یادداشت/

خبر داری برنده‌ ی قطعی با نسبت آرای زیاد کیه؟

 • شناسه خبر: 91022
خبر داری برنده‌ ی قطعی با نسبت آرای زیاد کیه؟

حضور چشم گیر مردم ایران پای صندوق رای ثابت کرد کهع می توان مخالفین جمهوری اسلامی را به موقعیت های حساس نظام راه نداد و در عین حال انتخاباتی کم نظیر در دنیا را برگزار کرد و قطعا چنین نظامی در وهله اول مقبولیت خود را و ثانیا کارآمدی خود را به دنیا نشان داده است.

خانه » آخرین اخبار » خبر داری برنده‌ ی قطعی با نسبت آرای زیاد کیه؟

به گزارش “خانه خشتی“، شاید آن روز که شورای نگهبان تقریبا همه سیاسیونی که ذره ای بوی فتنه سال ۸۸ از آنها استشمام میشد را رد صلاحیت کرد و بعد از آن موضوع رد صلاحیت سید حسن خمینی هم بوجود آمد کمتر کسی فکر میکرد یا می توانست این حضور چشم گیر مردم ایران پای صندوق رای را پیش بینی کند ولی آنچه که نشان داده شد اینست که نظام جمهوری اسلامی ثابت کرد می تواند مانند تمام نظام های حاکم در دنیا مخالفینش را به موقعیت های حساس نظام راه ندهد و در عین حال انتخاباتی کم نظیر در دنیا را برگزار کند قطعا چنین نظامی در وهله اول مقبولیت خود را و ثانیا کارآمدی خود را به دنیا نشان داده است.

چرا که هر شخصی که پای صندوق ها میرود اگر نامی که می نویسد و در صندوق می اندازد را بررسی کنیم بحث به احزاب و جریانات درون ایران برمیگردد ولی در صورتی که نفس رفتن پای صندوق بررسی شود بحث مقبولیت نظام حاکم پیش می آید، پر واضح است که هر فردی که در انتخابات شرکت می کند یعنی بطور‌ غیرمستقیم اعلام میدارد که من این نظام حاکم‌ را بعنوان قاضی و داور قبول دارم و این نظام‌ را بعنوان یک امانتدار که در رای مردمش اهل خیانت نیست می پذیرم هنگامی که سی و سه میلیون نفر یکصدا چنین موضوعی را اعلام میدارند آنگاه صلابت و اقتدار این نظام این ملت در عرصه های بین المللی به خوبی نمایان می شود و مردم و مسئولین چنین حکومتی‌ در چشم ‌دنیا مهم تلقی خواهند شد.

اینکه جواد ظریف در جایی می گوید دموکراسی در ایران پشتوانه و تکیه گاهی محکم برای جمهوری اسلامی حین مذاکره و معامله با هر کشوری می باشد در همین راستا تعبیر میشود. اما این انتخابات بلاشک از رهبر ایران یک شخصیت بسیار زیرک و دانا را نشان داد چرا که سیاست های مدبرانه وی بود که عاملی شد مثلا در تهران نسبت به دور قبل شاهد ۳۲ درصد افزایش مشارکت باشیم یکی از سیاست هایی که توسط رهبر ایران اتخاذ شده بحث‌ دخالت های انگلیس در امور داخلی ایران بود ببینید وقتی که رهبر ایران عالی ترین مقام در ایران با استناد به رادیوی انگلیس جواب بیگانه ها را می دهد عملا نه تنها رادیوی انگلیس بلکه تمامی قدرت های غربی را به یک میدان مسابقه ای که خودش طراحی کرده دعوت می کند، بطوری که همان شبکه هایی که تا دوره های قبل،هرکاری در جهت دلسرد کردن مردم ایران ازحضور‌ در انتخابات می کردند در این دوره کارشان به جایی رسیده بود که مردم ایران را برای حضور در انتخابات و دادن رای به فلان لیست تشویق می کردند عملا آیت الله خامنه ای دشمنان ملت ایران را به یکی از احزاب ثبت شده در ایران تبدیل کرد که مردم را برای رای دادن به لیست متبوعشان ترغیب می کنند.

امثال چنین کاری را غلامعلی حداد عادل برای رای دادن به ائتلاف اصولگرایی و محمدرضا عارف و….انجام داده بودند ولی این بار چنین کاری با بودجه و امکانات دشمنان ایران انجام شد بدون آنکه متوجه شوند در راستای مقبولیت نظام ایران حرکت میکنند.
این انتخابات عملا بحث تقلب در انتخابات ایران و سوری بودن آن را بطور کامل از نظام زدود، علی الخصوص اگر که در تهران یک کاندیدای اصولگرایی هم به بهارستان راه نیافت و فضای محاکمه کسانی که تهمت تقلب به این نظام را در سال ۸۸ زدند نیز هموار ساخت، از طرف دیگر قطعا نوع نگاه تکفیری های منطقه به ایران تحت تاثیر این رویداد بزرگ قرار می گیرد که با کشوری در طرفند که پشتوانه اجتماعی بسیار خوبی برخوردار است و مردمش سخت به سیاستهای آن اعتماد دارند پس کار برای حاج قاسم و مدافعین حرم از لحاظ روحی و روانی در منطقه مساعدتر از گذشته خواهد شد.

همچنین این حضور آرزوهای آمریکایی ها در مورد ایران را به یاس و ناامیدی تبدیل میکند چرا که پیوستگی ملت و نظام ایران بر عزت و شکوه کشوری می افزاید که ۳۷ سال است آمریکایی ها هر گونه توطئه ای را علیه آنها کشید ولی همگی نقش بر آب شد این یعنی بدون بله قربان گفتن به کدخدا هم می توان روی پای خود ایستاد.
چون‌ احزاب در هر‌حکومتی جهت سربلندی آن نظام حرکت می کنند شاید به یقین بتوان گفت تمامی جریان اصولگرایی ایران حاضر شدند که از صحنه خبرگان و مجلس شورا تا حدودی پایین کشیده شوند ولی در عوض نظام اسلامی با حضور تمامی اقشار در انتخابات در چشم ‌مردم دنیا بالا رود.

یادداشت / ابوالفضل زارع خفری

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • محمود

  اگه شما هم مث آقای روحانی که تا الان پنجاه لفظ توهینی بکار برده میخاید بگید ما عقده ای هستیم عیبی نداره... حرف شما که میگید تاریخ سوئیفت کی بوده درسته!! آقای روحانی کی رفت یزد؟! تو همونجا با اینکه سوئیفت برقرار بود دوباره بحث نفت مفت و اداره کشورو کشید وسط؟! گمونم شما باید این حرفو به ایشون بگید.

  ظهور

  بنده به رهبری عزیز افتخار میکنم به یاد شهدای که به ندای خمینی کبیر لبیک گفتند و جان عزیزشان را به اعتلای کشورشان بخشیدند فقط وفقط به خاطر دستور رهبر عزیزم پای صندوقهای رای حاضر شدم اگر این فرمان به دستور هر کس دیگر صادر شده بود هیچ لبیکی برایش نبود . رهبر فقط سید علی

  ابراهیم پور

  با سلام به جناب آقای ابوالفضل زارع و تشکر از تحلیل خوب ایشان وقتی این تحلیل را خواندم ۱۱۰ بازدید داشت ولی چرا هیچ نظری اعلام نشده است چرا باید تلاش یک امت اسلامی را به گروه خاصی نسبت بدهیم همه ملت هزینه کردند تا ایران اسلامی سربلند شود.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان