لزوم اقدامات فوری سازمان ملل برای توقف سرکوب مسلمانان در میانمار

  • شناسه خبر: 9580
لزوم اقدامات فوری سازمان ملل برای توقف سرکوب مسلمانان در میانمار

خانه خشتی:سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان، خواستار اقدامات فوری سازمان ملل برای توقف سرکوب مسلمانان در میانمار شد. خانه خشتی به نقل از فارس:محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در نامه‌ای به بان کی مون دبیرکل این […]

خانه » آخرین اخبار » لزوم اقدامات فوری سازمان ملل برای توقف سرکوب مسلمانان در میانمار

خانه خشتی:سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان، خواستار اقدامات فوری سازمان ملل برای توقف سرکوب مسلمانان در میانمار شد.

خانه خشتی به نقل از فارس:محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در نامه‌ای به بان کی مون دبیرکل این سازمان، با ابراز نگرانی از وضعیت مسلمانان میانمار، خواستار ورود قوی و صریح سازمان ملل در جهت حمایت از مسلمانان این کشور شد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در نامه خود، که رونوشت آن برای نمایندگی سازمان همکاری‌ اسلامی نزد سازمان ملل متحد، خانم پیلای کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر و خانم آموس مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل نیز ارسال شده، توجه مقامات ارشد سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی را به گزارشات منتشره از سرکوب مسلمانان در استان روهینگیا میانمار جلب و تأکید کرده است: عملیات سرکوب مسلمانان در میانمار منجر به کشته شدن صدها شهروند غیر نظامی بیگناه، تخریب مساجد و منازل و اخراج مردم از سرزمین خود شده است.

در این نامه همچنین از اظهارات برخی مقامات رسمی میانمار که مسلمانان را فاقد حقوق شهروندی می‌دانند، شدیدا ابراز نگرانی و تصریح شده که مسلمان روهینگیا قرن‌ها در این منطقه زندگی کرده‌اند.

محمد خزاعی اضافه کرد: ما بر این باور هستیم که پاکسازی قومی و مذهبی علیه مسلمانان تحت هر چارچوبی و براساس حقوق بین‌المللی شناخته شده ناعادلانه و غیر قابل توجیه می‌باشد.

وی تأکید کرد: بر این اساس سازمان ملل متحد بایستی با اتخاذ اقدامات فوری در جهت حفظ و اجرای مفاد منشور ملل متحد و حمایت از حقوق اساسی مردم مسلمان میانمار از طریق درخواست از حکومت این کشور برای انجام اقدامات لازم به منظور توقف سرکوب مسلمانان حرکت کند.

خزاعی در ادامه این نامه خطاب به دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: انتظار می‌رود جنابعالی در خصوص این موضوع مانند سایر موضوعات با قدرت و صراحت اقدامات ممکن را برای توقف این اقدامات فاجعه بار و جلوگیری از اقدامات مشابه بعدی به عمل آورید.

سفیر و نماینده دائم کشورمان اضافه کرد: بدون تردید سکوت و بی تفاوتی جامعه بین‌المللی در مورد شرایط میانمار به نقض فاحش حقوق اساسی مسلمانان و همچنین حقوق بین‌الملل کمک بزرگی کرده و رویه خطرناکی را در روابط بین‌الملل ایجاد خواهد کرد.

خزاعی در پایان نامه خود ابراز امیدواری کرده که حکومت میانمار به صورت مثبت و سازنده به نگرانی‌های جامعه بین‌المللی پاسخ داده تا مسلمانان روهینگیا بتوانند با احترام و امنیت به خانه و کاشانه خود بازگردند.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان