کاهش تحریم‌ها تنها راه متقاعد کردن ایران به همکاری است

  • شناسه خبر: 9340
کاهش تحریم‌ها تنها راه متقاعد کردن ایران به همکاری است

خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره نحوه همکاری ایران با اژانس نوشت کاهش تحریم‌ها تنها راهی است که می‌توان ایران را به همکاری درباره برنامه هسته‌ای تهران متقاعد کرد. به گزارش “خانه خشتی” به نقل از فارس، خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره رابطه ایران با آژانس پیرامون برنامه هسته‌ای ایران، کاهش فشارها را تنها راهی دانست […]

خانه » اخبار ویژه » کاهش تحریم‌ها تنها راه متقاعد کردن ایران به همکاری است

خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره نحوه همکاری ایران با اژانس نوشت کاهش تحریم‌ها تنها راهی است که می‌توان ایران را به همکاری درباره برنامه هسته‌ای تهران متقاعد کرد.

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از فارس، خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره رابطه ایران با آژانس پیرامون برنامه هسته‌ای ایران، کاهش فشارها را تنها راهی دانست که می‌توان ایران را به همکاری متقاعد کرد.

 

 

این خبرگزاری نوشت: «مصونیّت دادن به ایران یا کاهش فشار تحریم‌ها شاید تنها راهی باشد ـ اگر اصلا راهی وجود داشته باشد ـ که با آن می‌توان ایران را متقاعد کرد تا به سالها مانع‌تراشی برای ناظران سازمان ملل، که می‌خواهند از تحقیقات مشکوک به سلاح‌های هسته‌ای در این کشور اسلامی بازرسی به عمل آورند، پایان دهد.»

گزارش مذکور می‌افزاید، هر اقدامی از این دست باید از جانب قدرتهای جهانی و به عنوان بخشی از جریان‌های دیپلماتیک وسیع‌تر صورت پذیرد.

رویترز می‌نویسد مذاکرات جسته و گریخته آژانس با ایران تا به امروز، نشان داده‌اند که آژانس قدرت واداشتن ایران به همکاری را ندارد و تهران تنها در صورتی با آژانس همکاری می‌کند که چیزی در عوض آن به دست آورد.

این خبرگزاری انگلیسی اضافه می‌کند ایران همچنین در جستجوی اطمینان خاطر از این است که اگر با آژانس همکاری شفافی داشت، آژانس از هر مدرکی علیه این کشور استفاده نکند.

در این باره، علی واعض از اندیشکده گروه بحران بین‌الملل به رویترز می‌گوید: «ما در مشکلی مانند قضیه مرغ و تخم و مرغ گیر کرده‌ایم؛ مسئله هسته‌ای ایران نمی‌تواند بدون حاشیه امنیتی که آژانس برای ایران در نظر می‌گیرد، حل شود و از سوی دیگر این اتفاق هم تا وقتی که مسئله هسته‌ای حل نشود، اتفاق نمی‌افتد.»

«کایل» از موسسه بین‌المللی صلح استکهلم می‌گوید ایران برای همکاری به آژانس به دنبال امتیازی مثبت و ملموس، احتمالاً درباره تحریم‌ها است.

برچسب ها:
متقاعد کردن ایران،کاهش تحریم ها،رویترز
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان