ثامن الحجج فعال می باشد و پیگیر مجوز است

  • شناسه خبر: 81781
ثامن الحجج فعال می باشد و پیگیر مجوز است

یک مقام مسول در مورد آخرین وضعیت موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج گفت: این موسسه در حال انجام کارهای مقدماتی خود جهت اخذ مجوز می‌باشد و مشکل خاصی ندارد و بسته شدن شعب این موسسه شایعه می‌باشد.

خانه » آخرین اخبار » ثامن الحجج فعال می باشد و پیگیر مجوز است

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از آرمان کرمان ، محمدعلی پورمختار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخی اظهارنظرهای دادستان استان البرز درخصوص ممنوعیت فعالیت “موسسه ثامن الحجج” در این استان، گفت: پرونده “موسسه مالی ثامن الحجج” در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بارها مطرح شده و گزارشات مرتبط با آن نیز از سوی بانک مرکزی داده شده و تصمیمی برای انحلال و برخورد با این موسسه اتخاذ نشده است.

بانک

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:در خصوص وضعیت”موسسه ثامن الحجج” آنچه که مصوب بوده واگذاری امر حسابرسی به یک موسسه است که از حدود نزدیک به دو ماه پیش این کار آغاز شده و گزارشات اولیه آن نیز آماده شده و لذا این نوع مصاحبه‌ها و اعلام‌ها غیر از اینکه باعث تشویش اذهان صاحبان سپرده و مشتریان و موجب اغتشاش و برهم زدن نظم و امنیت اجتماعی شود؛نتیجه دیگری نخواهد داشت.

وی گفت:مسئولان باید از هر نوع اظهارنظری که به امنیت جامعه لطمه وارد می کند، حذر کنند و هیچ کسی نباید تا زمانی که مراجع قانونی که مرجع آن هم مشخص است تعیین تکلیف “موسسه مالی ثامن الحجج” را مشخص نکرده، مصاحبه در این باره داشته باشد.

گزارشات موسسه تخصصی حسابرسی درباره موسسه “ثامن الحجج “تاکنون مثبت بوده است

پورمختار با بیان اینکه گزارشات واصله از موسسه تخصصی حسابرسی درخصوص عملکرد موسسه مالی ثامن الحجج “تاکنون مثبت بوده است، تصریح کرد:  گزارش‌هایی در خصوص تخلفات گسترده و عدم همکاری این موسسه رسیده بود که برای اثبات این موارد باید موسسه حسابرسی کار خود را آغاز کند که خوشبختانه بررسی‌ها در حال اتمام بوده و گزارشات اولیه نشان دهنده مثبت بودن این گزارش‌ها است.

Untitled-2

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی،با تاکید بر اینکه بانک مرکزی مسئول صدور مجوز و ساماندهی موسسات مالی و اعتباری است، تاکید کرد: برای ساماندهی موسسات مالی کمیته‌های مشترکی با تصویب ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل شده که ازجمله همین کمیته ساماندهی موسسات بوده که کمیسیون اصل نود هم عضو آن است که مرتب تشکیل شده و تعیین تکلیف می‌کنند.

لازم به ذکر است چندی پیش دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز اعلام کرد: با حکم قضایی فعالیت “موسسه مالی ثامن الحجج” در این استان تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.

تمام شعب موسسه ثامن الحجج فعال هستند

یک مقام مسول در مورد آخرین وضعیت موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج گفت: این موسسه در حال انجام کارهای مقدماتی خود جهت اخذ مجوز می‌باشد و مشکل خاصی ندارد و بسته شدن شعب این موسسه شایعه می‌باشد.

وی اظهار امیدواری کرد با اطلاع رسانی دقیق و صحیح، آرامش را سپرده گذاران این موسسه برگرداند و در چارچوب قانون در روند رسیدگی به  پرونده اعطای مجوز به موسسات مالی تسریع شود.

دادستانی عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در پی درج خبری با عنوان «توقف فعالیت موسسه مالی ثامن الحجج (ع) در البرز» متن تکذیبیه‌ای را به این شرح منتشر کرد:

101

بسمه تعالی

خبری از ناحیه اینجانب مبنی بر توقف فعالیت‌های موسسه ثامن الحجج (ع)در استان البرز توسط برخی رسانه‌ها منتشر شده که خبر منتشر شده صحیح نیست و تکذیب می‌شود.

متذکر می‌شوم موسسه فوق الذکر در استان البرز دارای چهار شعبه فعال است و هرچهار شعبه اکنون مشغول به فعالیت هستند.

حاجی رضا شاکرمی – دادستان عمومی و انقلاب استان البرز

از سوی دیگر نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در مورد عملکرد موسسه ثامن الحجج گفت: تاکنون اقدام نامطلوبی از طرف موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مشاهده نشده‌ است.

او افزود: این موسسه از لحاظ منابع مالی در وضعیت خوبی به سر می‌برد و مشکلی تاکنون در این باره به وجود نیامده‌ است.

سبحانی‌نیا در پایان بیان کرد: موسسه مالی ثامن‌الحجج پیگیر اخذ مجوز از بانک مرکزی بوده و حسابرسی‌های آن تاکنون مثبت بود‌ه‌است و بنده تا به امروز تخلفی از این موسسه نشنیدم.

حال باید دید از تخریب موسسه ثامن الحجج(ع) چه اشخاصی سود برده و با چه اهدافی به انتشار این شایعات دامن می‌زنند.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • حسین

    چندین ساله دارن بدون مجوز کار میکنن ،حالا تازه هنوز مقدمات گرفتن مجوز و شروع کردن همین ثامن الحجج با وام هایی که میده چقدر مردم و بیچاره کرده
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان