به همت اولین تولید کننده گوجه فرنگی سیاه در منطقه جنوب شرق کشور صورت گرفت:

آغاز برداشت گوجه فرنگی سیاه در رفسنجان / تصاویر

  • شناسه خبر: 93790
آغاز برداشت گوجه فرنگی سیاه در رفسنجان / تصاویر

برداشت روزانه ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم گوجه سیاه در رفسنجان از چند روز گذشته شروع شد.

خانه » آخرین اخبار » آغاز برداشت گوجه فرنگی سیاه در رفسنجان / تصاویر

به گزارش خانه خشتی، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این رابطه گفت: ساسان کفایی در رفسنجان اولین تولید کننده گوجه فرنگی سیاه در منطقه جنوب شرق کشور است.

blaktomoto-rafsanjan (4)

ناصر طاهری افزود: این تولید کننده بذر گوجه فرنگی سیاه را از امریکا وارد ایران کرده و در یک گلخانه  ۵۰۰ متر مربعی به صورت هیدروپونیک در روستای کفاییه رفسنجان این محصول را تولید کرده است.

وی تصریح کرد: این گوجه فرنگی سیاه که توجه جامعه علمی را  به خود جلب کرده است سرشار از آنتوسیانین است که در سبزیجات و میوه ها یافت نمی شود.

طاهری ادامه داد: به دلیل وجود این خاصیت در گوجه فرنگی سیاه، این میوه برای درمان بیماری های قلبی، دیابت، چاقی و سرطان مفید است.

blaktomoto-rafsanjan (3)

 وی بیان کرد: در گلخانه کفایی ۴۰ بوته گوجه فرنگی سیاه کشت شده است که در حال حاضر از هر بوته از این گیاه حدود ۳۰۰ گرم گوجه سیاه برداشت می شود.

وی میانگین برداشت گوجه فرنگی سیاه تا پایان امسال از این گلخانه را بیش از ۴ تن عنوان کرد و گفت: این طرح به صورت آزمایشی اجرا شده و امیدواریم توسعه یابد ضمن اینکه برای تولید این محصول از حداقل مواد شیمیایی استفاده می شود.

blaktomoto-rafsanjan (2)

طاهری خاطرنشان کرد: تولید گوجه فرنگی سیاه ایده ای جدید است که هم برای درمان بیماری ها و هم برای اشتغالزایی مناسب است و می توان در آینده نزدیک بر روی این طرح سرمایه گذاری تا محصول جدید و بازار پسند در این منطقه تولید و روانه بازار شود.

ساسان کفایی هم در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: از سال ۹۲   زیرساخت گلخانه تولید محصولات گلخانه ای را راه اندازی کردم که در این راستا بیش از دو و نیم میلیارد ریال هزینه احداث سالن ها و تجهیز سیستم هیدروپونیک شده است.

blaktomoto-rafsanjan (1)

برچسب ها:
گوجه فرنگی سیاه
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان