فرمانده قرارگاه مركزي اردوهاي جهادي كشور:

زکات علم نخبگان خدمت به مناطق محروم است

  • شناسه خبر: 92960
زکات علم نخبگان خدمت به مناطق محروم است

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به حضور نخبگان در مناطق محروم، گفت: سال‌های زیادی بود که این نخبگان از دستاورد مردم در روستاها استفاده کردند و به این جایگاه رسیدند و حالا باید زکات آن را با خدمت به محرومان بدهند.

خانه » آخرین اخبار » زکات علم نخبگان خدمت به مناطق محروم است

به گزارش خانه خشتی، سردار محمدرضا نقدی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جهادی درباره تأثیر اردوهای جهادی بر زندگی زوج‌های جوان اظهار داشت: زندگی بدون کار، تلاش و جهاد با مُردن فرقی ندارد و زندگی فقط خوردن و آشامیدن نیست.

وی با بیان اینکه ابزار پیشرفته جامعه را از کار و تلاش دور کرده است، گفت: این اردوها می‌تواند فرهنگ کوشش، تلاش، جدیت و پیشرفت را تقویت کند و هم اینکه جوانان شهرهای بزرگ که رفاهیات بیشتری نسبت مناطق محروم دارند، با محرومیت‌های موجود در کشور آشنا می‌‍شوند.

فرمانده قرارگاه مرکزی اردوهای جهادی عنوان کرد: طبیعی است که آشنایی این جوانان با محرومیت‌ها در آینده برای کشور مفید خواهد بود چون اگر این جوانان مسئولیتی را در کشور عهده دار شوند، روحیه مردمی را در خود تقویت می‌کنند و با درک بهتر به مردم خدمت می‌کنند.

وی با اشاره به حضور متخصصان و نخبگان در اردوهای جهادی بیان کرد: زکات علم این جوانان و نخبگان حضور در مناطق محروم است و سال‌های زیادی بود که این نخبگان از دستاورد مردم در روستاها استفاده کردند و به این جایگاه رسیدند و حالا باید زکات آن را با خدمت به محرومان بدهند.

فعالیت ۵۱۲ گروه جهادی در کشور در نوروز ۹۵

سردار نقدی افزود: حضور این افراد در مناطق براساس تکلیف است و همان طور که جامعه آنها را پرورش دارد و به این جایگاه رساند، آنها باید با حضور در جامعه از تخصص و حرفه خود استفاده کنند.

جانشین فرمانده سپاه در امر بسیج با بیان اینکه گروه‌های جهادی با انگیزه بالا و با هدف خدمت به محرومان در این اردوها شرکت می‌کنند، گفت: نوروز سال گذشته ۴۵۰ گروه اعزام شدند و امسال نیز ۵۱۲ گروه در اطراف کشور فعال هستند.

وی بیان کرد: تکمیل خانه محرومان، ترمیم مدارس و خانه‌ها و ترویج و آموزش کارهای اقتصاد مقاومتی از دیگر کارهای این اردوها در خوزستان است. ما بیشتر از کارهایی که در عرصه اقتصاد مقاومتی می‌شود، استقبال می کنیم چرا که منجر به توانمندی مردم می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اردوهای جهادی کمک به دولت برای خدمت به مردم است، عنوان کرد: بیشتر چیزهایی که جهادگران به صورت شفاهی فرا گرفته بودن در اردوهای جهادی به صورت عملی تجربه می‌کنند و به همین دلیل به خودسازی آنها کمک می‌کند.

به دعای جهادگران محتاجیم

وی اظهار داشت: هر گاه میان گروه‌های جهادی حضور پیدا کردم هیچ تفاوتی میان جهادگران حال حاضر و حال و هوای رزمندگان جبهه ندیدم. فقط فضای اردوهای جهادی، بدون تفنگ و گلوله است.

سردار نقدی امسال شب عید متفاوتی را سپری کرد و در کنار اردوهای جهادی و به دور از خانواده خود تجربه کرد، وی درباره این حال و هوا گفت: این بچه‌ها خانواده خودم هستند و به اندازه بچه‌های خودم دوستشان دارم. من در خانه خودم بودم و احساس غریبگی نکردم.

وی در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت: جهادگران برای ما دعا کنند که ما به دعای آنها احتیاج داریم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • نسیم جنوب

    بادرود وباسلام خدمت .با یاد خدا اندازه میگردد. همام خدمت از بهر خدا هر روز نیاز است صبح وشام وام دریافتی دیروز را به هر روز کرده پرداخت تا قیام هم چو مولاداد زکاتش در رکوع ودر سجود ودر قیام بی توقع به خود دیگر خود هر لحظه بنمود احترام خواست حق اینست زکات روح بهشت دادش مدام الله والعلم بالصواب .....با اطاعت از ولایت مزد میباشد ثواب بی عمل من را کشانده به عذاب ...داده فرمان خدائم خواب ماندم در رکاب سائلم آیا برام داری جواب .......با محبت عرق پیشانی گل خوش خوشک گردد گلاب باتشکر والسلام
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان