خانه خشتی گزارش می دهد:

اعتراض جمعی از دانشجویان فرهنگیان به انتقال به مناطق غیر بومی/حسینی پور:رفسنجان با ۵۸۰ کمبود نیرو مواجه است

 • شناسه خبر: 92448
اعتراض جمعی از دانشجویان فرهنگیان به انتقال به مناطق غیر بومی/حسینی پور:رفسنجان با ۵۸۰ کمبود نیرو مواجه است

جمعی از دانشجویان ورودی سال ۹۱ دانشگاه فرهنگیان به نشانه اعتراض به انتقالشان به مناطق جنوبی استان کرمان در مقابل دفتر امام جمعه رفسنجان تجمع کردند.

خانه » آخرین اخبار » اعتراض جمعی از دانشجویان فرهنگیان به انتقال به مناطق غیر بومی/حسینی پور:رفسنجان با ۵۸۰ کمبود نیرو مواجه است

به گزارش خانه خشتی، جمعی از دانشجویان ورودی سال ۹۱ دانشگاه فرهنگیان به نشانه اعتراض به انتقالشان به مناطق جنوبی استان کرمان در مقابل دفتر امام جمعه رفسنجان تجمع کردند.

به گفته این دانشجویان در زمان شروع تحصیل این دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان از سوی مسئولین مربوطه به آنان قول بومی سازی و خدمت در مناطق بومی داده شده است.

امام جمعه رفسنجان نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه شهرستان با کمبود شدید نیرو معلم روبه روست ضرورت دارد که فرزاندان همین منطقه مشغول به تدریس شوند.

وی افزود: ماندگاری نیروهای بومی در شهرستان مطالبه جدی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین فرماندار محترم رفسنجان است.

رمضانی پور تصریح کرد: بر اساس گفت و گوهای صورت گرفته با مدیر کل استان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان قول مساعد جهت پیگیری این امر داده شده است.

خبرنگار خانه خشتی جهت پیگیری این موضوع صبح امروز با رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان گفت و گویی را ترتیب داد.

کاظم حسینی پور اظهار داشت: دانشجویان ورودی سالهای ۹۱ و ۹۲ بومی استانی پذیرفته شدند و دانشجویان ورودی سالهای ۹۳ و ۹۴ بومی قطبی هستند.

وی با بیان اینکه رفسنجان قطب جنوب استان و شامل بخش های نوق، کشکوئیه، انار و شهربابک است تصریح کرد: نیروهای اعزامی به مناطق جنوب استان دختران پس از سه و پسران پس از ۵ سال تدریس به منطقه خود بازمیگردند.

حسینی پور با بیان اینکه علیرغم اعتراض دانشجویان تا کنون ۵۰ نفر از دانشجویان ورودی سال ۹۱ برای قطب رفسنجان پذیرفته شده اند تصریح کرد: پنجم و هفتم فروردین ماه جاری جلسه ای در کمیته طرح و برنامه ریزی تشکیل و تا جائیکه که امکان داشته باشد مشکلات دانشجویان تقسیم شده حل می شود.

وی به تدریس نزدیک به ۱۰۰ نیرو از شهرستان رفسنجان در مناطق جنوبی استان اشاره کرد و گفت: بنا به وعده داده شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان هر تعداد اعزام دانشجوی فرهنگیان به مناطق جنوب صورت گیرد به همان میزان نیرو چند ساله خدمت ازاین مناطق آزاد خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش رفسنجان همچنین از ۵۸۰ کمبود نیرو در شهرستان رفسنجان در سال جدید خبر داد و بیان داشت: سال آینده ۳۳۰ نفر از کادر آموزش و پرورش شهرستان بازنشسته می شوند و ۲۵۰ نفر نیز از سال گذشته کمبود نیروی شهرستان بوده است و این در حالی است که بر خی شهرستان های اطراف مازاد نیرو دارند.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • امید

  این هم خدمتی دیگر از دولت تدبیر و امید است. روحانی مچکریم!

  انصاف

  جمعی یعنی چند نفر ؟ عکسی فیلم هیچی ندارند؟ سوال اینه که اگر در دولت قبل همین چند نفر جمع می شدند شما نصیحت میکردید که بله اگر مناطق محروم جنوب استان خدمت کنید به بهشت میروید. شما استخدام شدید خدا را شکر کنید . ناسپاسی نکنید که به جهنم میروید. اما چون این دولت است اینجوری برخورد میکنید و حق را به اونها می دهید. اگر اون دولت بود حتما انگ فتنه هم میزدید. هر مستخدم دولت باید دوره ای از خدمت خود را در مناطق محروم باشه.حتی پزشکان . شخص امام جمعه مگر چند سال در منطق محروم هرمزگان خدمت نکردند بعد به رفسنجان امدند . ایشون می توانست اون روز بگوید که بله رفسنجان هم به من نیاز داره. پس من نباید در هرمزگان خدمت کنم. انصاف داشته باشید. کسی که با دیپلم و رتبه چند هزار کنکور استخدام دولت شده حقوق میگیره بعد اعتراض هم داشته باشه؟؟؟؟ در حالی که خیلی فوق لیسانس ها و دکتر ها در جامعه بیکار هستند. حق را بگویید حتی اگر به ضرر شما باشد.

  کاربر

  جناب محمدی اگر کسی هم حق داشته باشد ابتدا با معلانی است که در مناطق محروم جنوب استان خدمت می کنند یا تا چندی دیگر باید خدمت کنند نه نیرویی که کلهم ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتر با رفسنجان فاصله دارد کمی منصف باشید.

  محمدی

  این نظر شما هم درست است به هر حال حق با این دوستان که یک سال هم کار نکردند نیست ما معلم در انار و نوق داریم که بین شش تا بیست و چند سال در حال رفت و آمد هستند

  محمدی

  حق با نیروهایی است که الان چند ساله در انار و نوق دارند رفت و آمد می کنند

  کاربر

  ما ورودی های ۹۲ که یکسال به هر دری زدیم بی فایده بود بعداز آن مقصر ....... هست که از سال گذشته از این موضوع مطلع بوده اما هیچ کاری برای نیروهای ۹۲ انجام نداد و الان هم نوبت ورودی های ۹۱ شده .
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان