اعلام آمادگی شورای سیاستگذاری صنعت بسته بندی کشور برای همکاری با کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان

  • شناسه خبر: 85224
اعلام آمادگی شورای سیاستگذاری صنعت بسته بندی کشور برای همکاری با کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان

دبیر شورای سیاستگذاری صنعت بسته بندی کشور از آمادگی آن شورا برای همکاری با اتاق کرمان در زمینه های مختلف خبر داد.

خانه » آخرین اخبار » اعلام آمادگی شورای سیاستگذاری صنعت بسته بندی کشور برای همکاری با کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان

به گزارش “خانه خشتی“، به نقل از دفتر اتاق بازرگانی کرمان در رفسنجان، افشین فخر در جلسه مشترک با رییس کارگروه برند و بسته بندی کمیسیون بازرگانی و مدیر اجرایی دفتر اتاق بازرگانی کرمان در رفسنجان گفت: شورای سیاستگذاری بسته بندی کشور آمادگی دارد در زمینه های مورد علاقه اتاق بازرگانی کرمان با این اتاق همکاری نماید .

افشین فخر با اشاره به اقدامات موثر آن شورا برای عضویت در سازمان جهانی بسته بندی افزود: با پیگیری های انجام شده در سال گذشته موفق شدیم در اجلاس سازمان جهانی بسته بندی، نظر آن سازمان را برای عضویت ایران جلب نماییم و به یاری خدا در خرداد ماه سال آینده همایش صنعت بسته بندی با حضور مدیرکل آن سازمان در ایران برگزار خواهد شد.

فخر تصریح کرد: برای ورود به مبحث بسته بندی لازم است دستگاه های مختلفی حضور داشته باشند و این شورا نیز با تشکیل کمیته های تخصصی تعاملات مناسبی را آغاز نموده است.

مدرسه بسته بندی در استان کرمان راه اندازی شود

رییس کارگروه برند و بسته بندی کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان نیز در ابتدای این نشست در خصوص توانمندی استان کرمان در تولید محصولات مختلف از جمله کشاورزی گزارشی ارایه کرد .

مسلم میرزایی گفت: با توجه به توانمندی های استان کرمان در زمینه تولیدات مختلف از جمله کشاورزی و به خصوص در جنوب استان کرمان، این استان نیازمند دارا بودن برنامه ای خاص برای بسته بندی در سطح مطلوب و استاندارد است.

عضو هیات مشورتی دفتر اتاق کرمان در رفسنجان افزود: حضور ایران در سازمان جهانی بسته بندی فرصت بسیار مناسبی برای تقویت این صنعت است و اتاق بازرگانی کرمان علاقمند است در این حوزه همکاری های موثر و مستمری با شورای سیاستگذاری صنعت بسته بندی کشور داشته باشد.

میرزایی گفت: کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان آمادگی دارد در صورت امکان و ایجاد زیرساخت های مناسب، مدرسه بسته بندی را در استان کرمان سامان دهی و راه اندازی کند تا این مهم به صورت ساختاری و ریشه ای مورد توجه قرار گیرد.

۰۰۱(۱)

بسته بندی باید ارزش افزوده ایجاد کند

مدیر اجرایی دفتر اتاق بازرگانی کرمان در رفسنجان نیز ضمن ابلاغ تحیت و تبریک رییس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی کرمان به دبیر شورای سیاستگذاری صنعت بسته بندی کشور برای تلاش های آن شورا در جهت پیوستن به سازمان جهانی بسته بندی، مطلوب نبودن بسته بندی محصولات تولیدی ایران را یک نقطه ضعف قابل توجه در بازارهای بین المللی دانست و بر لزوم توجه به این مهم تاکید کرد.

عباس عسجدی گفت : با وجود تولید محصولات مرغوب در کشور و استان کرمان شاهد آن هستیم که بخش زیادی از این محصولات به دلیل عدم وجود بسته بندی مناسب توان رقابت در بازار مصرف نهایی را با نمونه های خارجی ندارند.

مدیر اجرایی دفتر اتاق رفسنجان تصریح کرد: بسته بندی باید باعث ایجاد ارزش افزوده در داخل کشور شود و البته باید ملاحظات تعرفه ای برای صادرات محصولات را نیز مد نظر داشت.

وی در ادامه با اشاره به رابطه مستقیم و نزدیک نشان تجاری و بسته بندی افزود : در کنار بسته بندی مناسب باید به نشان تجاری نیز توجه خاصی صورت پذیرد؛ چرا که کپی برداری های غیر مجاز در کنار ثبت نشان تجاری نیز امروزه مشکلاتی را برای تولیدکنندگانی که به بسته بندی خود توجه داشته اند ، ایجاد کرده است.

عسجدی گفت: کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی کرمان با توجه به اهمیت موضوع بسته بندی، تلاش شورا برای حضور ایران در سازمان جهانی بسته بندی را ارج می نهد و آماده همکاری و تعامل موثر با شورای سیاستگذاری صنعت بسته بندی کشور در راستای انتقال دانش بسته بندی نوین به داخل کشور و فعالان این حوزه است .

در ادامه این نشست طرفین در خصوص نحوه همکاری های متقابل و امکان سنجی ایجاد پایلوت صنایع بسته بندی بر روی محصولات راهبردی استان کرمان بحث و تبادل نظر کردند.

۰۰۲(۱)

برچسب ها:
اتاق بازرگانی بسته بندی خانه خشتی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان