آمریکا درصدد راه اندازی «انقلاب رنگین» در روسیه بود.

  • شناسه خبر: 7097
آمریکا درصدد راه اندازی «انقلاب رنگین» در روسیه بود.

خانه خشتی: سفیر آمریکا در مسکو با اعتراف به اینکه دولت سابق آمریکا درصدد سازماندهی «انقلاب رنگین» در روسیه بود گفت: البته دولت اوباما سیاست دخالت در امور داخلی روسیه را دنبال نمی‌کند، ولی برای توسعه جامعه مدنی آن برنامه دارد. خانه خشتی به نقل از فارس ، “مایکل مک‌فول” سفیر آمریکا در روسیه روز […]

خانه » آخرین اخبار » آمریکا درصدد راه اندازی «انقلاب رنگین» در روسیه بود.

خانه خشتی: سفیر آمریکا در مسکو با اعتراف به اینکه دولت سابق آمریکا درصدد سازماندهی «انقلاب رنگین» در روسیه بود گفت: البته دولت اوباما سیاست دخالت در امور داخلی روسیه را دنبال نمی‌کند، ولی برای توسعه جامعه مدنی آن برنامه دارد.

خانه خشتی به نقل از فارس ، “مایکل مک‌فول” سفیر آمریکا در روسیه روز چهارشنبه در سخنرانی در مدرسه تحقیقات سیاسی مسکو اعلام کرد که دولت سابق این کشور در دوره ریاست جمهوری “جورج بوش پسر” درصدد سازماندهی «انقلاب رنگین» در روسیه بود، ولی دولت کنونی آمریکا به تامین مالی مخالفان در این کشور نمی‌پردازد.

سفیر آمریکا در این سخنرانی که به زبان روسی انجام داد، مدعی شد: دولت آمریکا برنامه‌هایی برای حمایت از توسعه جامعه مدنی در کشورهای مختلف جهان، از جمله در روسیه دارد، ولی این به منزله آن نیست که در امور داخلی روسیه یا سایر کشورها مداخله می‌کند.

مک‌فول تاکید کرد: وجود مخالفان در روسیه، مشکل این کشور است و آنچه روسیه انجام می‌دهد، به خود شما مربوط است و به ما ربطی ندارد و ما به خوبی این مسئله را درک می‌کنیم.

سفیر آمریکا گفت: دولت سابق آمریکا در زمان جورج بوش مشغول سازماندهی «انقلاب رنگین» در روسیه بود، ولی دولت کنونی آمریکا اصلا به این مسئله کاری ندارد.

وی افزود: تجربه نشان داده است و من می‌دانم که ما به چنین اقدامی مشغول نیستیم. این سیاست مشخص ماست. البته سایر دولت‌ها به این مسئله می‌پرداختند و این یک واقعیت است. شما باید تاریخ کنونی آمریکا را مطالعه کنید. باید با واقعیات رخ داده کاملا آشنایی داشت.

سفیر آمریکا یادآور شد: در آمریکا تغییر یک دولت به منزله تغییر سیاست خارجی این کشور است. “کاندولیزا رایس” وزیر امور خارجه سابق آمریکا که استاد دانشگاه استن فورد است، نمی‌توانست مبتکر سیاست «ازسرگیری روابط بین مسکو و واشنگتن» باشد، برای اینکه هشت سال قبل او مشغول پیاده کردن سیاست خارجی کاملا متفاوتی در قبال روسیه بود.

مک‌فول در عین حال یادآوری اینکه سیاست «ازسرگیری روابط» بطور کامل به اهداف خود نرسیده است، ابراز امیدواری کرد که “باراک اوباما” و “ولادیمیر پوتین” روسای‌جمهوری آمریکا و روسیه بیشتر با هم دیدار کنند، چرا که به عقیده وی، هرچه این دیدارها بیشتر باشد، بهتر است و رهبران دو کشور می‌توانند به بررسی مسائل دوجانبه بپردازند.

سفیر آمریکا همچنین در رابطه با سیاست کشورش در قبال سوریه تاکید کرد که هدف دولت آمریکا نابودی سوریه نیست.

وی گفت: ما از روی عمد قصد نداشته و نداریم که دولت سوریه را از بین ببریم. در رابطه با مخالفان در این کشور هم باید بگویم که ما به خوبی آنها را نمی‌شناسیم و از اهداف آنها خبر نداریم. ما تنها قصد داریم شرایطی را بوجود آوریم تا شهروندان سوریه بتوانند رئیس‌جمهوری مورد نظر و حکومت مورد دلخواه خود را انتخاب کنند و این مسئله بسیار پیچیده است.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان