در واکنش به تحریم بیمه‌ای اروپا علیه ایران:پارلمان ژاپن طرح بیمه نفت ایران را تصویب کرد

  • شناسه خبر: 7165
در واکنش به تحریم بیمه‌ای اروپا علیه ایران:پارلمان ژاپن طرح بیمه نفت ایران را تصویب کرد

خانه خشتی : طرح بیمه محموله های نفتی ایران توسط دولت ژاپن که به منظور دور زدن تحریم بیمه ای اروپا علیه ایران ارائه شده است از تصویب پارلمان ژاپن گذشت و اکنون برای تبدیل شدن به قانون باید به تصویب سنای این کشور برسد. خانه خشتی به نقل از فارس ، پارلمان ژاپن روز […]

خانه » آخرین اخبار » در واکنش به تحریم بیمه‌ای اروپا علیه ایران:پارلمان ژاپن طرح بیمه نفت ایران را تصویب کرد

خانه خشتی : طرح بیمه محموله های نفتی ایران توسط دولت ژاپن که به منظور دور زدن تحریم بیمه ای اروپا علیه ایران ارائه شده است از تصویب پارلمان ژاپن گذشت و اکنون برای تبدیل شدن به قانون باید به تصویب سنای این کشور برسد.

خانه خشتی به نقل از فارس ، پارلمان ژاپن روز جمعه لایحه ای را از تصویب گذراند که بر اساس آن به دولت این کشور اجازه می دهد محموله های نفتی ایران به مقصد ژاپن را بیمه کند.

اتحادیه اروپا قصد دارد از اول جولای بیمه محموله های نفتی ایران توسط شرکت های بیمه اروپایی را متوقف کند و دولت ژاپن به منظور مقابله با این تصمیم و برای ادامه واردات نفت ایران قصد دارد راسا مسوولیت بیمه محموله های نفتی ایران را بر عهده بگیرد و از این رو طرحی را تقدیم پارلمان کرده است.

با تصویب نهایی این قانون ، ژاپن نخستین خریدار نفت ایران خواهد بود که تحریم بیمه ای نفت ایران توسط اروپا را دور می زند. هم اکنون ۹۰ درصد پوشش بیمه ای محموله های نفتی در جهان توسط شرکت های اروپایی انجام می شود که با اجرایی شدن تحریم ها منبع درآمدی مهمی را از دست می دهند.

بر اساس این گزارش طرح بیمه نفت ایران توسط دولت ژاپن باید در سنای این کشور نیز به تصویب برسد. مخالفان دولت در سنا اکثریت را در دست دارند اما قول داده اند با این طرح مخالفت نکنند.

بر اساس این طرح دولت ژاپن می تواند هر نفتکش حامل نفت ایران را تا حدود ۷.۶ میلیارد دلار در برابر حوادث بیمه کند.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان