تاکید مراجع تقلید و علما بر مشارکت گسترده و آگاهانه در انتخابات مجلس

  • شناسه خبر: 876
تاکید مراجع تقلید و علما بر مشارکت گسترده و آگاهانه در انتخابات مجلس

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: مراجع عظام تقلید و علمای برجسته حوزه علمیه قم بر حضور گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کردند. خبرگزاری فارس از قم، پس از غیبت امام عصر(عج) همواره نقش مراجع و علما در گسترش و پویایی تشیع بی بدیل بوده است، به […]

خانه » اجتماعی » تاکید مراجع تقلید و علما بر مشارکت گسترده و آگاهانه در انتخابات مجلس

به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: مراجع عظام تقلید و علمای برجسته حوزه علمیه قم بر حضور گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کردند.

خبرگزاری فارس از قم، پس از غیبت امام عصر(عج) همواره نقش مراجع و علما در گسترش و پویایی تشیع بی بدیل بوده است، به گونه‌ای که بسیاری از تحولات سیاسی و اجتماعی در دوره‌های مختلف با فتاوای مراجع رقم خورده است.

فتاوای گوناگون مراجع تقلید همچون تحریم تنباکو، امضای رساله‌ جهانیه قائم مقام فراهانی، نهضت مشروطیت و… در دوره‌های خود از چنان اهمیتی برخودار بوده است که گویی اگر این فتاوا نبود تاریخ اسلام به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

از این میان شاید تاثیرگذاری مراجع در بین مردم و جامعه در فتوای تحریم تنباکو توسط میرازی شیرازی بیش از پیش خودنمایی کرد به گونه‌ای که آثار این فتوا به درون کاخ شاه نیز کشیده شد و پس از آن توانست هیمنه بین‌المللی انگلیس را که در اوج قدرت قرار داشت، بشکند.

میرزای شیرازی پس از شنیدن این پیروزی بزرگ سخت گریست و وقتی از او علت را پرسیدند پاسخ داد: من نگرانم زیرا بیگانگان و استعمارگران امروز دیگر به قدرت اسلام و علمای اسلامی پی برده‌اند و کمر به نابودی این دین و مذهب ببندند.

پس از آن نیز همواره علما و مراجع شیعه در عرصه‌های سیاسی ورود پیدا کرده و در این عرصه‌ منشا برکات زیادی برای تشیع و اسلام شده‌اند.

نهضت انقلاب اسلامی ایران به رهبری یک مرجع تقلید، مدیر، مدبر،‌ زمان شناس و آگاه به مسائل آغاز شد و به پیروزی رسید و پس از آن همواره نقش مراجع عظام تقلید و علما در حفظ نظام اسلامی ایران بسیار تاثیرگذار بوده است.

مراجع و علما همواره در کنار رهبری و دوشادوش مردم بر حفظ ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام تاکید کرده‌اند و آنجا که حضور آنها لازم بوده است از جان و دل مایه گذاشته‌اند، همانطور که در فتنه ۸۸ نقش مراجع در کنار مقام معظم رهبری در بصیرت‌افزایی جامعه و مقابله با فتنه‌گران نمایان بود.

از ابتدای انقلاب تاکنون مراجع عظام تقلید ضمن توصیه به پشتیبانی مردم از انقلاب، خود نیز همراه و همگام مردم و حتی جلوتر از مردم در این عرصه‌ها حضور پیدا کرده‌اند.

از جمله عرصه‌های پشتیبانی انقلاب حضور فعال و پرشور در انتخابات است که یکی از نمونه‌های آن را فردا در مورد مجلس شورای اسلامی شاهد خواهیم بود.

پس از آنکه مقام معظم رهبری از ماه‌ها قبل در تمام بیانات خود بحث اهمیت و حساسیت ویژه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و حضور حداکثری و آگاهانه مردم را در این انتخابات مورد تاکید قرار دادند مراجع و علما نیز همسو با مقام معظم رهبری نسبت به مشارکت پرشور و یکپارچه مردم و انتخاب اصلح توصیه‌های فراوانی داشته‌اند.

برچسب ها:
تاکید مراجع تقلید و علما بر مشارکت گسترده و آگاهانه در انتخابات مجلس مراجع تقلید شیعه چشمه‌های جوشان بصیرت
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان