واکنش آیت‌الله جوادی آملی به مکتب ایرانی/ در جبهه‌ها یا حسین مطرح بود نه مرزپرگهر

  • شناسه خبر: 7306
واکنش آیت‌الله جوادی آملی به مکتب ایرانی/ در جبهه‌ها یا حسین مطرح بود نه مرزپرگهر

آیت‌الله جوادی آملی گفت: انسان مرگ را می‌میراند و با مردن از پوسیدن نجات پیدا می‌کند؛ این سخن را در ایرانیت‌ نمی‌بینید بلکه پیروان قرآن و عترت به آن معتقدند. به گزارش “خانه خشتی” به نقل از  فارس، آیت‌الله جوادی‌آملی در دیدار با دبیرکل، جمعی از اعضای شورای مرکزی و خانواده شهدای حزب موتلفه اسلامی ضمن […]

خانه » اخبار ویژه » واکنش آیت‌الله جوادی آملی به مکتب ایرانی/ در جبهه‌ها یا حسین مطرح بود نه مرزپرگهر

آیت‌الله جوادی آملی گفت: انسان مرگ را می‌میراند و با مردن از پوسیدن نجات پیدا می‌کند؛ این سخن را در ایرانیت‌ نمی‌بینید بلکه پیروان قرآن و عترت به آن معتقدند.

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از  فارس، آیت‌الله جوادی‌آملی در دیدار با دبیرکل، جمعی از اعضای شورای مرکزی و خانواده شهدای حزب موتلفه اسلامی ضمن طلب آمرزش و مغفرت برای شهدای حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: انسان مرگ را می‌میراند و با مردن از پوسیدن نجات پیدا می‌کند؛ این سخن را در ایرانیت‌ نمی‌بینید بلکه پیروان قرآن و عترت به آن معتقدند.

این مرجع‌ تقلید تصریح کرد: پس از مرگ دیگری مرگی وجود ندارد و انسان وجود خواهد داشت و این سخن را جز قرآن و عترت نگفته است.

وی ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی در خاکریزها سرود مرز پرگهر خوانده نمی‌شد بلکه شعار یا حسین مطرح بود، باید مرزها مشخص شود.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه زمانی که مسجد و حسینیه توسط مرجعیت و متدینین سنگر شد شعار مرگ بر شاه نیز ماندنی شد، گفت:‌ بهترین و فداکارترین شهداء را همین روحانیت تقدیم کشور و اسلام کردند و هم‌اینک نیز اینگونه است چراکه وقتی نام دین مطرح باشد مردم تا آخرین نفس ایستادگی می‌کنند.

این مرجع تقلید اظهار داشت: خداوند شهدا را جزء مکرّمین که مقام فرشتگان است قرار می‌دهد و وظیفه ما در برابر خون شهدا این است که راه شهدا را در حفظ این نظام تا پای جان ادامه  دهیم.

وی برهمین اساس افزود: شهدا با خون خود کشور را طیب و پاک کردند و هر گاه ایراد و اشکالی نبود و کشور پاک و طیب ماند آنگاه خون شهدا پایمال نشده است.

همچنین در این دیدار محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان این نکته که یکی از افتخارات حزب موتلفه اسلامی این است که در بیت یک مرجع تقلید و با دستور و نظر یک مرجع تقلید شکل گرفته گفت:  پایه گذاران حزب موتلفه هیچ چشم داشت دنیویی در تاسیس این حزب نداشته اند و معتقدیم اینکه حزب موتلفه زیر بیرق مرجعیت کار سیاسی بکند چیزی جز لطف الهی نیست.

وی ضمن بیان این نکته که موتلفه مدعی است که عجین با روحانیت است و بر این عجین بودن به عنوان یک ذخیره اخروی افتخار می‌کند، افزود: ما حساس می‌کنیم برخی با عنوان اصولگرایی در صدد بی اعتنایی و حذف روحانیت اند و ما معتقدیم اصولگرایی منهای روحانیت اصولگرایی منهای اصولگرایی است و معتقدیم صلاح همه مردم ما هم در دنیا و هم در آخرت تبعیت از مرجعیت است.

برچسب ها:
واکنش، آیت الله،جوادی عاملی،مکتب ایرانی
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان