واکنش جالب کلینتون به پرتاپ گوجه و کفش‌پرانی مصری‌ها

  • شناسه خبر: 9400
واکنش جالب کلینتون به پرتاپ گوجه و کفش‌پرانی مصری‌ها

“خانه خشتی” : در حالی که مصری ها علت پرتاب گوجه و کفش به سمت وزیر خارجه آمریکا را نفرت خود از رویکرد این کشور در حمایت از فرعون و علیه انقلاب مصر می دانند، هیلاری کلینتون در واکنشی جالب گفت: حس بدی دارم که گوجه‌های خوب، به هدر رفت. به گزارش جهان، هیلاری کلینتون […]

خانه » آخرین اخبار » واکنش جالب کلینتون به پرتاپ گوجه و کفش‌پرانی مصری‌ها

“خانه خشتی” : در حالی که مصری ها علت پرتاب گوجه و کفش به سمت وزیر خارجه آمریکا را نفرت خود از رویکرد این کشور در حمایت از فرعون و علیه انقلاب مصر می دانند، هیلاری کلینتون در واکنشی جالب گفت: حس بدی دارم که گوجه‌های خوب، به هدر رفت.
به گزارش جهان، هیلاری کلینتون شب گذشته با بیان اینکه ‘از پرتاب گوجه به اتومبیلم در اسکندریه مصر نرنجیدم’ گفت: احساس خوبی دارم که کسی صدمه ندید و حس بدی دارم که گوجه‌های خوب، به هدر رفت.

به گزارش نسیم به نقل از رویترز وزیر خارجه آمریکا گفت: این تظاهرات نشانه‌ای از آزادی بیشتر در مصر است.

در همین حال، “امیل امین” رئیس مرکز مطالعات استراتژیک “الحقیقه” مصر در گفت‌وگو با فارس با اشاره به سفر وزیر خارجه آمریکا به قاهره با بیان اینکه هیچ کس در مصر منتظر ورود “هیلاری کلینتون” به قاهره نبود و مردم با شعارهای ضد آمریکایی، انزجار خود را از وی اعلام کردند، گفت: آمریکا هیچ گاه خواستار آرامش و امنیت برای ملت مصر نبوده است.

وی با بیان اینکه شمار بسیار زیادی از کارشناسان و دانشگاهیان مسلمان و مسیحی مصر معتقدند که آمریکا نمی‌خواهد مصر کشوری پیشرفته و آزاد باشد، تاکید کرد که تظاهرات مردمی و پرتاب کفش به سوی وزیر خارجه آمریکا بیانگر عمق نفرت مردم از سیاست‌های آمریکا در قبال مصر است.

این کارشناس مسائل مصر به تظاهرات گسترده مردم این کشور در قاهره و اسکندریه علیه سفر رئیس دستگاه دیپلماسی واشنگتن به مصر اشاره کرد و گفت: مردم در تظاهرات خود مخالفت قاطع خودشان با هرگونه اقدام مداخله جویانه کاخ سفید در امور کشورشان را اعلام کردند.

برچسب ها:
واکنش جالب کلینتون به پرتاپ گوجه و کفش‌پرانی مصری‌ها
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان