هیگ: انگلیس به راه‌حل صلح‌آمیز برای برنامه هسته‌ای ایران متعهد است

  • شناسه خبر: 7447
هیگ: انگلیس به راه‌حل صلح‌آمیز برای برنامه هسته‌ای ایران متعهد است

خانه خشتی: در حالیکه مذاکرات مسکو بین ایران و ۱+۵ در جریان است، وزیر خارجه انگلیس تأکید کرد که انگلیس صد در صد به یافت یک راه‌حل صلح‌آمیز برای برنامه هسته‌ای ایران پایبند است. خانه خشتی به نقل از فارس، “ویلیام هیگ” وزیر خارجه انگلیس با اشاره به مذاکرات ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، […]

خانه » آخرین اخبار » هیگ: انگلیس به راه‌حل صلح‌آمیز برای برنامه هسته‌ای ایران متعهد است

خانه خشتی: در حالیکه مذاکرات مسکو بین ایران و ۱+۵ در جریان است، وزیر خارجه انگلیس تأکید کرد که انگلیس صد در صد به یافت یک راه‌حل صلح‌آمیز برای برنامه هسته‌ای ایران پایبند است.

خانه خشتی به نقل از فارس، “ویلیام هیگ” وزیر خارجه انگلیس با اشاره به مذاکرات ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) در مسکو تصریح کرد که انگلیس صد در صد به یافت یک راه‌حل صلح‌آمیز با دولت ایران برای برنامه هسته‌ای این کشور متعهد است.

وی در عین حال تصریح کرد که گرچه به راه‌‌حل سیاسی با ایران متعهد است اما در ابتدا باید این مسئله مشخص شود که ایران تنها برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای دارد.

در حالیکه ایران پیشنهادات خود را مطرح کرده تا گروه ۱+۵ درباره آنها به تأمل بنشیند، وزیر خارجه انگلیس تلاش کرد با برداشتن بار مسئولیت از دوش گروه ۱+۵، این بار را بر گردن ایران بیاندازد به طوریکه تصریح کرد قدرتهای غربی پیشنهادات معتبری ارائه داده‌اند و هم‌اکنون ایران مسئولیت پاسخگویی دارد. اگر ایران گام‌های ملموسی بردارد، جامعه بین‌الملل آماده مقابله به مثل است.

وزیر خارجه انگلیس در سخنرانی خود در مجلس عوام انگلیس به نمانیدگان این کشور اعلام کرد: گفت‌وگوهایی که هم‌اکنون در مسکو در جریان است، جدی و بی‌پرده است. دو طرف اولویت‌هایی صریحی معین کردند. به طور قطع، قصد ما این است که تحریم‌ها به طور کامل اجرایی شود، تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا از اول ژوئیه اجرایی می‌شود و اگر پیشرفتی در مذاکرات حاصل نشود، به طور قطع تحریم‌های بیشتر را شدت می‌بخشیم.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان