اشتون: در مذاکرات ایران و ۱+۵ مسیر صحیح برای حرکت مشخص شد

  • شناسه خبر: 7450
اشتون: در مذاکرات ایران و ۱+۵ مسیر صحیح برای حرکت مشخص شد

خانه خشتی: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از خواندن بیانیه خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران غربی گفت که در مذاکرات ۱+۵ با ایران، مسیر صحیح برای حرکت مشخص شد. خانه خشتی به نقل از فارس، “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست مسکو در پاسخ […]

خانه » آخرین اخبار » اشتون: در مذاکرات ایران و ۱+۵ مسیر صحیح برای حرکت مشخص شد

خانه خشتی: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از خواندن بیانیه خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران غربی گفت که در مذاکرات ۱+۵ با ایران، مسیر صحیح برای حرکت مشخص شد.

خانه خشتی به نقل از فارس، “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست مسکو در پاسخ به سوال خبرنگار رویترز درباره وجود نقاط مشترک در مذاکرات گفت: من و آقای جلیلی هیچکدام برای صحبت کردن به این جا نیامده‌ایم و ایرانی‌ها برای اولین بار درباره “محتوا” شروع به گفت‌وگو کردند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که به جلو حرکت کنیم.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران غربی در باره جدول زمانی مذاکرات گفت: بستگی دارد که چه اتفاقی بیفتد. گفت‌وگوها در سطح کارشناسی و فنی در روز سوم جولای برگزار خواهد شد و در این نشست‌ها، پاسخ های ایران به پیشنهادات غرب بررسی می‌شود و پاسخ ما به موضوعات فنی که ایران مطرح کرده است نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. پاسخ‌هایی که کارشناسان به ما و گروه ۱+۵ گزارش خواهند داد را بررسی کرده و پس از آن به جلو حرکت خواهیم کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سوال خبرنگار لس‌آنجلس تایمز درباره عدم نتیجه‌گیری مذاکرات ۱+۵ با ایران در ۳ دور نشست گفت: اولین پاسخ جدی داده شد.کاری که ما کردیم جهت صحیح برای حرکت را مشخص کرد. درباره مسائلی که ایران می‌گوید و درباره مسائل فنی پاسخ‌ها به صورت مختلفی مطرح شد و نیاز به درک درباره مسائل فنی وجود دارد. پس از مذاکراتی که در سطح معاونت برگزار خواهد شد،‌با دکتر جلیلی در تماس خواهم بود.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان