ماجرای سالاری که با شیعه شدنش حسین علی شد

  • شناسه خبر: 79543
ماجرای سالاری که با شیعه شدنش حسین علی شد

سالار عرب پور حالا دیگر نامش حسین علی است ظهر تاسوعای حسینی در رفسنجان به مذهب تشیع روی آورده و شهادتین و کلام: «اشهد ان علیاً ولی الله» را به زبان جاری می کند.

خانه » آخرین اخبار » ماجرای سالاری که با شیعه شدنش حسین علی شد

به گزارش “خانه خشتی“، سالار عرب پور حالا دیگر نامش حسین علی است. این فرد ۴۰ ساله افغانستانی ساکن روستای دهن آباد رفسنجان که بیش از یک ماه است به اینجا آمده، ظهر تاسوعای حسینی به مذهب تشیع روی آورده و شهادتین و کلام: «اشهد ان علیاً ولی الله» را به زبان جاری می کند.
حسین علی که کار کشاورزی انجام می دهد، چند وقت قبل از فرا رسیدن محرم به کارفرمای خود، موضوع را مطرح می کند که می خواهد به مذهب تشیع روی آورد اما کارفرما زیاد توجه نمی کند اما هنگامی که قضیه را جدی می بیند، جریان را با حجت الاسلام پورکشاورزی امام جماعت روستای دهن آباد در میان می گذارد.
روحانی روستا به گرمی از این قضیه استقبال کرده و قرار می شود در ظهر تاسوعا به ساکنان روستا، در مسجد به طور عمومی موضوع شیعه شدن حسین علی علنی گردد.
پس از نماز ظهر تاسوعا، امام جماعت دهن آباد با اعلام از طریق بلندگو، حسین علی را به محراب خوانده و دست او را به عنوان شیعه حضرت علی(ع) بالا می برد و بدین ترتیب ساکنان روستای دهن آباد از اینکه حسین علی مذهب تشیع را انتخاب کرده است، به او افتخار می کنند.

حسین علی می گوید: افتخار می کنم که شیعه شده ام و غیر از خدای پاک از کسی ترس ندارم و سر کار به دوستانم قضیه را گفتم.

وی درباره واکنش خانواده اش نسبت به این قضیه اظهار می کند: زن و بچه دارم و اینجا نیستند با آنها صحبت کردم که شیعه شده ام. آنها نیز در افغانستان مراجعه کرده اند تا شیعه شوند اما به آنان گفته شده تا مرد شما نباشد نمی شود شیعه شد به هر حال یا آنها را اینجا می آورم یا خودم یکبار برای این قضیه به افغانستان می روم. البته می خواهم فرزندم برای این کشور خدمت(سربازی) انجام دهد.

وی در پاسخ به اینکه چه اطلاعاتی پیش از این، درباره مذهب تشیع داشتی، بیان می کند: من از سربازان احمد شاه مسعود بودم که یکسری آموزشها و معلوماتی در این زمینه داشتم بعد بوسیله آمریکاییها دستگیر و به زندان افتادم و ۵ سال زندان بودم.

حسین علی از خوابی که چندی پیش دیده است نیز می گوید: خواب دیدم در اتاق کسی آمد و روشن شد شیخی(روحانی) اینجا هم ایستاده بود و آن فرد نورانی از شیخ پرسید شهادت می دهی این شیعه شده که شیخ گفت بله. بعد اینجا پر از گل بود. از آن فرد اجازه خواستم گلی بچینم که اجازه داد و پس از اینکه گل را به کسی دادم روی خود را برگردانم ولی دیگر آن چهره نورانی را ندیدم.

محمدخانی عضو شورای فرهنگی روستای دهن آباد نیز می گوید: حسین علی از هنگامی که شیعه شده است، همواره در تمام مراسم عزاداری امام حسین(ع)، روز عاشورا، شام غریبان و بازدید هیأت دهن آباد از روستاهای اطراف همراه هیأت بوده و به طور مرتب در نماز جماعت ظهر و مغرب شرکت می کند.

به گفته وی شورای فرهنگی دهن آباد قصد دارد با اهدا کتابهای نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و کتابهای دیگری درباره اهل بیت(ع) به حسین علی، او را در شناخت و درک بهتر و بیشتر مسائل و احکام دینی و معارف اهل بیت(ع) یاری کنند.

گزارش از : محمد کاظم حسینی

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • احسان

    احسنت
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان