در خطبه های نماز جمعه مطرح شد:

رواج منکر در جامعه به اسم نشاط و شادی

 • شناسه خبر: 94867
رواج منکر در جامعه به اسم نشاط و شادی

امام جمعه رفسنجان گفت:رواج منکر در جامعه به اسم نشاط و شادی به چه قیمت؟به قیمت از دست رفتن ارزشهای انقلاب اسلامی و زیرسوال بردن احکام شرع و قانون خدا و نیز ازدست دادن خانواده و ایجاد آسیبهای اجتماعی؟

خانه » آخرین اخبار » رواج منکر در جامعه به اسم نشاط و شادی

به گزارش خانه خشتی، امام جمعه رفسنجان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: حضرت فاطمه به تربیت فرزند اهمیت بسیاری قایل بودند به طوری که خانواده و تربیت نسل شیعه را کانونی مقدس و سنگری مهم و جبهه ای کارساز جهانی میدانستند.
وی افزود: همه چیز از خانواده آغاز میشود حتی سعادت یا بدبختی جامعه از خانواده خوب یا خانواده بد نشات میگیرد.
امام جمعه رفسنجان بیان داشت: همچنین دومین اندیشه حضرت فاطمه (س) تربیت اصلح فرزندان که امانت الهی هستند بود لذا در حفظ و رشد فرزندان اهتمام داشتند.
رمضانی پور خاطرنشان کرد: زنان امروزی فرزندداری را امری کوچک نشمارند و زنانی که بیرون ازخانه کارنمیکنند فرزند را به مهدکودک ها نسپارند و خود درتربیت انها تلاش کنند.
وی گفت: امر بچه داری از سر حقارت نباشد و کسانی که به تحصیل علم و یا شاغل هستند میتوانند در کنار این کارها به تربیت فرزند بپردازند و سرکار رفتن و علم آموزی را بهانه نکنند و از فرزند اوری خودداری نکنند که در این صورت نسل شیعه کاهش میابد و در قیامت جواب ایمه اطهار و خدا را چه می توان داد.
نماینده ولی فقیه در رفسنجان افزود: در وسایل الشیعه آمده است که پیامبر اسلام فرمودند ای مردم چگونه حالی خواهید داشت زمانی برسد که فرزندان و زنان شما فاسدشوند و به انجام فسق و فجور بپردازند؟که شخصی پرسیدند ایا این زمان میرسد؟ایشان فرمودند آری این روز خواهد رسید و منکر رواج پیدامیکند و مردم معروف رامنکر و منکر را معروف میدانند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر این زمان فرا رسیده و مساجد و محافل قرآنی خالی و مجالس لهو و لعب پر و پیمانه شده و افراد نیز به امر به معروف و نهی از منکر نمیپردازند.
امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: در رفسنجان شخص خانمی در مجالس عروسی به تک خوانی میپردازد در حالی که نیروی انتظامی هیچ اقدامی در جهت رفع این معضل انجام نمیدهد.
وی ادامه داد: چرا مسیولین باید اجازه دهند این شخص شهری را به هم بریزد و ماهمه دست روی دست بگذاریم مگر ما نا مسلمان هستیم که منکر را بجای معروف قبول داشته باشیم.
رمضانی پور گفت: اگر باران نمیبارد و تولید محصول کاهش یافته همه بخاطر رواج بی بندباری و فساد و بی حجابی و بدحجابی است که مامردم وهمه مسیولین میبینیم و بی تفاوت از کنارش رد میشویم.
وی تصریح کرد: رواج منکر در جامعه به اسم نشاط و شادی به چه قیمت؟به قیمت از دست رفتن ارزشهای انقلاب اسلامی و زیرسوال بردن احکام شرع و قانون خدا و نیز ازدست دادن خانواده و ایجاد آسیبهای اجتماعی؟
وی اظهار کرد: در راستای ایجاد امنیت اخلاقی و اجتماعی باید نکاتی را مد نظر داشت اینکه با توزیع و تولید کنندگان موادمخدر و توزیع و تولیدکنندگان مشروبات الکلی در روستاها و شهر رفسنجان توسط نیروی انتظامی و باهمت مردم مقابله شود.
رمضانی پور راه دیگر مقابله با ناامنی را برخورد با مزاحمین نوامیس مردم, سارقان و زورگیران دانست و اظهار داشت: کسانی که باحالت مستی رانندگی و ایجاد مزاحمت میکنند باید با آنها مقابله کرد.
امام جمعه رفسنجان گفت: راه دیگر مبارزه با آسیب های اجتماعی تقویت صنعت گردشگری با ایجاد اشتغال است این زمینه در رفسنجان وجود دارد و چه بسا درآمدزایی از راه صنعت توریسم بیشتر از درآمد مس سرچشمه باشد.
امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد : راه اندازی گشت امنیت اجتماعی از ضروریات است و در بیشتر استانهای کشور این گشت راه اندازی شده و در شهرهای کوچک نیز بهتر است راه اندازی و ادامه داشته باشد و مقطعی نباشد.
رمضانی پور روز دوازده اردیبهشت روز معلم را گرامی داشت و گفت: در این روز آیت الله مطهری این معلم جهان اسلام به شهادت رسید.
وی ادامه داد: به فرمایش رهبر انقلاب تربیت کردن کار معلمان است, لذا مدرسه خانه دوم دانش آموزان است.
خطیب جمعه رفسنجان به روز کار و کارگر اشاره داشت و گفت: حمایت از کارگران باید در دستور کار باشد کارگران به تولید مواد داخلی میپردازند.
نماینده ولی فقیه در رفسنجان تصریح کرد: دولت اگر بخواهد از قشر کارگر و کارفرما حمایت کند باید واردات و مصرف کالای خارجی راممنوع کند.
وی گفت: تاکید مقام معظم رهبری نیز بر تولید داخلی و مصرف داخلی است و مصرف کالای خارجی کاهش یابد.
رمضانی پور گفت: حج امسال در هاله ای ابهام و اما ها و اگر هاست لذا حاکمان آل سعودبه خود بیایند و اگر تامین امنیت جانی زایران رانمیتوانند برعهده بگیرند به گفته برخی علمای ایران بهتر است این حج انجام نشود.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • شمس ابادی

  احسنت برکلام حق

  کمال

  کو گوش شنوا
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان