امام جمعه رفسنجان مطرح کرد؛

حقوق دولتی معادن فقط مختص مس رفسنجان نباشد

  • شناسه خبر: 179239
حقوق دولتی معادن فقط مختص مس رفسنجان نباشد

امام جمعه رفسنجان گفت: حقوق دولتی باید از  همه معادن گرفته شود و استانداری آن را براساس سرانه جمعیت در همه شهرهای استان تقسیم کند.

خانه » رفسنجان » حقوق دولتی معادن فقط مختص مس رفسنجان نباشد

به گزارش خانه خشتی؛ حجت الاسلام اصغر عسکری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی و با اشاره به سالروز شهادت آیت الله صدوقی و شهید دستجردی رئیس کل شهربانی در ۱۳۶۰ به دست منافقین، اظهار کرد: امام راحل از شهید صدوقی به عنوان فردی نام می برد که حسن عمل، استقامت و تعهد در راه خداوند داشت.

امام جمعه رفسنجان با تاکید بر قیام ۱۷ شهریور ۵۷ و جمعه سیاه و خونین تصریح کرد:۱۷ شهریور و جمعه سیاه یادآور روزهایی است که آخرین میخ ها بر تابوت حکومت ستم شاهی کوبیده شد و جمعه سیاه آغاز حرکتی سریع و تند بود که نابودی دودمان پهلوی را رقم زد؛ به طوریکه حضرت امام راحل در مورد آن روز  پیامی صادرکرده اند و  ۱۷  شهریور را مکرر عاشوا، میدان شهدا را مکرر کربلا و شهدای آن روز را  مکرر شهدای کربلا دانستند.

امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: از جریان های سیاسی کشورهای اطراف می توان نتیجه وادادگی، عقب نشینی و نتیجه ایستادگی و استقامت را دریابیم و برقراری ارتباط امارات با اسرائیل یک جلوه ای از وادادگی و تسلیم در مقابل زور بود ولی نتیجه کشور ایران و چند کشور دیگر جدی بود.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه استقامت را باید از گروه حزب الله لبنان یاد گرفت که در مقابل رئیس جمهوری فرانسه کوتاه نیامد به طوریکه  رئیس جمهوری فرانسه از حزب الله این گونه یاد می کند که حزب الله بخشی از نظام سیاسی لبنان و منتخب مردم این کشور است.

امام جمعه رفسنجان افزود: حزب الله یک گروه و جریان قدرتمند در مقابل اسرائیل است و وادادگی و تسلیم ندارد؛ ما باید از این جریان ها درس بگیریم اگر در مقابل قدرتها با شجاعت بایستیم بر مواضع اصولی خود مقاومت کنیم آنها مجبور به عقب نشینی خواهند شد.

حجت الاسلام عسکری ابراز کرد: به قول فرمایش رهبر معظم انقلاب باید در مقابل دشمن توانمند باشیم، یک انسان ناتوان در مقابل دشمن مجبور به پذیرش ظلم ها، زورها و ستم هاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خصوص حقوق دولتی رفسنجان از معادن استان بیان کرد: در بحث عوارض و پول هایی که از مس سرچشمه گرفته می شود یک درصد مختص عوارض آلایندگی صنعت است که به حساب استان واریز می شود و رفسنجان در این قضیه سهم خود را می گیرد و مشکلی در رابطه به این یک درصد نداشته و ندارد.

حجت الاسلام عسکری ادامه داد: در خصوص حقوق دولتی که ۹ درصد از کاتدهای تولید و ۱۲ درصد از کنسانتره به حساب خزانه دولت واریز می شود چون معادن از منابع طبیعی است و معادن از آن حاکمیت است و بخشی از این سهم باید به حساب دولت واریز شود و هر کجا دولت صلاح دید هزینه کند.

خطیب نماز جمعه رفسنجان گفت: ۱۰ درصد در سال ۹۷ حدود ۸۵ میلیارد تومان بوده که به استان داده شده و برای سال ۹۸ حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که ۱۰۰ میلیارد تومان می‌تواند برگردد به مس و ۱۰۰ میلیارد تومان در اختیار استان قرار می‌گیرد که مسؤولان ما درخواست‌شان نسبت به این ۱۸۰ میلیاردتومان سال گذشته و امسال این است که این پول برای رفسنجان است اگرچه در اختیار استان است، از کجا آمده است.

حجت الاسلام عسکری گفت: مسئولین شهرستان اعتقاد دارند آلایندگی مس برای خود مردم است و این پول باید به مردم رفسنجان برگردد در حالیکه استانداری می گویند این پول در اختیار استانداری است و جا لازم باشد هزینه می کند، حرف مسئولین و نماینده شهرستان این است که این پول را به رفسنجان برگردانید و اگر هم می خواهید سهمی بگیرید از همه معادن استان گرفته شود.

وی اضافه کرد: ۹ درصد جمعیت استان مربوط به رفسنجان است و ۹ درصد از این مبلغ کل سهم معادن استان به رفسنجان اختصاص داده می شود، نماینده و فرماندار پیگیر این موضوع هستند که بتوانند با هماهنگی با استانداری و وزارت خانه این حق را برگردانند.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) در رفسنجان موقوفه ای ندارد یا کم دارد، گفت: حضرت زهرا (س) ام‌الائمه است و جایگاه ممتاز و ویژه‌ای دارد؛ در مشهد موقوفه ای به نام مهر فاطمی با همت امام جمعه مشهد، اوقاف و حوزه علمیه تاسیس شده که اولین موقوفه مشارکتی و منفعتی جهان تشییع است همه می توانند در این موقوفه مشارکت کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
امام جمعه رفسنجان خطبه های نماز جمعه سهم معادن مس رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • علیرضا

    مظلوم ترین مردم مردم رفسنجان هستند معدن سرچشمه مال رفسنجان هست الودگی وبیماری نصیب رفسنجان میشود ولی مشاغل سرچشمه نصیب سایر شهرها میشود وحالا باید حق معدن را بزور از کرمان بگیریم ما چه گناهی کردیم که یکی از شهرهای استان کرمان شدیم مسولین ان دنیا واین دنیا باید جوابگو مردم رفسنجان باشید
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان