در مورد چگونگی یافتن سوژه، گفت: وقتی در دل اجتماع باشی، کتاب بخوانی و اخبار و روزنامه ها را دنبال کنی، همیشه ذهنت درگیر است؛ حتی من به عنوان یک کارتونیست باید تصاویر ناراحت کننده مثل جنایات داعش را هم ببینم.

چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۷)

چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۸)

وی در توضیح نحوه ارتباط گیری مردم سایر کشورها با آثارش گفت: کاریکاتور مثل فیلم و شعر نیازی به زیرنویس و ترجمه ندارد؛ ضمن اینکه باید از خصوصیات مردم سایر ملل و علاقمندی های آنان نیز باخبر بود.

رزم حسینی ادامه داد: دوست ندارم صالح جشنواره ای شوم، دوست دارم در همه زمینه ها فعالیت کنم.

چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۴)

چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۵)

این مراسم که به همت مؤسسه شایورد برگزار شد، با شاهنامه خوانی پورمختار استاد دانشگاه و نواختن موسیقی توسط هنرمند جوان شهرستان امیر اشرف الدینی همراه بود.

لازم به ذکر است که موسسه شایورد به عنوان یک تشکل غیر دولتی جوانان در سال ۸۳ تاسیس و تا سال ۸۷ در زمینه علمی، پژوهشی فعالیت نموده و مجددا از شب یلدای ۹۳ فعالیت خود را در رفسنجان در زمینه فرهنگی، اجتماعی آغاز کرد.

این موسسه با هدف شناخت فرهنگ و ادب ایرانی و اسلامی با پاسداشت برنامه های فرهنگی، باستانی و مذهبی به فعالیت خود ادامه می دهد.

ضمنا انجمن شایورد به عنوان یک سازمان مردم نهاد به زودی به جمع سمن های شهرستان رفسنجان خواهد پیوست و هفته نامه شایورد نیز اسفند ماه با انتشار دو پیش شماره اقتصادی و فرهنگی (ویژه کودک و نوجوان) به استقبال بهار می رود.

تهیه و تنظیم: بهناز شریفی/ عکس ها از: مهناز شریفی

چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۱) چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۱۰) چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۳) چهارشنبه سوری_شایورد_رفسنجان_خانه خشتی_عکاس مهناز شریفی (۱۱)

برچسب ها:
زم حسینی شبکه های اجتماعی کارتون کاریکاتورر محمد صالح رزم حسینی مطبوعات
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • محمدی

    آقای رزم،حسینی کاریکاتوریست هفته نامه مهر اور رفسنجان نیز هستند
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان