یادداشت/

ورزش رفسنجان نیازمند توجه بیشتر مسئولان در سال جدید

 • شناسه خبر: 93317
ورزش رفسنجان نیازمند توجه بیشتر مسئولان در سال جدید

مسئولان و دست اندرکاران شهری می توانند با حمایت های دلسوزانه ، برنامه ریزی های راهبردی و عملیاتی و سیاست گذاری ها و همچنین نظارت دقیق خود، گامی موثر و پایدار در جهت تقویت و پرورش روح و جسم مردممان بردارند.

خانه » آخرین اخبار » ورزش رفسنجان نیازمند توجه بیشتر مسئولان در سال جدید

به گزارش خانه خشتی، ورزش یکی از مفیدترین و سالم ترین سرگرمی هایی است که می تواند یاری دهنده انسان در زندگی باشد؛ نه تنها در تعالی و رشد جسم افراد و افزایش سلامتی موثر است، که باعث پرورش روح و کاهش تنبلی و جلوگیری از مشکلات عصبی و افسردگی های رایج میشود. این روزها اکثر پزشکان برای انواع بیماریها، ورزش را در کنار مصرف دارو تجویز میکنند.

ورزش از نگاه دین

همچنین قرآن کریم نیز در سوره بقره توانایی و خوش اندامی و قوت جسم را تحسین کرده و پیامبر اسلام و ائمه همواره علاوه بر قرار دادن ورزش در سیره خود، دیگران را  نیز به انجام آن تشویق میکردند ،چنانچه پیامبر(ص) میفرمایند: “خداوند بنده قوی خود را دوست دارد”.

امام راحل در برنامه ی خود سازی که به جوانان پیشنهاد کرده اند،جایگاه ویژه ای را برای ورزش روزانه قائل شده و همواره جوانان را به ورزش ترغیب مینمودند.

همچنین مقام معظم رهبری ورزش را برای “همه” لازم میدانند و میفرمایند” ورزش، اطمینان و اعتماد نفس در انسان ایجاد میکند؛ جوان را به خودش مطمئن و خاطر جمع میکند؛ خاصیت طبیعى ورزش این است که آنها را از آن حالت خمود و رکود بیرون میآورد”.

روحیه ی جوان به نشاط و تفریح سالم و مداوم نیازمند است.همچنین ورزش میتواند مانع بسیاری از انحرافات اجتماعی و اخلاقی جامعه شود.

شرایط فعلی ورزش در رفسنجان

اما متاسفانه شهرستان رفسنجان، به رغم داشتن جمعیتی جوان، امکانات تفریحی و ورزشی ضعیفی دارد، علیرغم  اقدامات خوبی که درجهت نوسازی و تجهیز پارک های شهرستان برای ورزش و خصوصا ورزش های همگانی انجام شده، یکی از دغدغه های مردم این است که باشگاه های خصوصی و دارای امکانات،هزینه های بالا و خارج از توان آنها را تحمیل کرده و مکان های عمومی نیز معمولا فاقد فضا و امکانات مناسبی برای ورزش هستند.

امکانات گرمایشی و سرمایشی نامناسب و رخت کن های نامجهز تنها بخشی از مشکلاتیست که این روزها ورزشکاران ما با آنها دست و پنجه نرم میکنند.

همچنین لازم است که فرهنگ سازی و تبلیغاتی در جهت جذب مردم و علی الخصوص جوانان، به سمت ورزش در سطح شهر اتفاق بیفتد تا همه ی افراد انجام آن را جزء جدانشدنی و لازم زندگی خود بدانند، مطمئنا با انجام اقدامات مناسب میتوان مسیر را برای جوانان ورزشکار رفسنجانی که همواره قهرمانی ها و مدال های زیادی را برای شهرمان به ارمغان آورده اند، هموارتر کرد.

امیدواریم که مسئولان و دست اندرکاران شهری با حمایت های دلسوزانه ، برنامه ریزی های راهبردی و عملیاتی و سیاست گذاری ها و همچنین نظارت دقیق خود، بتوانند گامی موثر و پایدار در جهت تقویت و پرورش روح و جسم مردممان بردارند.

برچسب ها:
ورزش رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • علیرضا هوشمند جانباز - خادم ایثارگران

  .حلوا به کسی ده که محبت نچشیده ( عنوان پست جدید )

  شهروند

  کاش مسئولین بخوانند

  بی نام

  ممنون از اینکه به ورزش بها دادید
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان