صبح امروز صورت گرفت؛

تجمع کارگران معترض به حضور افاغنه در رفسنجان / تصاویر

 • شناسه خبر: 73007
تجمع کارگران معترض به حضور افاغنه در رفسنجان / تصاویر

جمعی از کارگران معترض به حضور افاغنه در شهرستان رفسنجان صبح امروز در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

خانه » آخرین اخبار » تجمع کارگران معترض به حضور افاغنه در رفسنجان / تصاویر

 

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، کارگران حاضر در این تجمع خواستار اخراج افاغنه غیر مجاز ازشهر شدند.

معترضین از اشغال ۱۸هزار فرصت شغلی توسط اتباع بیگانه مجاز و غیرمجازدر این شهر ناراضی بودند.
حمید ملانوری فرماندار رفسنجان با حضور در جمع معترضین از احداث اردوگاه خارج از شهر برای افاغنه تا ۶ ماه آینده خبر داد و گفت: تا یکسال آینده افاغنه مجاز در این اردوگاه ساماندهی خواهند شد.
وی همچنین به تعطیل شدن اردوگاه فعلی تا یکسال آینده اشاره کرد و بیان داشت: به ادارات و اصناف مکاتبه شده است که از به خدمت گرفتن کارگران افغان خودداری نمایند.
ملانوری از اخراج افاغنه غیر مجاز تا سال آینده خبر داد و گفت: با نزدیک شدن به فصل برداشت پسته از گارگران افغان استفاده نخواهیم کرد و موقعیت شغلی برای کارگران ایرانی را فراهم می کنیم.

تجمع اعتراض به حضور افاغنه در رفسنجان-خانه خشتی (۳)

تجمع اعتراض به حضور افاغنه در رفسنجان-خانه خشتی (۷) تجمع اعتراض به حضور افاغنه در رفسنجان-خانه خشتی (۸) تجمع اعتراض به حضور افاغنه در رفسنجان-خانه خشتی (۹) تجمع اعتراض به حضور افاغنه در رفسنجان-خانه خشتی (۱۲) تجمع اعتراض به حضور افاغنه در رفسنجان-خانه خشتی (۱۴) تجمع اعتراض به حضور افاغنه در رفسنجان-خانه خشتی (۱۷)

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • حسین

  افغانیا هر جا برن روزیشون با خودشون می برن دارین از افغا نیا به عنوان سپر دفاعی تون استفاده می کنید جوناشون با افکار دین شیعه بودن ویا دفاع از حرم ممی برن سوریه به اینکه شهید می شن می دونید می دونید هدود۷۰۰نفر از رفسنجان به خا طر سیاستهای شما دو ر از خونه وزند گیشون می جنگند اونا اگه تو کشورشون امنیت بود منت ما رامی کشیدن خدا همه را انصاف بده

  ایرانی

  اشغال ۱۸ هزار شغل از طرف اتباع بیگانه در رفسنجان یک معضل نیست بلکه یک فاجعه است مسئولین عزیز تا کی میخواهید دست رو دست بگذارید و نظاره گر باشین فکری کنین امروز ، که فردا شاید دیر شود

  یک دلسوز وطن

  متاسفانه دولت محترم در طردافاغنه بسیارکوتاهی میکنه چندروزپیش وزیرکشوراعلام کرد روزانه ۱۰۰۰تا۱۵۰۰نفرازافاغنه غیرمجاز واردایران میشن احتمالایکی ازمکانهای موردنظرشون رفسنجانه بی رودرواستی بگم اگر وضع به همین منوال پیش بره درآینده ای نه چندان دور خطرات بسیار زیادی دامنگیرکشور مامیشه باید ازحوادث عراق وسوریه درس بگیریم مگرنماینده محترم مجلس جناب آذین درمورد عواقب اتباع بیگانه دراین شهردرصحن مجلس سخنرانی نکردپس چرامسئولین فکری اساسی برا این ساس و موضوع بسیارخطرناک نمیکنن وخلاصه اینکه ازهمه بدبختیهایی که اینها برامون به ارمغان آوردن مثل بیکاری ، اعتیاد ،انواع مریضی(سرخک)مسائل غیر بهداشتی و..... باید به عرض مسئولین محترم شهر و کشور برسانم که جوانان ما که یک روزی از ناس متنفر بودن به لطف همین خارجی های بیگانه ، ناسی هم شدن

  abbas

  گوش اگر گوش تووناله اگر ناله من، آنکه البته به جایی نرسد فریاداست.الان بیش از۳۰سال این مهمانان ناخونده کنگرخوردن ولنگرانداختن توکشور ماجدیدن هم که دارند بیمه میشوند تاچندسال آینده احتمالا نماینده هم تومجلس دارند کم کم شاید براانتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنندفکرکنم بدک نباشه یه دوره هم ریس جمهورمون ... باشه شاید وضع اوضاع این مهمانان محترم سروسامونی پیداکنه.درضمن پیشنهادمیشه تدابیری اندیشیده بشه تا یارانه هم بهشون تعلق بگیره البته چون خارجی هستند یارانه رابادلارحساب کنندبراشون بهتره.کارگران محترم رفسنجان هم بهتره بروند افغانستان به جای پسته چینی خشخاش چینی.ایطوری دیگه نیازی به اعتراض وتجمع هم نیست.

  پارتی ندارم چه باید بکنم

  گل گفتی

  حامد

  سلام. این حرفا همش کشکه . من الان لیسانس عمران دارم ۸ ماهه بیکارم . هر جا رفتم خدا شاهده گفتن پارتی داری یا نه . کی باید پاسخ گوی ما باشه. تمام مسئولین به فکر منافع خودشون هستن.

  سهراب

  افاغنه عبارت درستی نیست. افغان ها یکی از اقوام افغانستان هستند، مثل بلوچ یا لر در ایران. بهتره از عبارت صحیح که "افغانستانی ها" استفاده کنید.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان