دراین اماکن عفت و حیا به تاراج نمی رود/پاتوقی با اینترنت پرسرعت و منوی آبدوغ خیار + عکس

  • شناسه خبر: 6870
دراین اماکن عفت و حیا به تاراج نمی رود/پاتوقی با اینترنت پرسرعت و منوی آبدوغ خیار + عکس

«اولین کافی شاپ ویژه زنان و دختران راه اندازی شد» خبر کوتاه بود، اما درهمان ثانیه های اول نقل محافل و رسانه های گوناگون شد. انتشار تصاویری ازحضور دختران جوان در این کافی شاپ ها باعث شد تا نظرات و دیدگاه های متفاوتی درباره راه اندازی این اماکن در فضای مجازی ارائه شود.   کافی […]

خانه » آخرین اخبار » دراین اماکن عفت و حیا به تاراج نمی رود/پاتوقی با اینترنت پرسرعت و منوی آبدوغ خیار + عکس

«اولین کافی شاپ ویژه زنان و دختران راه اندازی شد» خبر کوتاه بود، اما درهمان ثانیه های اول نقل محافل و رسانه های گوناگون شد. انتشار تصاویری ازحضور دختران جوان در این کافی شاپ ها باعث شد تا نظرات و دیدگاه های متفاوتی درباره راه اندازی این اماکن در فضای مجازی ارائه شود.

 

کافی شاپ هایی برای حجاب های برتر

به گزارش “خانه خشتی” : تصاویری که از حضور دختران و زنان جوان در این کافی شاپ در رسانه ها منتشر شد، با تصاویرهمیشگی کافی شاپ و آنچه که تا به امروز وجود داشته است، تفاوت قابل توجهی دارد، تقاوتی که به راحتی نمی توان از کنارآن گذشت.

دراین کافی شاپ ها نه از قهوه ترک خبری است و نه با کاپوچینو ازشما پذیرایی می شود! دراین کافی شاپ تجهیزات دود هم ارائه نمی شود، نه کسی سیگارمی کشد و نه قلیانی قل قل می کند.

دراین اماکن برخلاف کافی شاپ های معمولی، بد حجاب ها جایی ندارند و زنان و دختران با حجاب برتر که همان چادراست ، حضور پیدا می کنند، به جای سیگار و قلیان و هم صحبتی با جنس مخالف ، با کتاب و مجلات و روزنامه ها انس می گیرند.

جالب اینجاست که دراین اماکن دخترها درجمع دوستان خود و درساعاتی که گردهم می آیند، از غذاهای غربی استفاده نمی کنند و برای آنها غذاهای سنتی و نوشیدنی های اصیل ایرانی سرور می شود. شربت بید مشک و شربت نعنا و سکنجبین جای کافی موکا و دلستر غربی را گرفته است. در حقیقت این اماکن پاتوقی دنج و خلوت برای آرامش ، دوستی های پایدار و کسب اطلاعات مفید است.

این کافی شاپ ها در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرده اند که چندی پیش خبر راه اندازی قهوه خانه های ویژه زنان واکنش های گوناگون و متفاوتی را در بین افکارعمومی جامعه و به ویژه اساتید دانشگاه و جامعه شناسان درپی داشت و برای مدتی موجی ازانتقادات نسبت به این موضوع متوجه مدیران و متولیان امرساماندهی به وضعیت اماکن عمومی شد.

اما اینبارگویی متولیانِ فرهنگی جامعه و مدیران نظارت براماکن عمومی در شرایطی که به فصل اوقات فراغت جوانان هم نزدیک می شویم، صدای انتقاد و نارضایتی کارشناسان و جامعه شناسان اجتماعی را شنیده اند و کمرهمت را برای فعالیتی اثر گذار و اقدامی مبتکرانه بسته اند.

با رواج پدیده ای به نام«کافی شاپ گردی» دربین جوانان ومعضلات این کافی شاپ گردی ها و وجود نداشتن تعریفی روشن از جایگاه اماکنی به نام «کافی شاپ» درشهرها و قوانین و مقرراتی روشن و شفاف مربوط به چگونگی اداره این اماکن به نظر می رسد راه اندازی اماکنی ویژه زنان و دختران می تواند زمینه ساز ساماندهی به وضعیت کافی شاپ ها درکشور باشد.

البته باید به این نکته هم توجه داشت که راه اندازی کافی شاپ های ویژه زنان و دختران تنها یکی ازمکان‌هایی است که می‌تواند سالم سازی آن با اقدامات ابتکاری موثر و عاملی برای پیشگیری ازآسیب ها اجتماعی باشد. این روزها بسیاری ازمحیط‌های تفریحی و متأسفانه فضاهای آموزشی کشور به مکانی برای اختلاط و دوستی‌های میان دختر و پسر تبدیل شده‌اند وآنچه که در این میان به تاراج می‌رود حیا و عفت دختران و پسران ایرانی است.

فراموش نکنیم، اقدامات ابتکاری برای سالم سازی محیط های شهری، آموزشی و تفریحی نباید مقطعی وموردی باشد، بلکه باید فراگیر و همه جانبه با قدرت تاثیر گذاری بالایی انجام شود و پشتوانه ای از تبیین صحیح و فکری دقیق درآن خودنمایی کند.

علی البرزی

*گزارش تصویری مرتبط با موضوع گزارش را در سایت زیر مشاهده کنید:

http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13900909000697

برچسب ها:
کافی شاپ، حجاب، دختران،پاتوق کتاب
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • فرشته

    یعنی مانتویی راه نمیدن؟ آدرسش=؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان