العالم: نیروهای امنیتی عربستان با گلوله جنگی تظاهرات مردم العوامیه را سرکوب کردند

  • شناسه خبر: 8878
العالم: نیروهای امنیتی عربستان با گلوله جنگی تظاهرات مردم العوامیه را سرکوب کردند

خانه خشتی: نیروهای امنیتی عربستان سعودی تظاهرات گسترده مردم شرق عربستان را که در اعتراض به دستگیر و مجروح شدن شیخ النمر به خیابان‌ها سرازیر شده بودند با گلوله جنگی سرکوب کردند. خانه خشتی به نقل از فارس، شبکه تلویزیونی العالم لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد شمار زیادی از مردم عربستان در شهر […]

خانه » آخرین اخبار » العالم: نیروهای امنیتی عربستان با گلوله جنگی تظاهرات مردم العوامیه را سرکوب کردند

خانه خشتی: نیروهای امنیتی عربستان سعودی تظاهرات گسترده مردم شرق عربستان را که در اعتراض به دستگیر و مجروح شدن شیخ النمر به خیابان‌ها سرازیر شده بودند با گلوله جنگی سرکوب کردند.

خانه خشتی به نقل از فارس، شبکه تلویزیونی العالم لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد شمار زیادی از مردم عربستان در شهر العوامیه در اعتراض به بازداشت شیخ نمر النمر از چهره های برجسته مخالفان تظاهرات کردند و نیروهای امنیتی برای سرکوب آنها از گلوله های جنگی استفاده کردند.

منابع خبری در منطقه شرقیه عربستان سعودی اعلام کردند که پلیس عربستان عصر روز یکشنبه “نمر النمر” ازعلمای برجسته شیعی عربستان را که مخالف رژیم آل سعود است دستگیر کردند.

“محمد النمر” برادر شیخ النمر النمر اعلام کرد که نیروهای پلیس در یکی از خیابان های اصلی شهر العوامیه و نزدیک های ساعت ۴ بعد ازظهر کمین کرده بودند و زمانی که شیخ النمر از مزرعه خود به خانه باز می گشت، خودروی وی محاصره شد و پلیس اقدام به شلیک گلوله های هوایی کرد.

وی افزود: بلافاصله پس از آنکه از حادثه مطلع شدم به محل حادثه رفتم و دیدم که خودروی برادرم مورد اصابت قرار گرفته است.

شیخ النمر یکی از بزرگترین مخالفان رژیم آل سعود در شرق عربستان به شمار می آید و همواره مردم این مناطق را به تظاهرات علیه این رژیم فرا میخواند.

النمر حدود ۱۰ روز پیش در یکی از سخنرانی‌های خود در یکی از مساجد شهر العوامیه گفت: من یقین دارم که بازداست یا کشته شدن من، باعث ایجاد نهضتی خواهد شد.

در فاصله زمانی اکتبر ۲۰۱۱ تا فوریه ۲۰۱۲ طی درگیری تظاهرات کنندگان در منطقه قطیف با نیروهای امنیتی، دست کم ۶ نفر شهید شدند.

نیروهای امنیتی عربستان تظاهراتی را که در منطقه الشرقیه روی می دهد نوعی “تروریسم جدید” توصیف کرده و اعلام کرده اند که با آن مقابله خواهند کرد.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان