امام جمعه رفسنجان مطرح کرد؛

اقدام اروپا علیه سپاه ایران اقدام نابخردانه است/ افزایش دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه بانوان

  • شناسه خبر: 202246
اقدام اروپا علیه سپاه ایران اقدام نابخردانه است/ افزایش دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه بانوان

امام جمعه رفسنجان گفت: پارلمان اروپا به تلافی شکست غرب در پروژه آشوب و اغتشاشات، سپاه را در اقدامی ناپسند در لیست گروه های تروریستی قرار داده است که جنبه حقوقی و اجرایی ندارد.

خانه » آخرین اخبار » اقدام اروپا علیه سپاه ایران اقدام نابخردانه است/ افزایش دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه بانوان

به گزارش خانه خشتی؛ حجت الاسلام اصغر عسکری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوی الهی، اظهار کرد: ماه های رجب، شعبان و رمضان یک فصل از خودسازی هستند و برکات فراوانی دارند.
امام جمعه رفسنجان افزود: روزه گرفتن در ماه رجب و شعبان و طلب آمرزش و استغفار از خداوند در این ماه سفارش شده است.
وی بیان کرد: پارلمان اروپا به تلافی شکست غرب در پروژه آشوب و اغتشاشات، سپاه را در اقدامی ناپسند در لیست گروه های تروریستی قرار داده ضمن اینکه این اقدام هیچ ارزش حقوقی و اجرایی ندارد تنها استفاده ای از این اقدام نابخردانه کردند خوراک و مصرف داخلی برای مردم خودشان درست کردند.
حجت الاسلام عسکری تصریح کرد:هیچ کس نیز در دنیا نیست نداند، یکی از بدترین گروه های تروریستی امروز در دنیا گروه داعش بودند، این گروه را دولت اوباما خلق و اروپائیان حمایت کردند اما یک سردار نفر به نام سلیمانی با استفاده از نیروهای ایران، فاطمیون، لبنان و عراق و… به عنوان یک پاسدار چشم فتنه را کور و داعش را نابود کرد و هیچکس نیست این را انکار کند.
وی بیان کرد: این حرکت های زشتی که انجام می دهند برای دولت هایشان پیامدهای ناخوشایندی خواهد داشت. در دنیا کسی نیست نداند مجاهدین و منافقین در ایران ۱۷ هزار نفر آدم را ترور کردند و این آدم ها در فرانسه با امنیت زندگی می کنند. مردم این موضوعات را می دانند.
امام جمعه رفسنجان با اشاره به بارندگی های اخیر، گفت: شهرداری و شورای شهر در کنار اقدامات سازنده و خوبی که در شهر انجام می دهند، نسبت به اصلاح شیب میادین شهر در راستای رفع آبگرفتگی انجام دهند.
وی بر جهاد تبیین تاکید کرد و گفت: وظیفه ما در جهاد تبیین این است که خدماتی که جمهوری اسلامی انجام داده اند، برای مردم بیان کنیم.
خطیب نماز جمعه رفسنجان گفت: شعار «زن زندگی آزادی» در ایران برای اولین بار از طرف کسی سرداده شده که آن فرد حتی به ناموس خودش نیز رحم نکرد؛ در واقع اینها دنبال ایجاد بی بندباری،فساد، فحشا هستند.
وی با تاکید بر ارائه خدمات جمهوری اسلامی به جامعه بانوان، عنوان کرد: در موضوع آموزش، ورزش و سلامت و بهداشت بانوان، طبق گزارش اجلاس رتبه اول عدالت آموزشی بین زن و مرد مختص ایران است و هم چنین طبق گزارش سازمان ملل ایران جزو بی سواد ترین کشورها در حوزه بانوان بوده است اما هم اکنون جزو باسواد ترین کشور در حوزه بانوان است.
عسکری یادآور شد: تعداد رشته های ورزشی بانوان در سال ۵۷ از هفت رشته به ۳۸ رشته ورزشی و تعداد مربیان در حوزه بانوان از ۹ مربی به ۳۵ هزار مربی رشد پیدا کرده و هم چنین تعداد داوران از ۷ نفر به ۱۶ هزار نفر رسیده است.
وی عنوان کرد: ورزشگاه های اختصاصی برای بانوان سی برابر شده است و فدراسیون از یک مورد به ۴۰ مورد و مدال های کسب شده در رویدادهای بین المللی توسط خانم ها از دو مورد قبل از انقلاب به بیش از ۸۰۰ مورد افزایش یافته است.
خطیب نماز جمعه رفسنجان بیان کرد: با این ارقام نه تنها به بانوان ظلم نشده بلکه در حوزه بانوان رشد هم داشته ایم. در بحث شاخص امید به زندگی در گذشته پایین تر از کشورهای منطقه به جزء افغانستان بودیم. در حالی الان بالاتر از بسیاری از کشورهای جهان هستیم و امید به زندگی زنان در ایران از ۵۷ سال به ۷۷ سال رسیده است.
وی بیان کرد: تعداد پزشک فوق تخصص مردها سه برابر شده است اما امکان رشد علمی و تخصصی برای خانم ها ۱۲ برابر شده است. نسبت پرشکان متخصص به ۴۰ درصد رسیده یعنی پزشک فوق تخصص زن از ۹ درصد به ۳۰ درصد و درصد پزشکان زنان و زایمان از ۱۶ درصد به ۹۸ درصد افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: زمینه برای باسواد شدن در همه زمینه ها برای بانوان افزایش یافته و جهاد تبیین یعنی اینکه تمامی حقایق و مسائل مستند را به مردم بیان کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
حجت الاسلام عسکری خطبه های نمازجمعه رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان