یادداشت/

گزینه سیاسی کیست؟

 • شناسه خبر: 68732
گزینه سیاسی کیست؟

گزینه سیاسی بیش از آنکه برای خودش دانشی و توانایی داشته باشد به تکالیفی که دیگران برایش دیکته می کنند عمل می کند.

خانه » آخرین اخبار » گزینه سیاسی کیست؟

به گزارش “خانه خشتی“، باتوجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس و گمانه زنی های که می شود و لزوم یک انتخاب درست برای شهرستان بایستی همگان توجه ویژه ای به حساسیت این موضوع داشته باشند. در این نوشتار قصد بازگویی شاخصه های انتخاب اصلح نداریم و اما می خواهیم به موضوعی با عنوان “گزینه سیاسی” بپردازیم.
یکی از آسیب های جدی که در ادوار مختلف با آن رو به رو بودیم انتخاب گزینه های سیاسی بدون هیچ کارنامه روشن علمی، فرهنگی و اجرایی بوده است. و حال گزینه سیاسی کیست؟
گزینه سیاسی یعنی شخصی که بواسطه نسبت فامیلی و به عبارتی آقازاده بودن، مناسب را به او اهدا نموده اند.
گزینه سیاسی یعنی بدون اینکه هیچ ارتباطی با موضوع نشست و یا منسبی دولتی داشتن در نشست ها، تودیع معارفه ها و… گوناگون دعوت شده و تریبون نیز در اختیار این گزینه قرار گیرد. به عبارتی با تبلیغات و بزرگ کردن فرد قصد مطرح کردنش باشد.
به گفته حضرت امام خمینی (ره) هدف از انتخابات حفظ اسلام است. حال چگونه از فردی که در جلساتی حضور پیدا می کند و احکام اسلام زیر سوال می روند و خم به ابرو نمیاورد می توان انتظار داشت که در جهت حفظ اسلام آنگونه که شایسته است قدم بردارد.
گزینه سیاسی به شخصی می گویند که هیچ سابقه علمی، فرهنگی و اجرایی روشن و درخشانی نداشته باشد. بیش از آنکه بر پایه استعدادها و توانایی های ذاتی خودش رشد کرده باشد بواسطه نام و یا شهرت رشد کرده باشد.
و حال چگونه می توان امیدی به “گزینه سیاسی” داشت.
گزینه سیاسی بیش از آنکه برای خودش دانشی و توانایی داشته باشد به تکالیفی که دیگران برایش دیکته می کنند عمل می کند. به عبارتی وام دار همان هاییست که برای او نردبان شده اند و در زمان قرار بایستی دین خود را ادا نماید. بیش از آنکه در خدمت مردم باشد، در خدمت گروه و افراد خاص خواهد بود. البته این گزینه ها هر چه را که خوب بلد نباشند استفاده از دستگاه های تبلیغاتی و ترکاندن بمب های خبری بی محتوا مهارت دارند.
لذا باید توجه داشت هر برگ رأی به معنای انتخاب و یک روز برای هر انتخاب خود باید پاسخگو باشیم و قاعدتاً آن روز این پاسخ که ” چون به فلانی وصل بود، چون نسبت فاملیش و…” پذیرفتنی نیست.
امید به آنکه آنگونه که شایسته است و بدون در نظر گرفتن نگاه های قبیله ای عمل نماییم.

برچسب ها:
اخبار رفسنجان خانه خشتی رفسنجان گزینه سیاسی کیست؟
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • باقری

  دقیقا همه الان منتظرند یک آدم کوچک رو که در حلقه ذوستانه بگذارند راس اداره فرهنگ این شهر..!

  ali

  فرماندار سابق از این دست نبود؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان