امام جمعه رفسنجان:

اقتصاد مقاومتی باید در جامعه نهادینه شود

  • شناسه خبر: 92527
اقتصاد مقاومتی باید در جامعه نهادینه شود

امام جمعه رفسنجان گفت: باید اقتصاد مقاومتی در جامعه نهادینه شود و این اقتصاد باید از دست دولت خارج و به دست مردم بیفتد.

خانه » آخرین اخبار » اقتصاد مقاومتی باید در جامعه نهادینه شود

به گزارش خانه خشتی، حجت الاسلام عباس رمضانی پور در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان رفسنجان اظهار داشت: دولت مانع بزرگ برسر راه اقتصاد است لذا بهتراست مردم خود اقتصاد را اداره کنند و دراین بخش کمک یار دولت نیزباشند.
وی افزود: اقتصاد نفتی و دولتی دو اشکال بزرگ اقتصاد کشور است و به فرموده ی رهبرفرزانه انقلاب باید کاری کنیم که اتکا به بودجه نفت قطع شود؛ درحال حاضربیش از سی درصدبودجه کشور وابسته به نفت است.
رمضانی پور به روز ملی شدن صنعت نفت و لزوم نفتی نبودن بودجه کشور اشاره و خاطرنشان کرد: چه خوب است از فرصت ها استفاده کنیم اقتصادکشور را باکارکردن روی فراورده های نفتی شکوفا سازیم زیرا استخراج نفت هزینه هنگفت در بردارد و نفتی که میفروشیم هزینه استخراجش در نمیاید.

امام جمعه رفسنجان بیان کرد: بجای خام فروشی نفت فراورده هایش را بفروشیم تا ازاین راه سود حاصل کشور شود.

وی در ادامه با نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این پیام ها راهگشا است و باید نه تنها شعار و فرمایشات ایشان را برزبان جاری کنیم بلکه برای بهبود اوضاع مملکت باید به آنها عمل کرد.
رمضانی پور با بیان اینکه برخی دولتمردان در سال جاری خلاف جهت فرمایشات رهبری عمل کردند خاطر نشان کرد: وقتی مردم از دولت چیزی را میخواهند که دولت عمل نمیکند طبیعی است مردم نسبت به نظام و کشور اسلامی بدبین میشوند لذا برای تحقق عدالت وحکومت اسلامی همه باید کمک کنند و از رهبری تبعیت کنند.
خطیب جمعه رفسنجان  اظهار کرد: در سال جدید پیش رو ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا را در ابتدای سال یعنی ۱۱ فروردین و ۲۹اسفند سال  اینده داریم که امیدواریم همه باتوسل به این بانوی بزرگوار دین ودنیای خود را به بهترین وجه رقم بزنند.
وی تصریح کرد: دین واقعی زمانی است که رضایت خدا راکسب کرده باشیم عبادت خدا همراه با خیررساندن به مردم افراد را دراین راه موفق می کند.

رمضانی پور خاطر نشان کرد: همه ارگانها از جمله آموزش وپرورش, هتل ها,  اورژانس, هلال احمر و دیگر دستگاهها آمادگی لازم برای پذیرایی ازمهمانان را دارند به طوریکه اموزش و پرورش رفسنجان بیش از ۱۱۳ کلاس را در این راستا مهیا کرده است.
امام جمعه رفسنجان  به مصرف مال حلال از راه حساب وکتاب اشاره و بیان کرد: فقرا درمال افراد سهم دارند و اگر فقرای سادات درجامعه باشند و به انها توجهی نکنیم در زجری که انهامیکشند سهیم هستیم و درقیامت بایدجواب دهیم.
وی ادامه داد: به شهرستان رفسنجان زکات واجب تعلق نمیگیرد اما افراد برای جاری شدن برکت درزندگیشان میتوانند زکات مستحبی, انفاق و خمس رابدهند.
رمضانی پور به حوزه و روحانیت اشاره و خاطرنشان کرد: این امر از منظر رهبرانقلاب اسلامی مهم است تا جایی که در جمع نمایندگان مجمع طلاب فرمودند “حوزه و روحانیت باید انقلابی باشد انقلالی فکرکند و انقلابی عمل کند” لذا اگر برخی روحانیو ن بخواهند انقلابی نباشند نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی رابه دنبال دارد.
وی ادامه داد: برخی روحانیون گرایش به باطلهایی دارند وتقوای لازم راندارند اما اکثریت روحانیون, مراجع تقلید انقلابی اند وحامی رهبرفرزانه انقلابند.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • نسیم جنوب

    باسلام وبادرود اقتصاد هم رزم فرهنگ است که می آرد سرود این دوتا باهم گلستانی بسازنند بامحبت با فضای عطر وعود من چه میدونم کدوم طنز و کدوم شعر است هی میخونم سرود قاطی پاطی مینویسم باورش صبر وامید است و وجود سه دری باز کن نسیمو گشته پیدا در زمین و در ممین ودرفضا زرو مور هر دو به جا با دعا این جون ومون هر روز میگردد رها بادو وبرجین یتو خو وگو از ما جدا گشته تو رحم کن ای خدا چونکه اندازه ومندازه ندارم توی مصرف شو عیدی با فقیر وبا گدا دفتر ومفتر یتو ممدوی خل وچل با کله افتیدام به گو دالو وچاه چون فقیر وچون مقیر موندام به فرهنگ شغل و مغولم شد صدا راه وما هر دو یتو رای و مای با فکر مو گشته غریبه وجدا انتخاب و منتخب هر دو یکی بی ولایت فعل حرام است وگناه باتشکر الله والعلم بالصواب ....جان من ازگفتایم گشت کباب کن شما فکری برای خاک وآب....قطره مانده در سئوال و در جواب باتشکر والسلام ....با دعا شیرین شود عیدی به کام
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان