فرمانده انتظامی رفسنجان خبر داد:

۱۹ مرکز عرضه قلیان در رفسنجان پلمپ شد

 • شناسه خبر: 70635
۱۹ مرکز عرضه قلیان در رفسنجان پلمپ شد

فرمانده انتظامی رفسنجان از پلمپ ۱۹ مرکز عرضه قلیان طی سه روز گذشته در سطح شهر خبر داد.

خانه » آخرین اخبار » ۱۹ مرکز عرضه قلیان در رفسنجان پلمپ شد

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، سرهنگ عباسی در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در محل فرمانداری رفسنجان، اظهار داشت: طی سه روز گذشته ۱۹ مکان غیر مجاز اعم از خانه و زیر مین با همکاری یگان امداد در شهرستان رفسنجان پلمپ شد.

وی افزود: هم اکنون ۴ مکان در سطح شهر با عنوان قهوه خانه اقدام به عرضه قلیان می کنند.

عباسی مشارکت تمامی ارگان های مسئول اعم از بهداشت ، اصناف، شهرداری و … را در برچیده شدن بساط قلیان از سطح شهر ضروری دانست و گفت: تجربه نشان داده است که هر جا که دست روی دست گذاشتیم و گفتیم نباید وارد عمل شویم در آن کار ماندیم.

وی خاطرنشان کرد: مقابله را نباید کنار بگذاریم ما بوسیله پیشگیری فرهنگی و اجتماعی موفق نشدیم هرچند فرهنگ سازی در مصرف قلیان مقدم بر پیشگیری نظامی است اما در پایان باید قاطعانه وارد عمل ش..

سرهنگ عباسی سرقت های خرد، مواد مخدر و قلیان را سه دغدغه عمده مردم برشمرد و گفت: امروز هر حکمی در این رابطه از مجموعه قضا بخواهیم صادر می شود اما ما کار نکردیم و اگر قاطعانه برخورد میشد اینها رشد نمی کردند، باید وقت بگذاریم و هزینه کنیم.

وی افزود: تنها آنهایی که منافع شخصیشان در این کار است از قلیان راضی هستند وگرنه اکثر مردم ناراضیند و هدف ما رضایت عموم مردم است.

این مسئول عدم رعایت شئونات اسلامی ، ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم ، شرب مشروبات و مصرف مواد مخدر را از جمله مشکلات سفره خانه ها و قهوه خانه ها برشمرد و تصریح کرد: این مکان ها از مظاهر علنی فساد هستند پس چرا این محیط ها باید امن باشند؟

وی به مضرات قلیان اشاره ای کرد و بیام داشت: قلیان درجه ضعیف تر از موادمخدر است و در بعضی مواقع ضرری بیش از آن دارد.

عباسی خاطرنشان کرد: قلیان و سیگار که به آنها وجاهت عرفی و قانونی داده ایم سیمای شهر را زشت می کند و نیاز است شهر از آنها پاکسازی شود.

وی در پایان تاکید کرد: برای مبارزه با مصرف قلیان نیازمند یک برنامه گام به گام و نه شتابزده و فوری هستیم که در آن کار هر واحد مسئول مشخص و در هر مرحله پاسخگو باشند.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • حسین

  فقط بستن قهوه خانه ها کافی نیست باید کلا جلوی عرضه دخانیات گرفته بشه

  کاربر

  ممنون خیلی کار خوبی بود.چرا قلعه باغ آرتمیس را که در کنار غذا قلیان هم عرضه میکند.نمی بندید؟؟؟

  رفسنجون بین

  باسلا م هه جالبه یک خونه در خیابان مدرس طبقه بالای بستنی شقایق قهوه خونه هست باید زنگ بزنی دربش باز بشه . اصن یه وضی

  میرزایی

  از فرماندهی انتظامی شهرستان ، جناب سرهنگ عباسی کمال تشکر و قدر دانی را داریم.

  بی نام و نشان

  آقـــــــــــــــــا زاده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دقیقا کدومهارو پلمپ کردند تو مسیر ما که همه دارن کاسبی میکنند بعدش فروشگاهای فروش دخانیات چی؟ اونا شاملشون نمیشه

  بی نام

  سلام حرکت خوبی هست ولی یادمون نره جوان ما بخاطر بیکاری بخاطر نداشتن تفریح میره سراغ قلیان،مسئولین عزیز که پیگیر هستن لطفا ۴تا مرکز ورزشی عمومی هم دست و پا کنن مردم استفاده کنن،برای مثل بلوار وسط خیابان امام رضا(ع)بلا استفاده افتاده چقد خوب میشد ۴تا خط کشی میشد ی ساماندهی کوچیک انجام میشد مردم تفریح کنن،مطمعآ باشین با پلمپ کردن کار درست نمیشه باید کار ریشه ایی باشه

  محمد

  کلا مرکز عرضه قلیان از بیخ چیز مسخره ای است. باز خدا رو شکر که همین ها رو هم جمع کردند.

  مرتضی

  امیدواریم مراکز عرضه ی قلیان که متعلق به بعضی آقازاده ها در شهرستان می باشند نیز جمع شود.

  محسن

  با سلام ممنونیم از زحمات جناب سرهنگ ان شا اله مابقی قلیان سرا ها و کافه و قهوخانه هایی که به فرزندان رفسنجان قلیان میدهند و سلامت جوانان و اجتماع را به خطر می اندازند نیز پلمپ شوند
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان