با صادر کننده نمونه استان در رفسنجان آشنا شوید / عکس

  • شناسه خبر: 86827
با صادر کننده نمونه استان در رفسنجان آشنا شوید / عکس

شرکت روغن موتور پردیس در شهر صنعتی رفسنجان با سالها سعی و تلاش در پروسه بازیافت روغن های کارکرده ، از شرکت های موفق در صنعت کشور و استان بوده که توانسته است سهم بسزایی در اقتصاد کشور و حفاظت از محیط زیست استان و ایجاد اشتغال در شهر رفسنجان ایفا نماید

خانه » آخرین اخبار » با صادر کننده نمونه استان در رفسنجان آشنا شوید / عکس

به گزارش “خانه خشتی، سالانه میلیاردها لیتر انواع روغن روانکار در خودروها و صنایع کشورهای مختلف دنیا مصرف می گردد که پس از دوره کوتاهی  نیاز به تعویض دارند. تصورنمایید، چنانچه این حجم عظیم ازروغن کارکرده بلا مصرف بماند چه زیانهای اقتصادی بدنبال داشته و چه خطربزرگی محیط زیست کره زمین را تهدید خواهد نمود.

صنعت بازیافت روغن کارکرده از بیش از ۷۰ سال پیش در اروپا و آمریکا شکل گرفته و پس ازطی دوره تکاملی بسرعت جایگاه بسیار والایی در حفاظت از محیط زیست پیدا نموده بطوری که امروزدرکشورهای پیشرفته دنیا با تدوین قوانین بسیارسختگیرانه روغن کارکرده جمع آوری و با حمایت جدی از صنایع بازیافت موجبات بازگشت این ماده ارزشمند نفتی به چرخه مصرف وجلوگیری از انتشاراین ماده آلاینده خطرناک در محیط زیست را فراهم می آورند.

صنعت بازیافت روغن کارکرده در ایران ازقریب به ۶۰ سال پیش با روشهای بسیار ابتدایی و غیر استاندارد آغاز و سالها طول کشید تا این صنعت جایگاه واقعی خود را درکشور پیدا نماید . در سالهای اخیرصنعت بازیافت روغن کارکرده در ایران با بهره مندی ازدانش فنی متخصصین امرو استفاده ازروشهای نوین پالایش وتولید محصولات با کیفیت استاندارد،علاوه برتامین سهم موثری ازنیاز جامعه به انواع روغن روانکار ، نقش به سزایی در حفاظت از محیط زیست جامعه نیز ایفا می نمایند.

شرکت روغن موتور پردیس درشهر صنعتی رفسنجان با سالها سعی وتلاش در پروسه بازیافت روغن های کارکرده ، از شرکت های موفق درصنعت کشور و استان بوده که توانسته است سهم بسزایی در اقتصاد کشور و حفاظت از محیط زیست استان و ایجاد اشتغال در شهر رفسنجان ایفا نماید . بدنبال انتخاب شرکت روغن موتورپردیس در سال ۹۴ بعنوان صادر کننده نمونه برای نهمین سال متوالی ، گفتگو با مدیر عامل این شرکت گامی درجهت آشنایی همشهریان گرامی با این شرکت می باشد.

IMG_3258

*لطفا ابتدا خود را معرفی و در مورد شرکت توضیحاتی ارائه نمایید.

به نام خدا، فروزان طیبی هستم متولد ۱۳۳۶ با نزدیک به ۳۵ سال تجربه درصنعت بازیافت روغن کارکرده.

شرکت روغن موتور پردیس درسال ۱۳۸۳ در مجتمع صنعتی رفسنجان و درزمینی به مساحت ۱۵ هزارمترمربع با اعتباراولیه ۷ میلیارد ریال احداث و به مرحله بهره برداری رسید که بیش ازنیمی از مساحت زمین به تأسیسات پالایشگاه، سالن های تولید وساختمان اداری وانبارها وباقیمانده آن به فضای سبز اختصاص یافته است.

این شرکت درابتدا با برنامه ریزی دقیق مبادرت به بسترسازی وتوسعه شبکه جمع آوری روغن کارکرده در سطح استان کرمان نمود و سپس با ۱۵ نفرپرسنل اولیه فعالیت خود را آغاز و هم اینک ۸۰ نفر در این شرکت مشغول بکار بوده و بیش از ۵۰۰ نفرنیزبه طورغیرمستقیم ازفعالیت شرکت بهره مند می گردند.

شرکت روغن موتور پردیس ازابتدای شروع به کاربا تمرکزبرارتقاء کیفیت ، نگاه برون مرزی داشته و درسال ۱۳۸۴ اولین محموله صادراتی این شرکت به کشور پاکستان ارسال گردید و بسرعت بازارهای هدف این شرکت به حوزه افریقا و خاورمیانه وآسیای میانه توسعه یافت و هم اکنون محصولات این شرکت بطور مداوم به کشورهای غرب آفریقا شامل غنا ، ساحل عاج ، توگو، بنین ، مالی ، بِورکینافاسو و همچنین کشورهای سوریه ، هند ، دبی ، ترکیه ، ترکمنستان ، پاکستان ، افغانستان و …… صادرات می گردد .

IMG_5827 (1)

*نشان تجاری (برند) محصولات شما چیست ؟ لطفا کمی از آن بگوئید؟

نام تجاری (برند) اصلی محصولات شرکت روغن موتور پردیس  پانا ((PANAمی باشد ودر برخی بازارها محصولات این شرکت با نامهای  سوپر هما ، کارینو ، دشت و غیره نیز که همگی برند های ثبت شده رسمی شرکت می باشند ارائه می گردد.

در خصوص صادرات با توجه به اینکه شرکت روغن موتور پردیس صادرات مواد اولیه و بصورت فله را نفی و صادرات محصول نهایی بسته بندی شده  با برند ایرانی را هدف قرار داده بود برند پانا (PANA ) بعنوان برند اصلی محصولات صادراتی شرکت انتخاب گردید که به سرعت مورد اقبال عمومی در بازارهای هدف واقع شد و بعد از مدتی به منظور صیانت ازاعتبارنام پانا و جلوگیری از تقلب سود جویان ، لزوم  ثبت جهانی آن به تصویب رسید و در سال ۲۰۱۲ برند پانا (PANA) بنام شرکت روغن موتور پردیس درکشورسوئیس ثبت جهانی  ودرسال ۲۰۱۴  در ۱۶ کشور آفریقایی ثبت منطقه ای گردید.

برند پانا در قالب یک محصول کیفی ساخت ایران بسیارمورد استقبال مشتریان در کشورهای هدف قرار گرفتهبطوریکه توانسته است آوازه نام ایران و کیفیت خوب کالای ایرانی را بلند نگاه دارد. حفظ جایگاه برند پانا در شرایط نابرابررقابت با رقبای خارجی خصوصا در شرایط سقوط شدید قیمت جهانی نفت بسیار سخت و طاقت فرساست.

استفاده از تسهیلات دردسترس و با کارمزد بانکی بسیار پایین ، عدم وجود تورم بالا ، قیمت واقعی ارزمنطبق با معادلات اقتصادی ، ثبات نسبی نرخ برابری ارز، حمایتها و پشتیبانیاطلاعاتی سازمانهای دولتی نظیر سفارتخانه ها تنها گوشه ای ازتفاوت شرایط رقبای خارجی ما در مقایسه با شرکت پردیس است که شرایط رقابت نابرابررا به زیان صادرات کننده ایرانی رقم زده و نتیجه آن رشد روزافزون رقبای خارجی و تضعیف مستمر صادر کننده ایرانی بوده است.

*لطفا مهمترین خدمات شرکت روغن موتور پردیس را معرفی نمایید ؟

۱ – کمک شایان توجه به حفظ محیط زیست استان و کشور.

از آنجاییکه روغن کارکرده آلاینده بسیار خطرناک محیط زیست محسوب گشته و به تایید محققین علاوه بر آلوده سازی و غیر قابل کشت نمودن خاک ، هر یک لیترروغن کارکرده قابلیت آلوده سازی یک میلیون لیتراز آبهای زیر زمینی را دارا میباشد ، بنا براین مهمترین خدمت این شرکت درسطح استان کرمان جمع آوری قریب به ۱۵۰ میلیون لیتر ازاین ماده خطرناک و بازیافت آن در طول فعالیت یازده ساله می باشد .

۲ – ایجاد اشتغال پایدار دراستان کرمان وشهرستان رفسنجان .

۳ –تولید و صادرات محصولات با کیفیت از مواد ضایعاتیو ورود ارز به کشور و خدمت به اقتصاد ملی و معرفی برند معتبر ایرانی در بازارهای هدف . در خاتمه جای دارد از حمایتهای ویژه مسئولین محترم استان کرمان و شهرستان رفسنجان خصوصاً فرماندار محترم و نماینده محترم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات شامل صنایع – دارایی – بیمه تأمین اجتماعی – اداره کار – محیط زیست و سایر مسئولین دولتی و همچنان بانک ملت رفسنجان تشکر نموده و انتظار داریم با توجه به شرایط بسیار بحرانی حاکم بر صنایع کشور در سال اخیر از حمایتهای بیشتری برخوردار گردیم.

IMG_4799

*جایگاه اقتصادی شهر رفسنجان در کشور و دنیا چگونه حفظ گردد؟

حضور تولید کنندگان و صادر کنندگان و تجار بسیار توانمند و با سابقه در رفسنجان گواه بر سابقه دیرینه این شهر در امر تولید و صادرات بوده و در مقایسه با اغلب شهرهای کشور پتانسیل بسیار بالایی دارد . تولید و صادر کنندگان بزرگ پسته ، شرکتها ی تولیدی و صادراتی موفق در صنعت کاشی و سرامیک و صنایع مولیبدن و سایر صنایع مایه افتخار این شهر بوده  که با کمی حمایت بیشتر و تسهیل واقعی ساز و کار تولید و صادرات از جانب سازمانها و مسئولین  شاهد موفقیتهای بیشتری در آینده خواهیم بود .

در اینجا جای دارد از حمایتهای ویژه مسئولین محترم استان کرمان و شهرستان رفسنجان خصوصاً فرماندار محترم و نماینده محترم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات شامل صنایع – دارایی – بیمه تأمین اجتماعی – اداره کار – محیط زیست و سایر مسئولین دولتی و همچنان بانک ملت رفسنجان تشکر نموده و انتظار داریم با توجه به شرایط بسیار بحرانی حاکم بر صنایع کشور در سال آینده از حمایتهای بیشتری برخوردار گردیم.

 در ادامه پای صحبت های رئیس هیئت مدیره شرکت روغن موتور پردیس نشستیم.

آقای داود غریبی رئیس هیئت مدیره شرکت روغن موتور پردیس با اشاره به مشکلات کنونی صنایع کشور توضیح دادند، شرکت روغن موتور پردیس بنا به ضرورتهای زیست محیطی درسال ۹۴ دست به اقدام جسورانه ای در راستای تغییرتکنولوژی تولید خویش زده و با پشت سر گذاردن مشکلات فراوان ناشی از تحریم بین المللی موفق به عقد قرارداد خرید تکنولوژی و نصب تجهیزات مربوطه  گشته وانشا ا…. پالایشگاه جدید این شرکت درروزهای آتی راه اندازی خواهد گردید .

ایشان همچنین درخصوص شیوه جمع آوری نا مناسب روغن کارکرده در ایران اشاره نمودند:  در اغلب کشورهای پیشرفته دنیا مسئولیت جمع آوری روغن کارکرده برعهده شهرداری ها است بدین شکل که روغن کارکرده را جمع آوری و حمل و به کارخانجات بازیافت تحویل می دهند .در این کشورها صنایع بازیافت بدلیل ایفای نقش مفید درحفظ محیط زیست و همچنین آثار بسیار مثبت اقتصادی ،علاوه بربخشودگی مالیاتی از حمایتهای بیشماری برخوردار هستند .در حالیکه از این صنایع در ایران حمایت لازم صورت نمی گیرد .

گزارش:مریم رضایی

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • رفسنجان

    سلام امسال شرکتهای دیگری هم از رفسنجان به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شدند و در این مراسم حضور داشتند و از اونها هم تجلیل شد.چرا نامی از اون شرکتها نمی برید؟؟؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان