یادداشت/ احد امینی

تحلیل این روزها از نگاه آن بالا

 • شناسه خبر: 64258
تحلیل این روزها از نگاه آن بالا

حسن روحانی که در زمان انتخابات دادن سبد کالا به مردم را گداپروری دانسته بود، حال حرف های گذشته را پس گرفته و این یعنی شناخت درستی در قبل از انتخابات وجود نداشته است.

خانه » آخرین اخبار » تحلیل این روزها از نگاه آن بالا

به گزارش “خانه خشتی“، دولت حسن روحانی از جمله دولت هایی بود که وقتی قدرت اجرایی در ایران به وی امانت داده شد خیلی ها منتظر گره گشایی های معیشتی، رونق کسب و کار و افزایش نقش موثر ایران در دنیا و منطقه بین النهرین بودند؛ البته اعلام داشتن کلید قفل های کشور و دادن وعده های سنگین انتخاباتی، انتظارات را از دولت تدبیر افزایش داده بود.

ناگفته نماند که حسن روحانی در این وعده ها دچار افراط شد و نتوانست شور و جو ناشی از تنور انتخابات را بر خود کنترل کند؛ در حالی که از استاد جنگ روانی ( از دید خود ایشان) و عضو شورای امنیت ملی توقع بود که امواج انتخاباتی بر خویش را مدیریت کند؛ این موضوع تا آنجا پیش می رود که آیت ا… هاشمی رفسنجانی به نقل از فارس نیوز اذعان می کند که حسن روحانی بیش از ظرفیت دولت خود به مردم وعده داده است.
در بعد اقتصادی بر خلاف آنچه که آمارهای ایران می گوید در زندگی مردم و کسب و کار آن ها تغییر محسوسی ایجاد نشده است؛ پخش نامناسب سبد کالا بین مردم ایران و انعکاس آن در خبرگزاری های کشورهای عربی و نشان دادن چهره ای گرسنه و بیچاره از ایران به شدت برای دولت تدبیر سنگین تمام شد.

حسن روحانی که در زمان انتخابات دادن سبد کالا به مردم را گداپروری دانسته بود، حال خودش با انجام این کار حرف های گذشته را پس گرفت و این یعنی شناخت درستی در قبل از انتخابات وجود نداشته است.

ایرانی ها در زمان دولت های قبل انجام کارهای بزرگتری همچون سهمیه بندی بنزین را تجربه کرده بودند و به همین خاطر انتظاراتشان هم از لحاظ نظم در امور و مدیریت صحیح از دولت تدبیر افزایش یافته بود.

موضوع سبد کالا تا آنجا پیش می رود که عزت ا… ضرغامی در مصاحبه با مشرق می گوید چند تا کلیپ تاسف برانگیز از نحوه پخش سبد کالا را به دولت دادم وقتی حسن روحانی آنها را مشاهده کرد خود وی هم اظهار نارضایتی کرد.
از طرفی او هر روز تنهاتر می شود چرا که اصلاح طلبان ایران دولت تدبیر را رحم اجاره ای خود می دانند و برای رسیدن به مقاصدشان از آن استفاده می کنند، شاید در خوش بینانه ترین حالت کارگزاران با اینکه برخی اوقات انتقادات تندی به دولت تدبیر دارند آخرین تکیه گاه حسن روحانی باشد، همین عوامل محبوبیت حسن روحانی را پایین آورده است.
یادداشت: احد امینی / عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت ولی عصر (عج)

برچسب ها:
احد امینی تدبیر و امید حسن روحانی خانه خشتی کلید
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • دانشجو

  سلام تشکر از دانشجوی بیدار چذا تا ما جوانها قصد نقد و پیگیری مسائل را داریم عکس العمل نشان میدهید.

  ناشناس

  تعجب از شما که انگار وظیفه تان این است که ذره بین بردارید وکوچکترین مسائل را سیاه نمایی کنید ای کاش یک ذزه این انتقادها را به دولت کریمه احمدی نزاد می کردید می دانید هر چه بدبختی داریم از ........است اگر سرتان را زیر برف نکنید وخودتان را به خواب نزنید
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان