کارشناس مذهبی:

فرهنگ را فدای سیاست کرده ایم در حالیکه مشکل اصلی کشور سیاست نیست

 • شناسه خبر: 92094
فرهنگ را فدای سیاست کرده ایم در حالیکه مشکل اصلی کشور سیاست نیست

حجت الاسلام گیوی نهاوندی گفت: مسئولان نباید فرهنگ را فدای سیاست کنند، تنها موضوعی که اصلا به فکر آن نیستیم همین موضوع فرهنگی و خانواده است.

خانه » آخرین اخبار » فرهنگ را فدای سیاست کرده ایم در حالیکه مشکل اصلی کشور سیاست نیست

به گزارش خانه خشتی، حجت الاسلام امرالله گیوی نهاوندی در جمع اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان رفسنجان اظهار داشت: بیش از ۴۰۰شبکه ماهواره ای با هدف فروپاشی بنیان خانواده های اسلامی فعالیت می کنند و آمار طلاق بسیار بالا در برخی استانها بسیار تاسف انگیز است.

وی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد ازدواج ها در کشور موفق هستند تصریح کرد: طلاق در جامعه امروز یک زلزله و سونامی فرهنگی و یک کودتای خزنده فرهنگی است.

نهاوندی خاطر نشان کرد: مسئولان نباید فرهنگ را فدای سیاست کنند، تنها موضوعی که اصلا به فکر آن نیستیم همین موضوع فرهنگی و خانواده است.

روز شهید-رفسنجان-خانه خشتی (۴)

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری مسائل فرهنگی و خانواده است تصریح کرد: مطرح نمودن مکرر این مسئله از سوی رهبری معظم نشان دهنده بزرگی و اهمیت موضوع است.

حجت الاسلام نهاوندی ریشه بیشترین تبهکاریها را فرزاندان طلاق و کسانی که والدین آنها دچار طلاق عاطفی شده اند برشمرد و گفت: مسئله طلاق هم مسری و هم وروثی است، اگر در خانواده ای طلاق صورت گیرد در خانواده های مرتبط با آن نیز تا ۷۵ درصد احتمال طلاق افزایش می یابد.

روز شهید-رفسنجان-خانه خشتی (۶)

وی با بیان اینکه ۷ میلیون زن مطلقه و ۱۷ میلیون دختر و پسر به سن ازدواج رسیده مجرد در کشور وجود دارد خاطر نشان کرد: یک عزم ملی برای مهار کردن طلاق در کشور نیاز است اگر نمی توانیم به کلی آن را از بین ببریم لااقل جلوی افزایش آن را بگیریم.

نهاوندی با بیان اینکه مشکل اصلی کشور ما سیاست نیست گفت: کشور از رهبری فرزانه برخوردار است و گاهی یک گروه سیاسی سکان داری آن به دست میگیرد و این نباید موجب اختلاف در کشور شود، بلکه باید با عزم جدی فرهنگ کشور را غنی سازیم.

وی همچنین به طرح شیرین سازی زندگی در سال گذشته مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون این طرح در حال اجرا در بیش از ۲۵ استان است و در استان کرمان نیز در سال آینده به اجرا درخواهد آمد.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • الهام

  اول هر سال مقام معظم رهبری عنوانی را تعیین می کنند تا مسئولین بدانند به کدام سمت حرکت کنند ولی مسئولین محترم جهت سخنرانی از فرمایشات رهبری استفاده می کنند بهتر نیست جهت تحقق آن فکری بکنند کار ما شده است حرف زدن و کاهی هم برای بیرون کردن رقیب از سخنان سو استفاده می کنیم.

  مصطفی

  با عرض ادب هر روز در مراسمی شرکت می کنیم با عنوان کار فرهنگی کار ما شده است روز مرگی در این صورت باید فاتحه همه چیز را خواند کار فرهنگی نیاز به دو چیز دارد اول تفکر و مدیریت دوم طرح و برنامه سوم تشکیلات و سازمان چهارم نیرو و امکانات پنجم پی گیری و تلاش.

  سعید

  با سلام مراسم شهدا برگزار می کنیم ولی عکس آدم های زنده را بنر می کنیم این شده است تقوی ما شهدا از دست رفتار ما ناراحت هستند کسی که برای خدا جانش را داده است آیا دوست دارد ما از نامشان برای خود کسب وجه بکنیم خانواده های شهدا هم راضی نیستند.

  ابراهیم پور

  با سلام نقل می کنند در سال ۱۳۴۲ اوایل نهضت وقتی شاه به امام خمینی می گوید به چه سربازانی می خواهی با من مبارزه کنید امام می فرمایند سربازان من در گهواره هستند درست می فرمودند امام با خود سازی در فکر ساختن سربازان اسلام بود و با کمترین امکانات سربازانی را تربیت کرد که هرکدام جهت شهادت و فداکاری از یک دیگر سبقت می گرفتند روحشان شاد.اما امروز تریبون و منبر محلی شده است برای تصویه حساب حزبی.

  ali

  با سلام خاطر نشان کرد: مسئولان نباید فرهنگ را فدای سیاست کنند، تنها موضوعی که اصلا به فکر آن نیستیم همین موضوع فرهنگی و خانواده است. شاید هم بلد نیستیم کار فرهنگی بکنیم شاید هم فقط نوشتن یک پارچه و نصب ان را به دیوار کار فرهنگی میدانیم.

  ali

  با سلام تنها ۲۰ درصد ازدواج ها در کشور موفق هستند طلاق در جامعه امروز یک زلزله و سونامی فرهنگی و یک کودتای خزنده فرهنگی است.

  ali

  با سلام ۷ میلیون زن مطلقه و ۱۷ میلیون دختر و پسر به سن ازدواج رسیده مجرد در کشور وجود دارد خاطر نشان کرد: یک عزم ملی برای مهار کردن طلاق در کشور نیاز است اگر نمی توانیم به کلی آن را از بین ببریم لااقل جلوی افزایش آن را بگیریم بهتر است بفرمایید سونامی طلاق
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان