سکوت جریان انحرافی شکسته شد

انتقاد تند وکیل مشایی از شورای نگهبان / انتظار جالب یاران مشایی از مقام معظم رهبری و هاشمی رفسنجانی

  • شناسه خبر: 20676
انتقاد تند وکیل مشایی از شورای نگهبان / انتظار جالب یاران مشایی از مقام معظم رهبری و هاشمی رفسنجانی

اینطور نیست که حالا آقایان بگویند که سازو کار انتخابات همین است که هست و اگر آقای مشایی تایید صلاحیت شود بدعت محسوب می شود و.. خیر اینطور نیست این مساله سابقه داشته در نظام انتخاباتی ما و حداقل یک مورد را ما سراغ داریم در خصوص آقای معین… خانه خشتی: علی اصغر حسینی وکیل […]

خانه » آخرین اخبار » انتقاد تند وکیل مشایی از شورای نگهبان / انتظار جالب یاران مشایی از مقام معظم رهبری و هاشمی رفسنجانی
اینطور نیست که حالا آقایان بگویند که سازو کار انتخابات همین است که هست و اگر آقای مشایی تایید صلاحیت شود بدعت محسوب می شود و.. خیر اینطور نیست این مساله سابقه داشته در نظام انتخاباتی ما و حداقل یک مورد را ما سراغ داریم در خصوص آقای معین…

خانه خشتی: علی اصغر حسینی وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی نامزد احراز صلاحیت نشده ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، در مصاحبه با فرشته قاضی خبرنگار روزآنلاین در لندن، رد صلاحیت مشایی را بی دلیل و بخاطر جوسازی رسانه ها علیه موکل خود ارزیابی کرده و گفت: «تصمیمی که در خصوص آقای مشایی در شورای نگهبان گرفته شده، تحت تاثیر جو سازی هایی بوده که علیه ایشان در رسانه ها توسط برخی افراد و با اغراض سیاسی و با هدف دشمنی با دولت صورت گرفته و هیچ دلیل و مدرکی برای عدم التزام ایشان به اسلام، عدم التزام ایشان به ولایت فقیه و قانون اساسی اصولا وجود ندارد. چون اگر داشت تاکنون در مراجعه قضایی حداقل یک حکم علیه ایشان صادر شده بود یا پرونده ای علیه ایشان تشکیل شده بود. »

وی افزود: هیچ موردی وجود نداشته و همه قضاوت هایی که در خصوص آقای مشایی بوده و متاسفانه مبنای قضاوت شورای نگهبان هم قرار گرفته براساس یکسری شایعات و یکسری تهمت ها بوده که در خصوص ایشان مطرح شده و هیچ کدام هم ثابت نشده و مشخص نیست چرا به این موارد توسط شورای نگهبان استناد شده است.

وکیل مشایی در ادامه این مصاحبه مدعی شده است که دست شورای نگهبان بیش از حد باز است و بر اساس سلایق شخصی حکم صادر می کند که این اتفاق، خوب نیست و باید تجدید نظری در این قانون بعمل آید.

وی معتقد است شورای نگهبان برای رد صلاحیت ها باید پاسخگو باشد و از هاشمی رفسنجانی که خود نیز از رد صلاحیت شدگان از سوی شورای نگهبان است خواسته شده تا برای حل این ایراد قانونی در وظایف شورای نگهبان چاره ای بیندیشد!

علی اصغر حسینی با کنایه از انتظار خود و همراهان مشایی برای حکم حکومتی از سوی مقام معظم رهبری جهت تایید صلاحیت مشایی پرده برداشت و گفت: «ما سابقاً در خود جمهوری اسلامی سراغ داریم که مقام معظم رهبری با حکم حکومتی کاندیدایی را که رد صلاحیت شده بود و صلاحیت اش از سوی شورای نگهبان احراز نشده بود به صحنه انتخابات برگرداندند. یعنی اینطور نیست که حالا آقایان بگویند که ساز و کار انتخابات همین است که هست و اگر آقای مشایی تایید صلاحیت شود بدعت محسوب می شود و … خیر اینطور نیست این مساله سابقه داشته در نظام انتخاباتی ما و حداقل یک مورد را ما سراغ داریم در خصوص آقای معین.»

وی ادامه می دهد: « اگر قرار باشد این اتفاق بیفتد به هیچ وجه بدعت محسوب نمی شود چون مسبوق به سابقه است و آقایانی که میگویند بحث ظلم به آقای مشایی اینجا مصداق ندارد چون شورای نگهبان احراز نکرده صلاحیت ایشان را و نظر شورای نگهبان فصل الخطاب است و حکم حکومتی موضوعیت ندارد ظاهرا سوابق تاریخی این قضیه را فراموش کرده اند که اینگونه صحبت میکنند.»

بنظر می رسد حسینی وکیل مدافع لیدر جریان انحرافی خود و نظرات همراهان آقای مشایی را فصل الخطاب قرار می دهند که اینگونه سعی دارند برای شورای نگهبان و مقام معظم رهبری تعیین تکلیف کنند.

کسانی که نمی توانند خود را در هیچ قالبی از جمله قوانین و مقررات قرار دهند زمانیکه چهارچوب شخصیتی خود را با چهارچوب قانون ناسازگار می بینند به جای آنکه سعی کنند خود را با موازین قانونی وفق دهند، اقدام به انتقاد از قانون می نمایند.

سوالی که از علی اصغر حسینی وکیل اسفندیار رحیم مشایی مطرح است این است که اگر صلاحیت مشایی برای انتخابات ریاست جمهوری تایید می شد آیا بازهم دست به انتقاد از شورای نگهبان و تحریف نظرات فقهای آن شورا می زدند؟ بهتر است علی اصغر حسنی امروز به پیشگاه ملت پاسخگو باشند که آیا این اظهار نظر شما در مصاحبه با یک رسانه بیگانه اعمال سلیقه شخصی است یا اظهار نظر شورای محترم نگهبان در قبال تایید صلاحیت نامزدها؟!

اما در پاسخ به بخش دیگری از صحبت های حسینی مبنی بر اینکه آقای مشایی هیچ پرونده کیفری و قضایی ندارد؛ لازم به یادآوری است که حتما سخنان مقام معظم رهبری را در چند سال اخیر به یاد دارید که ایشان بر حفظ فضای آرامش سیاسی کشور در آستانه انتخابات تاکید داشتند که اگر تاکیدات مکرر معظم له نبود چه بسا که بسیاری از پرونده های ایشان و اطرافیانشان که در حال حاضر در مراجع قضایی وجود دارد گشوده می شد!

در ضمن؛ اینکه ایشان در حال حاضر پرونده کیفری در مراجع قضایی ندارند دلیل بر سلامت تفکرات ایشان نسبت به دین مبین اسلام نیست. اینکه فردی در صحبت های خود تاکید می کند که بشریت برای رسیدن به سعادت نیازی نیست از مسیر اسلام عبور کند، در چه محکمه اسلامی مورد تایید است؟

قابل توجه آقای حسینی لازم به ذکر است که مشایی مواضع ضد و نقیض گوناگونی در رابطه با اسلام و مسلمانان و از سوی دیگر یهودیان و … دارد که تنها یکی از آن مواضع می تواند مهر تاییدی باشد بر عدم التزام یک فرد به دین اسلام.

در پایان به نظر می رسد جناب آقای حسینی بهتر است سایز قامت و اندام خود را به اندازه لباس قانون درآورند تا اینکه یک لباس قانون تازه برای قامت خود و جناب موکلشان بدوزند!

منبع: بولتن

برچسب ها:
انتخابات92 انتقاد تند وکیل مشایی از شورای نگهبان / انتظار جالب یاران مشایی از مقام معظم رهبری و هاشمی رفسنجانی ردصلاحیت مشایی شورای نگهبان مشایی
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان