پلیس لس‌آنجلس با باتوم از معترضان طرفدار آزادی بیان استقبال کرد+عکس

  • شناسه خبر: 9244
پلیس لس‌آنجلس با باتوم از معترضان طرفدار آزادی بیان استقبال کرد+عکس

پلیس لس‌انجلس به معترضانی که خواهان حق آزادی بیان بودند یورش برد و دهها نفر را دستگیر کرد. به گزارش “خانه خشتی” به نقل از شبکه خبری «ان.بی.سی»، تظاهرات طرفداران آزادی بیان و معترضان جنبش «تسخیر لس‌آنجلس» به زد و خورد معترضان با پلیس و دستگیری دهها نفر از معترضان انجامید. ان‌.بی.سی به نقل از […]

خانه » آخرین اخبار » پلیس لس‌آنجلس با باتوم از معترضان طرفدار آزادی بیان استقبال کرد+عکس

پلیس لس‌انجلس به معترضانی که خواهان حق آزادی بیان بودند یورش برد و دهها نفر را دستگیر کرد.

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از شبکه خبری «ان.بی.سی»، تظاهرات طرفداران آزادی بیان و معترضان جنبش «تسخیر لس‌آنجلس» به زد و خورد معترضان با پلیس و دستگیری دهها نفر از معترضان انجامید.

ان‌.بی.سی به نقل از رسانه‌های محلی لس‌آنجلس اعلام کرد در این تظاهرات حداقل یک نفر که به گفته خودش در این تظاهرات شرکت نکرده بود با گلوله پلاستیکی مورد هدف قرار گرفت. علی‌رغ این، منابع دیگر از زخمی شد شمار بیشتری از معترضان بر اثر اصابت گلوله‌های پلاستیکی به آنها خبر می‌دهند.

این تظاهرات در پاسخ به فراخوانی در شبکه اجتماعی توئیتر برگزار شده بود که در آن از معترضان خواسته شده بود تجمع اعتراضی گچ‌پیمایی (Chalk walk) برگزار کنند و با نوشتن شعارهای اعتراضی روی دیوار با گچ، خواسته‌های خود را مطرح کنند.

یکی از معترضان زن که دراین تجمع اعتراضی شرکت کرده بود در مصاحبه با روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس‌تایمز گفته است هدف از این تجمع، اعتراض به بازداشت کسانی بود که با گچ روی دیوارها شعار نوشته و یا نقاشی کشیده بودند.

پلیس لس‌آنجلس، قبل از تظاهرات شب گذشته، معترضانی از جنبش «تسخیر لس‌آنجلس» را که با نقاشی، به نظام سرمایه‌داری اعتراض کرده بودند، دستگیر کرده بود. در این عکس، یکی از فعالان این جنبش، با گچ برای فردی بی‌خانمان تخت کشیده است.

معترضان در پیامی که در توئیتر منتشر کردند نوشتند: «امشب راه‌پیمایی در لس‌آنجس به گچ‌ّیمایی تبدیل می‌شود؛ در ۶ هفته گذشته ۱۲ نفر از معترضان راه‌پیمایی شعارنویسی با گچ در پیاده‌روها به طرز احمقانه و خنده‌داری دستگیر شدند. امشب از ساعت ۷ تا ۹ تسخیری‌ها، هنرمندان، مشتاقان، شورشی‌ها و فریب‌خوردگان از قانون آزادی بیان دفاع خواهند کرد.»

این تظاهرات ساعت ۸:۴۰ بعدالظهر روز گذشته آغاز شد که پلیس پس از آنکه تظاهرات‌کنندگان با گچ اقدام به نوشتن در پیاده روها کردند به آنها دستور داد متفرق شوند.

پلیس دهها نفر از معترضان را دستگیر کرد

روزنامه لس‌آنجلس‌تایمز گزارش داده است معترضان به جای پراکنده شدن، اقدام به نوشتن شعارهایی با گچ با این مضامین کردند: «به جوانان فرصت بدهید»؛ «اف.بی‌آی را ببنیدید.»؛ «شما به فرزندان ما به این خاطر شلیک نمی‌کنید، چرا به ما شلیک می‌کنید؟» و «به پلیس هم گچ بدهید»

معترضان نوشتند: «در [جنبش] گچ‌پیمایی، هنر سلاح ماست.»

معترضان در شعار دیگری که با گچ نوشته‌اند به دستگیری‌های گذشته اعتراض کرده‌اند: «با گچ نوشتن جرم نیست.»

پس از آنکه پلیس با باتون و پرتابه‌های غیرکشنده به معترضان حمله‌ور شد، معترضان با پرتاب قوطی و بطری سعی کردند در برابر نیروهای پلیس مقاوت کنند که در اثر آن چهار افسر پلیس با جراحت‌های جزئی روبرو شدند.

پلیس در این تظاهرات حدود ۲۰ نفر از معترضان را دستگیر کرد.

یک روز پیش از این درگیری، پلیس نیویورک با حمله به معترضان جنبش تسخیر وال‌استریت که در پارک «زوکوتی» تجمع کرده بودند، دو نفر را دستگیر و شماری را زخمی کرد.

جنبش تسخیر وال استریت با اعتراضات گروهی از معترضان به جنبش ضدسرمایه‌داری آمریکا در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۱ در منطقه تجاری نیویورک آغاز شد تا به فساد مالی نظام سرمایه‌داری آمریکا اعتراض کند.

این اعتراضات سپس به سایر شهرهای آمریکا گسترش یافت.

برچسب ها:
پلیس،امریکا،باتوم،معترضان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان