آیت الله آملی لاریجانی: مدعیان حقوق بشر در برابر تعرض به جان و مال مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند

  • شناسه خبر: 9805
آیت الله آملی لاریجانی: مدعیان حقوق بشر در برابر تعرض به جان و مال مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند

خانه خشتی:رئیس قوه قضاییه گفت: مدعیان حقوق بشر در برابر تعرض به جان و مال مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند و وضعیت فعلی مسلمانان این کشور قابل اغماض نیست. خانه خشتی به نقل از فارس؛ آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی از کاهش ۸ درصدی نرخ رشد ورودی‌های پرونده به اجرای احکام در […]

خانه » آخرین اخبار » آیت الله آملی لاریجانی: مدعیان حقوق بشر در برابر تعرض به جان و مال مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند

خانه خشتی:رئیس قوه قضاییه گفت: مدعیان حقوق بشر در برابر تعرض به جان و مال مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند و وضعیت فعلی مسلمانان این کشور قابل اغماض نیست.

خانه خشتی به نقل از فارس؛ آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی از کاهش ۸ درصدی نرخ رشد ورودی‌های پرونده به اجرای احکام در سال‌های ۸۹ و ۹۰ خبر داد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه یکی از مشکلات دستگاه قضایی روند فزاینده پرونده‌ها است، درباره جزئیات آمار به دست آمده از سوی معاونت راهبردی قوه قضاییه گفت:‌ در سال ۸۸ به ۸۹ نرخ ورودی پرونده‌ها به دادگاه‌های عمومی و انقلاب ۲۶/۱۸ درصد، دادسرا ۵۵/۱۹ درصد، شورای حل اختلاف ۶/۶ درصد و دیوان عدالت اداری ۷/۹ درصد بوده است که در سال ۸۹ به ۹۰ در دادگاه‌های عمومی و انقلاب به ۶/۱۱ درصد، دادسرا ۵/۸ درصد، شورای حل اختلاف ۲/۱۰- درصد کاهش یافته است.

آیت‌الله آملی لاریجانی همچنین میزان نرخ ورودی پرونده‌ها را در دیوان عدالت اداری در سال ۸۹ به ۹۰ به میزان ۵/۱۵ درصد اعلام کرد که با رشد ۶ درصدی مواجه بوده است.

رئیس قوه قضاییه از کاهش آمار نرخ رشد ورودی پرونده‌ها به نیروی انتظامی نیز خبر داد و گفت:‌ نرخ رشد در سال ۸۷ به ۸۸ به میزان ۱/۸ درصد، در سال ۸۸ به ۸۹ به میزان ۱۳/۱۵ درصد و در سال ۸۹ به ۹۰ به میزان ۳/۰ درصد بوده که کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد. شاید یکی از مهم‌رین علل آن سختگیری دستگاه قضایی در برخورد با مجرمان و مفسدان اجتماعی بوده است.

رئیس دستگاه قضا در ادامه سخنان خود به دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:‌ در این دیدار تصویر جامعی از وضعیت گذشته نظام اسلامی و شرایط فعلی ارائه و بر این اساس راهبردها و توصیه‌های قابل توجهی خطاب به مسئولان نظام ارائه شد و امیدواریم بر اساس رهنمودهای ایشان برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد و مسئولان اقتصادی کشور با مدیریت مناسب و دقیق شرایط اقتصاد مقاومتی را تبیین و به پیش ببرند.

آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید مقام معظم رهبری بر مدیریت منطقی و مبتنی بر واقعیت‌ها را راهبرد صحیحی دانست که در کنار آرمانگرایی اصولی نظام اسلامی باید دنبال شود و این مسئله به خوبی در سخنان اخیر مقام معظم رهبری تبیین شده است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد:‌ آرمان‌های اصیل انقلاب با همت مردم و تلاش مسئولان به انجام خواهد رسید و برخلاف تصور دشمنان، فشار آنان بر مردم ایران؛ استعدادهای آنان را بیشتر به منصه ظهور خواهد رساند.

رئیس قوه قضاییه به کشتار مسلمانان در میانمار اشاره کرد و سکوت مدعیان حقوق بشری را نمونه دیگری از تناقض ادعاها و شعارهای غربی‌ها در این مقوله دانست و اظهار کرد:‌ در قرنی که در آن ادعای حقوق بشری از همه جا شنیده می‌شود، نسلی را به جرم مسلمان بودن تحت انحاء فشارها قرار می‌دهند و به جان و مالشان تعرض می‌کنند و نهادها و کشورهای مدعی حقوق بشری که حتی در مقابل کشته شدن حیوانات هم موضع می‌گیرند، سکوت اختیار کرده‌اند و این از عجایب روزگار ماست.

آیت‌الله آملی لاریجانی افزود:‌ بر اساس پاره‌ای گزارش‌ها متاسفانه حتی برخی مدعیان حقوق بشر در میانمار که جایزه نوبل نیز دریافت کرده‌اند، اعلام می‌کنند:‌ که اخراج مسلمانان از این سرزمین اشکالی ندارد و مسلمانان حقی ندارند در این کشور زندگی کنند. آن وقت می‌بینیم که در فلسطین، اسرائیلی‌ها وارد می‌شوند و مردم این سرزمین را آواره می‌کنند و انواع جنایات را بر مردم بی‌پناه آن روا می‌دارند و مورد حمایت دول قدرتمند و مدعی حقوق بشر هم قرار می‌گیرند و این از تناقض‌های عجیب و غریب و تاسف‌بار حقوق بشری قرن معاصر است.

آیت‌الله آملی لاریجانی خواستار توجه دولت میانمار به وضعیت مسلمانان این کشور شد و گفت:‌ وضعیت فعلی مسلمانان این کشور قابل اغماض نیست.

رئیس قوه قضاییه همچنین به وضعیت کشور سوریه اشاره کرد و با تاکید بر اینکه غربی‌ها به دنبال مسئله حقوق بشری نیستند و سوریه را به دلیل مقاومت در برابر غرب و صهیونیست‌ها تحت فشار قرار می‌دهند، گفت:‌ مشکل غرب با سوریه مشکل مقاومت است و قطعاً مقاومت دولت و مردم سوریه به بار خواهد نشست و سوریه با مقاومت‌های خود و حمایت‌های مردمی بر مشکلات اخیر خود پیروز خواهد شد.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی مواد دیگری از آیین‌نامه نظارت بر رفتار قضات بحث و بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان