حجت الاسلام طائب:خط مقدم ما در سوریه است

  • شناسه خبر: 9031
حجت الاسلام طائب:خط مقدم ما در سوریه است

خانه خشتی: رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: الان ما در سوریه درگیر هستیم و خط مقدم ما آنجاست در این جبهه مقابل تمام استکبار ایستاده‌ایم، تلاش استکبار این است که سوریه را با عملیات روانی شکست دهد. خانه خشتی به نقل از جوان آنلاین، حجت الاسلام طائب شامگاه دیروز در نشست اعلام موجودیت جبهه […]

خانه » آخرین اخبار » حجت الاسلام طائب:خط مقدم ما در سوریه است

خانه خشتی: رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: الان ما در سوریه درگیر هستیم و خط مقدم ما آنجاست در این جبهه مقابل تمام استکبار ایستاده‌ایم، تلاش استکبار این است که سوریه را با عملیات روانی شکست دهد.

خانه خشتی به نقل از جوان آنلاین، حجت الاسلام طائب شامگاه دیروز در نشست اعلام موجودیت جبهه جهاد سایبری مرصاد که با عنوان «بررسی تهدیدها و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی» برگزار شد، با اشاره به ابعاد عملیات روانی گفت: در بحث عملیات روانی ابتدا باید به دنبال چیستی باشیم و بعد به دنبال چرایی و چگونگی.

وی افزود: چیستی عملیات روانی زمانی مشخص می‌شود که کل عملیات برای ما توضیح داده شود؛ زیرا دنیا محل تضارب منافع انسان‌هاست و انسان‌ها اصولا بر سر منافع با یکدیگر دعوا می‌کنند.

طائب با اشاره به آیه‌ای از قرآن در خصوص سکونت آدم و حوا در بهشت گفت: خداوند عبودت حضرت آدم را در نماز و روزه و… قرار نداد بلکه گفت از چه بخور و از چه نخور که وی نافرمانی کرد و خورد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: اینجا مشخص شد که انسان بنده کامل نیست و خداوند حضرت آدم را به زمین فرستاد.

وی با اشاره به ادامه آیه گفت: در زمین هم انسان‌ها با یکدیگر جدل و دعوا می‌کنند، توپ،‌ تانک، ‌فشار، زور و تمام اینها عملیات فیزیکی است.

طائب تصریح کرد: اما شکل دیگر این است که از عملیات فیزیکی استفاده نکنیم و بگونه‌ای عمل نماییم که فرد خود با دست خویش منافع را تقدیم کند که این عملیات روانی است، عملیات روانی یعنی اثرگذاری بر فکر و اراده طرف مقابل به گونه‌ای که خواسته شما را با اراده خودش بدون درگیری انجام دهد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار با اشاره به اولویت عملیات روانی بر عملیات فیزیکی گفت: اگر عملیات فیزیکی را به خوبی تحلیل کنیم مشخص می‌شود عملیات روانی اصل است؛ چرا که عملیات فیزیکی اثر دارد اما پایدار نیست.

وی افزود: در عملیات فیزیکی زد و خورد وجود دارد عده‌ای بازمانده باقی می‌مانند که این افراد حتی در بهترین شرایط خونخواه هستند.

طائب با اشاره به تحلیل برخی پیرامون غزوه بدر تا کربلا گفت: مشرکان نسبت به حضرت علی حدق و کینه داشتند؛ چرا که حضرت در بدر مشرکین را کشته بود، اما مومنین وی را کنار گذاشتند و کینه همان مشرکین را به دل گرفتند حجاریان در زمان دولت خاتمی در روزنامه نوشت که ما باید کشت و کشتار را کنار بگذاریم؛ چرا که اگر بکشیم گیر می‌افتیم، علی در بدر از مشرکان کشت، آنها هم در کربلا آمدند فرزندان حضرت را کشتند؛ خون به خون شستن محال آمد محال.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار تاکید کرد: عملیات فیزیکی ماندگاری ندارد در حالی که جنگ بدر و احد را مشرکین به حضرت محمد (ص) تحمیل کردند.

وی با اشاره به جنگ ایران و عراق گفت: بهترین راه برای شناختن مهاجم این است که می‌بینیم جنگ در خرمشهر بین ایران و عراق اتفاق می‌افتد در حالی که خرمشهر خاک ماست پس متجاوز مشخص است.

طائب افزود: در جنگ و عملیات فیزیکی منابع و صنایع آسیب می‌بینند، اما در عملیات روانی تمام این منابع سالم تقدیم می‌شود و پیامد منفی نیز ندارد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار با پرداختن به بحث چرایی عملیات روانی گفت: شیطان حضرت آدم را با عملیات روانی از بهشت بیرون کشید؛ عملیات روانی اساسش بر دروغ است و شیطان هم اولین دروغ را گفت.

وی تصریح کرد: دومین گام در عملیات روانی تکرار دروغ است تا به وسوسه برسد، یعنی تکرار دروغ در قالب‌های مختلف.

طائب با اشاره به ۲ جبهه حاضر در عالم گفت: اکنون ۲ جبهه وجود دارد؛ یکی عبدالله و دیگری عبدالشیطان که فرمانده کل قوا جبهه اول، خدا و فرمانده جبهه دوم، شیطان است.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار با تمثیل جالبی گفت: ناوهای آمریکا بسیار بزرگ هستند، اما خاصیت عملیات فیزیکی آنها بیشتر است یا عملیات روانی؟ امروز مشخص شده که کارکرد اینها بیشتر عملیات روانی است.

وی با اشاره به خاطره‌ای از سردار فدوی گفت: مقایسه ناو ایران و آمریکا مانند پراید به تریلی است که وقتی می‌خواهند سر یک پیچ دور بزنند،‌ پراید به راحتی حرکت می‌کند اما تریلی همچنان در حال عقب و جلو کردن است؛ الان متوجه کارکرد عملیات روانی این ادوات می‌شویم.

طائب با اشاره به نگاه اهل کفر به دنیا گفت: اهل کفر اهل جنگ نیست؛ چرا که خواستار دنیاست و در جنگ آن را از دست می‌دهد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار عنوان کرد: محمد نوری‌زاد زمانی رفیق ما بود، پسرش طلبه بود اما از آنجایی که خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج، فرزندش را از حوزه بیرون آورد و برای مثلا یاد گرفتن یک هنر فرستاد آمریکا.

وی با اشاره به کمبود نیروهای آمریکا با وجود ماهانه ۳ هزار دلار حقوق گفت: تنها امتیازی که سبب شد سربازان آمریکایی به عراق بیایند بیمه مجانی جراحی‌‌های زیبایی از سوی دولت آمریکا بود.

طائب افزود: سربازی که برای زیبایی به جنگ می‌رود، نیروی جنگنده می‌شود؟

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار تاکید کرد: بنابراین کافر اهل جنگ نیست و ادواتش هم عملیات روانی برای ترساندن است و مهم برای ما این است که بتوانیم جبهه عملیات روانی آنها را خرد کنیم.

وی با اشاره به اهمیت جبهه عملیات روانی گفت: اگر بتوانیم جبهه عملیات روانی طرف مقابل را از بین ببریم پیروز می‌شویم.

طائب افزود: الان ما در سوریه درگیر هستیم و خط مقدم ما آنجاست در این جبهه مقابل تمام استکبار ایستاده‌ایم، تلاش استکبار این است که سوریه را با عملیات روانی شکست دهد چون روی زمین شکست خورده است نیرویی که در سوریه جنگید چه کسانی بودند؟ نیروهای القاعده در سراسر جهان با پول عربستان،

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار افزود: بدانید القاعده مساوی با طالبان است اعم از چچنی، افغانی، پاکستان و … که جذب سیستم طلبگی عربستان شده و آنجا تربیت شده‌اند، آمریکا کل باقی‌مانده‌های القاعده را جمع کرده و آورده تا سوریه را بزند.

وی با اظهار تاسف از نظرات برخی مسئولان در خصوص مسائل سوریه گفت: برخی از مسئولان ما می‌گویند ما از اصلاحات بشار اسد حمایت می‌کنیم؛ این به لحاظ عملیات روانی غلط است؛ چرا که آنجا آمریکا آمده تا بشار اسدی را که در جبهه مقاومت است، بردارد.

طائب در پایان تاکید کرد: شکستن جبهه‌ای که آنها به راه انداخته‌اند تنها با عملیات روانی متقابل ممکن است؛ اطلاع‌رسانی به هنگام و درست و رو کردن دست دشمن، بنابراین عملیات روانی به مراتب سخت‌تر و دقیق‌تر است.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان