شاه اردن به تهران دعوت شد

  • شناسه خبر: 8875
شاه اردن به تهران دعوت شد

خانه خشتی: معاون وزیر خارجه ایران با سفر به اردن از شاه این کشور دعوت کرد تا در اجلاس شهریوماه سران جنبش غیرمتعهدها در تهران حضور یابد. خانه خشتی به نقل از فارس، خبرگزاری پترا اردن اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه ایران امروز دعوتنامه محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران برای […]

خانه » آخرین اخبار » شاه اردن به تهران دعوت شد

خانه خشتی: معاون وزیر خارجه ایران با سفر به اردن از شاه این کشور دعوت کرد تا در اجلاس شهریوماه سران جنبش غیرمتعهدها در تهران حضور یابد.

خانه خشتی به نقل از فارس، خبرگزاری پترا اردن اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه ایران امروز دعوتنامه محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران برای عبدالله دوم شاه اردن را برای حضور در اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها تسلیم نخست وزیر اردن کرد.

بنا بر این گزارش، فایز الطراونه نخست‌وزیر اردن امروز با امیرعبداللهیان دیدار و بر تمایل کشورش برای توسعه مناسبات با ایران با حفظ احترام متقابل تاکید کرد.

به گزارش پترا، نخست وزیر اردن در این دیدار اعلام کرد که سیاست اردن بر اساس حسن روابط با همه کشورها و موضعش درباره عدم دخالت در امور داخلی کشورها ثابت است و تاکید کرد که اردن اجازه نمی‌دهد کسی در امور داخلی آن نیز دخالت کند.

نخست وزیر اردن با اعلام اینکه موضع اردن در خصوص سوریه ثابت است و «امان» خواستار حل بحران از راه‌های مسالمت‌آمیز و گفت‌وگو و حمایت از طرح کوفی عنان است ابراز امیداوری کرد که نقش مثبت ایران سبب تقویت امنیت و ثبات منطقه شود.

در مقابل معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به اینکه حوزه‌های زیادی برای همکاری وجود دارد، بر تمایل ایران از افزایش تبادلات تجاری دو طرف تاکید کرد.

قرار است اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها که ریاست آن را اکنون محمد مرسی رئیس جمهوری مصر بر عهده دارد، اوایل شهریور ماه در تهران برگزار و ریاست آن به ایران منتقل شود.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان