آیت الله خاتمی در یادواره 42 شهید شریف آباد کشکوئیه رفسنجان:

تمام هدف فتنه ۸۸ ولایت بود/ نعره حیدری مردم بر سر کسانی خواهد بود که می خواهند فتنه ۸۸ را تکرار کنند

 • شناسه خبر: 82955
تمام هدف فتنه ۸۸ ولایت بود/ نعره حیدری مردم بر سر کسانی خواهد بود که می خواهند فتنه ۸۸ را تکرار کنند

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در حال حاضر افرادی با صراحت با نظر ولایت فقیه مخالفت می کنند و با تصور قهرمانی، می خواهند حریم ولایت را بشکنند.

خانه » ویژه ها » ویژه یادواره شهداء » تمام هدف فتنه ۸۸ ولایت بود/ نعره حیدری مردم بر سر کسانی خواهد بود که می خواهند فتنه ۸۸ را تکرار کنند

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، آیت الله سید احمد خاتمی عصر امروز در یادواره ۴۲ شهید بخش شریف آباد کشکوئیه رفسنجان، ضمن تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، این روز را روز ماتم و اندوه بزرگ آسمانیان دانست.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به حضور ۲۷ میلیون نفری در روز اربعین اشاره کرد و گفت: این جمعیت که دو میلیون نفر آن ها از ایران بودند، علی رغم تهدیدهای داعش فریاد «لبیک یا حسین» برآورد.yadvareh shohda koshkoieh sharif abad rafsanjan (15)

کشکوئیه را باید با ولایت شناخت

وی خود را یک بسیجی همراه با مردم دانست و با یادآوری بیش از سه دهه شناخت خود از کشکوئیه، گفت: کشکوئیه سربلند است که اولین جرقه های باشکوه انقلاب از اینجا شروع و در رفسنجان شعله ور شد؛ کشکوئیه را باید با ولایت شناخت.

آیت الله خاتمی با اشاره به خدمات ارزشمند عالم خدمتگزار و سخت کوش، حجت الاسلام و المسلمین حسنعلی کرباسی در این منطقه، افزود: وی جرقه انقلاب را پر فروغ ساخت و طلابی را پرورش داد که سفیران نور و معنویت اند؛ امام جمعه سخت کوش، جوان و با نشاط رفسنجان حجت الاسلام رمضانی پور و امام جمعه کشکوئیه برادر محرابی از میوه های شیرین دوران تربیتی آن عالم خدمتگزارند که در جای جای کشور نورافشانی دارند.

کشکوئیه پایگاه ولایت بوده، هست و خواهد ماند

امام جمعه موقت تهران یادواره شهدا را مجلسی عنوان کرد که در آن شهدای عزیز میزبان هستند و نفس گرم آنان همراه بوده، هست و خواهد بود و افزود: کشکوئیه سربلند و سرفراز است؛ پایگاه ولایت بوده، هست و خواهد ماند.

وی رفع نگرانی از پیغمبر اکرم (ص) را پیام مهم شهدا در روز شهادت ایشان عنوان کرد و با اشاره به روایتی از حضرت محمد (ص)، نگرانی های خاتم انبیاء پس از رحلت ایشان را به سه دسته تقسیم بندی کرد و گفت: برای پیگیری راه شهدا و مسیر مقدس آنان باید تلاش کنیم نگرانی های پیغمبر اکرم (ص) تحقق نیابد.

آیت الله سید احمد خاتمی گم شدن راه و مسیر پیغمبر اکرم (ص) را اولین نگرانی ایشان بیان کرد و گفت: متأسفانه سفارش پیامبر اکرم (ص) مبنی بر دنبال کردن راه ایشان توسط حضرت علی (ع) با کناز زدن امام علی (ع) عملی نشد و نگرانی پیامبر اتفاق افتاد.

قدرت ولایت فقیه توانست ۳۶ سال انقلاب را از خطر بزرگ بیمه کند

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این نگرانی برای انقلاب اسلامی به حرمت شهیدان و خون های پاک آنان اتفاق نیفتاد، به قدرت ولایت فقیه در سرنگونی طاغوت اشاره کرد و افزود: آن قدرتی که توانست ۳۶ سال انقلاب را از خطر بزرگ بیمه کند، قدرت ولایت فقیه بود.

وی به جنگ قومیت ها و دوران هشت ساله جنگ تحمیلی بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و آن را توطئه آمریکایی ها دانست و با یادآوری خنثی شدن شش کودتا علیه انقلاب در جنگ تحمیلی و مقابله با نفوذی هایی چون بنی صدر و امثالش، پشت سر گذاشتن گردنه های سخت را به برکت ولایت فقیه دانست و افزود: به خدا قسم اگر حاکمیت ولایت فقیه بر کشور نبود، انقلاب چند کفن پوسانده بود.

آیت الله خاتمی با یادآوری جمله ای از امام (ره) مبنی بر اینکه پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند، تصریح کرد: ملت به این جمله امام (ره) گوش کرد و در همه مراحل از جنگ تحمیلی گرفته تا مقابله با فتنه اول و دوم پشتیبان ولی فقیه بود؛ مردم راهشان را پیدا کردند و خوب فهمیدند که راه الهی راه ولی فقیه است و ایشان تنها رهبر سیاسی نیست و جانشین امام زمان (عج) است.yadvareh shohda koshkoieh sharif abad rafsanjan (14)

فتنه باطلی ست که لباس حق می پوشد

امام جمعه موقت تهران وقوع فتنه های کور را نگرانی دوم پیامبر عنوان کرد که بعد از ایشان رخ داد اما برای انقلاب پیش نیامد و ادامه داد: فتنه باطلی ست که لباس حق می پوشد.

آیت الله سید احمد خاتمی با دسته بندی فتنه های کور، برخی را یک لایه ای دانست که با کنار زدن باطل خودش را نشان می دهد و گفت: فتنه کمونیست ها در اوایل انقلاب از این دسته بود که شعارشان «نان، مسکن و آزادی» بود اما خدا را قبول نداشتند؛ این فتنه توسط ساده ترین قشر مردم نیز قابل شناسایی بود.

وی فتنه ملی – مذهبی ها و لیبرال ها را از نوع فتنه های دولایه ای عنوان کرد و گفت: این گروه نماز می خواندند، تدین ظاهری هم داشتند اما ولی فقیه را قبول نداشتند و حتی بر ضد ولایت فقیه کتاب نوشتند، اما سرانجام توسط مردم کنار زده شدند.

فتنه منافقین دارای سابقه مبارزه و زندان از دیگر دسته های فتنه های کور بود که آیت الله خاتمی به آن اشاره کرد و گفت: این گروه سوء استفاده هایی از قرآن و حدیث می کردند اما باز هم چندان پیچیده نبودند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه مضلات الفتن را فتنه هایی با چند لایه دانست و گفت: فتنه باند مهدی هاشمی معدوم از آن هاست و بعضی ها تا امروز نیز نفهمیدند که دعوا دعوای آخوندی نبود، بلکه دعوای سرنوشت نظام بود و امام احساس خطر کرد که اگر آنچه این ها دنبالش هستند، رخ دهد، انقلاب رفته زیرا سردمدار ماجرا عالمی با سابقه مبارزه و شکنجه را جلو انداخت که کتاب ولی فقیه نوشته بود.

فتنه ۸۸ از آن دسته فتنه های پیچیده ای بود که نیاز به هوشیاری داشت

آیت الله سید احمد خاتمی فتنه ۸۸ را از دسته فتنه های پیچیده دانست که نیاز به هوشیاری دارد و افزود: کسانی به جنگ با نظام ولایی درآمدند که روزی نخست وزیر مورد تأیید امام بودند و حکم ها از امام (ره) داشتند؛ رزمندهگان و فرمانده هشت سال دفاع مقدس بودند.

وی دوران هشت ماهه فتنه ۸۸ را سخت تر از هشت سال جنگ تحمیلی دانست و تصریح کرد: کسانی در این فتنه پرچم مقابله به دست گرفتند و زیر پرچم شعار «مرگ بر اصل ولایت فقیه» سر دادند؛ کسانی که نمک ولایت را خورده بودند و پرچم ضد ولایت را بلند کردند و به اسم مردم خداجو بیانیه دادند.

تمام هدف فتنه ۸۸ ولایت بود

امام جمعه موقت تهران مضلات الفتن را کسانی دانست که نان ولایت را بخورند و علیه نظام ولایی موضع بگیرند و گفت: تمام هدف فتنه ۸۸ ولایت بود؛ لذا روز ۹ دی در سراسر کشور شعار «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده» طنین افکن بود.

آیت الله خاتمی با ابراز قدردانی از مردم که جزو خواص بودند و فهمیدند که قصه قصه نظام ولایی است و هنوز هم دنبال می شود، گفت: در حال حاضر نیز افرادی با صراحت با نظر ولایت فقیه مخالفت می کنند و با تصور قهرمانی، می خواهند حریم ولایت را بشکنند.

آن هایی که با ولایت درافتادند، ور افتادند

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده آن هایی که با ولایت درافتادند، ور افتادند، گفت: الان هم برخی فرصت یافته اند تا مقابله کنند، اما با مردمی روبرو هستند که اگر بار دیگر فتنه ۸۸ را تکرار کنند، نعره حیدری شان را بر سر آنان خواهند زد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتخابات ۸۸، اظهار کرد: این افراد به اسم دفاع، ۴۰ میلیون رأی مردم را سوزاندند و در حق آن ها خیانت کردند، در حالی که فاصله آن ها تا نفر اول ۱۸ میلیون رأی بود.

آیت الله خاتمی در ادامه ولی فقیه را حجت شرعی و رهروی از خط ایشان را شرعی دانست و گفت: آنچه انسان را نجات می دهد و از آسیب بدور می کند، ولی فقیه است.

وی هم چنین به فساد اخلاقی و اقتصادی به عنوان سومین نگرانی پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و افزود: خوشبختانه نظام قضایی قاطعانه فساد اقتصادی را دنبال میکند و در این مسیر با کسی تعارف ندارد، و این همان خواسته مردم است.yadvareh shohda koshkoieh sharif abad rafsanjan (12)

مأموریت شبکه های مجازی و ماهواره بیگانه دین براندازی و اخلاق براندازی است

آیت الله سید احمد خاتمی فساد اخلاقی را شبکه های بیگانه و فضای مجازی عنوان کرد و خواستار مراقبت والدین در این خصوص شد و افزود: مأموریت شبکه های مجازی و ماهواره بیگانه دین براندازی و اخلاق براندازی است؛ این شبکه ها در پی تغییر سبک زندگی متدینین هستند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه وفاداری به آرمان شهدا جلوگیری از وجود آنتن شبکه های ماهواره ای بیگانه است، گفت: شهدا نظارت دارند، می بینند و نگرانند.

وی خواستار وفاداری بازماندگان و ملت به شهدا و پاسداری از آرمان های بلند آنان شد و ادامه داد: اگر فزند شهیدی متدین باشد، شهید او را دعا می کند و اگر خدای ناکرده فرزند راه دیگری در پیش بگیرد، شهید برای بازگشتش دعا می کند و در غیر این صورت او را عاق می کند؛ عاق پدر شهید شدن موجب می شود آب خوش از گلوی آن فرزند پایین نرود.

برچسب ها:
آیت الله خاتمی : خانه خشتی رفسنجان فتنه کشکوئیه ولایت فقیه
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • &&&

  یاد و خاطر شهدا گرامی باد.باعث تاسفه که ایشون به عنوان سخنران یادواره شهدا دعوت میشه.متاسفانه حرفاشون همه باعث تفرقه است

  جواد

  چون باب طبع شما حضرات حرف نمی زنه حرفاش رو تفرقه انگیز می دونین. لابد باید بیاید و از هاشمی و موسوی و کروبی و خاتمی و بقیه اصحاب فتنه به نیکی یاد کنه تا بگویید وحدت انگیز حرف زد!!

  ت

  مواظب حرف زدنت باش یک جمله تفرقه انگیزش را بگو بی تدبیر!
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان