فرمانده نیروی انتظامی رفسنجان عنوان کرد:

رفسنجان امن‌ ترین شهرستان استان کرمان است

 • شناسه خبر: 92140
رفسنجان امن‌ ترین شهرستان استان کرمان است

سرهنگ عباسی گفت: امروزه در رفسنجان قتل، آدم ربایی، تجاوز به عنف، سرقت‌های مسلحانه و کیف‌ قاپی دغدغه پلیس نیست و این شهرستان در سطح استان از وضعیت خوبی برخوردار است.

خانه » آخرین اخبار » رفسنجان امن‌ ترین شهرستان استان کرمان است

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی”، فرمانده نیروی انتظامی رفسنجان در نشست خبری امروز با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند خبرنگاران سرداران مبارزه با جنگ نرم و شبیخون دشمن هستند، اظهار کرد: تعامل و همکاری اصحاب رسانه با پلیس باعث افزایش مشارکت مردمی و امنیت شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین سال آینده، گفت: پلیس در آستانه فرا رسیدن عید نوروز ، با حضور در مراکز خرید، پارک‌ها، محل اسکان مسافرین نوروزی و … نسبت به ترافیک و تأمین امنیت اقدام خواهد کرد.

با افراد هنجارشکن در روز چهارشنبه سوری برخورد می شود

عباسی خاطر نشان کرد: در روز چهارشنبه سوری با افرادی که هنجارشکنی کنند برخورد می شود و تا پایان تعطیلات نوروز با همکاری دستگاه قضایی در بازداشتگاه سپری خواهند کرد و والدین در این ایام فرزندان خود را کنترل و مدیریت کنند تا پایان سال خوبی در پیش داشته باشند.

وی تأکید کرد: مراسم چهارشنبه سوری همانند قدیم محله محور شود و شهروندان مقابل منزل خود مراسمی برپا کنند و آسایش مردم را برهم نزنند.

ارائه خدمات پلیس به مسافرین در ایام نوروز

فرمانده انتظامی رفسنجان به راه اندازی ۵ کانکس در محل اصلی و فرعی شهر از ۲۵ اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: در ایام نوروز ارائه خدمات‌ به مسافرین نوروزی مهم ترین اقدام پلیس است.

سرهنگ عباسی بیان کرد: خانه حاج‌ آقاعلی رفسنجان که در حال بازسازی است و مکان خوبی برای مسافرین نوروزی فراهم شده است، پوشش امنیتی آن توسط پلیس اجرا می‌شود.

وی در ادامه افزود: در ایام نوروز ۵۰۰ نفر نیرو در دو شیفت برای اجرای امنیت شهر به کار گرفته می‌شوند و در صورت نیاز از واحدهای دیگر کمک خواهیم گرفت.

نصرالله عباسی گفت: شهروندان در ایام سفر نکات ایمنی منازل و اماکن را رعایت کنند و مراقبت همسایه از همسایه را در وهله نخست کار خود قرار دهند.

پلیس با متکدیان اتباع غیرمجاز به شدت برخورد می کند

وی نصریح کرد: جمع آوری متکدیان در رفسنجان به عهده شهرداری است و مکان خاصی برای آنان وجود ندارد و باید زیرساخت های لازم برای نگهداری آنان توسط شهرداری فراهم شود، و اگر این متکدیان از اتباع غیرمجاز باشند پلیس با آنها برخورد خواهد کرد.

اعضای باند سرقت از منازل رفسنجان دستگیر شدند

عباسی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما در خصوص سرقت اخیر از منازل رفسنجان گفت: اعضای ۷ نفره باند سرقت که خانوادگی وارد منازل می شدند و به راحتی سرقت می کردند با تعقیب نیروهای آگاهی دستگیر شدند، که در بین آنان اتباع بیگانه نیز وجود داشته است و به بیش از ۷۰ مورد سرقت از منازل شامل طلا و لوازم منزل اعتراف کرده‌اند.

پلمپ ۳۰ مرکز عرضه قلیان در رفسنجان

وی از پلمپ ۳۰ مرکز عرضه قلیان در رفسنجان از اوایل سال تاکنون خبر داد و یادآور شد: مردم با پلیس مشارکت و همکاری کنند تا شهر را از پدیده زشت قلیان که قدم اول ورود به مواد مخدر است پاک کنیم.

فرمانده انتظامی رفسنجان خاطر نشان کرد: امروزه در رفسنجان قتل، آدم ربایی، تجاوز به عنف، سرقت‌های مسلحانه و کیف‌ قاپی دغدغه پلیس نیست و این شهرستان امن‌ ترین شهرستان‌های استان کرمان به شمار می رود و در سطح استان از وضعیت خوبی برخوردار است.

رفسنجان مکان امنی برای قاچاقچیان نیست

وی با اشاره به اینکه رفسنجان مکان امنی برای قاچاقچیان نیست، یادآور شد: آخرین کشفیات در زمینه مواد مخدر در رفسنجان کشف ۱۹ کیلوگرم هروئین از یک زن بوده است که پلیس آگاهی در دستگیری باندها بسیار خوب عمل کرده است.

مشکل اقتصادی یکی از علل سرقت های خرد است

فرمانده نیروی انتظامی رفسنجان مشکل اقتصادی را یکی از علل سرقت های خرد بیان کرد و گفت: زیرساخت های اقتصادی در رفسنجان از لحاظ شغلی مشکل دارد و بیشتر سرقت های خرد به همین منظور انجام می شود.

عباسی در بحث امنیت شهر از همکاری بسیجیان و سپاه رفسنجان قدردانی و تشکر کرد و در پایان با اصحاب رسانه شهرستان رفسنجان عکس یادگاری گرفت.

تنظیم: مهناز شریفی

IMG_1907

برچسب ها:
اخبار رفسنجان خانه خشتی رفسنجان رفسنجان امن‌ ترین شهرستان استان کرمان است
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • امیر

  الان این قتل ک 2 روز پیش اتفاق افتاد رفسنجان خیلییی امن هستش فک میکنم

  لیلی

  شنیدن کی بود مانند دیدن همه چی به زبون اسونه خدا کنه اینطور باشه

  سامان

  وا چه حرفا!!!!!

  مردم

  به جناب رییس پلیس بفرمایید کمی کلاه خود را بالاتر بگزارد! من خودم خیلی هارو میشناسم که وقتی مورد سرقت مثل سرقت لوازم داخل ماشین سرقت احشام و .. قرار میگیرند حتی به پلیس خبر نمیدهند چون میدانند بی تاثیر است .
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان