یادداشت/

پیام نور رفسنجان، مرکزی که در مرکز توجه مسوولین نیست!!

 • شناسه خبر: 64064
پیام نور رفسنجان، مرکزی که در مرکز توجه مسوولین نیست!!

این مرکز در طول فعالیت خود در همه دولت ها و دوره ها از بی توجهی مسوولین شهرستان رنج برده و می برد و معلوم نیست که این روند نا صواب تا کی بایستی ادامه داشته باشد.

خانه » آخرین اخبار » پیام نور رفسنجان، مرکزی که در مرکز توجه مسوولین نیست!!

به گزارش “خانه خشتی“، یادداشتی که در ادامه می خوانید، توسط یکی از مخاطبان پایگاه اطلاع رسانی خانه خشتی جهت انتشار ارسال شده است:

دانشگاه پیام نور مرکز رفسنجان سال ها پیش هم چون سایر مراکز آموزشی رفسنجان با دور اندیشی و همت بلند خیرین رفسنجانی شروع بکار نمود.خیرینی که فرهنگ و آموزش عالی جوانان این شهر دغدغه آن ها بود و نهال غرس شده در آن سال ها اکنون و پس از سالیان طولانی – بیش از ۲۰ سال- تبدیل به درختی پر ثمر گردیده که محل علم آموزی و تربیت دانشجویان شده است. دانشجویانی که بیش از ۹۰ درصد آنان بومی شهرستان می باشند.

اما این مرکز در طول فعالیت خود در همه دولت ها و دوره ها از بی توجهی مسوولین شهرستان و علی الخصوص نماینده و فرماندار رنج برده و می برد و معلوم نیست که این روند نا صواب تا کی بایستی ادامه داشته باشد.

این نوشته در پی آنست تا گوشه ای از مهم ترین مشکلات این دانشگاه و جفاهایی که بر آن رفته است را بیان کند باشد که مسوولین امر با نگاه ویژه خود چاره ساز آن باشند.

الف) بی ثباتی در مدیریت این مرکز سابقه ای به طول تاسیس آن دارد.متاسفانه تعویض های پی در پی مدیرانی که که ریاست بر این دانشگاه اولویت کاری آن ها نبوده و بیشتر بعنوان یک مسوولیت درجه دو به آن نگریسته می شده است، ضربات جبران ناپذیری بر آن وارد کرده است که مقایسه این مرکز با مراکز شهرستان های هم جوار گویای این مساله است..

ب) دومین مساله علاوه بر عزل و نصب پیاپی مدیران، عدم استقرار آنان در طول مسوولیت در شهرستان می باشد- اصطلاحی که معمولا در اینگونه مواقع بکار می رود مدیران پروازی است- که حداقل ۴ رییس قبلی آن به همین وضع بودند و مرتبا بین رفسنجان و کرمان در رفت و آمد بودند و به این مساله اضافه کنید حضور حداکثر ۲ روزه – دقت شود: حداکثر ۲ روز- این مدیران در دانشگاه و مدیریت از راه دور آنان را. که متاسفانه سرپرست جدیدی هم که کمتر از ۲ ماه پیش نیز منصوب شدند نیز به همین وضعیت دچار هستند…

مساله بعدی فراری بودن مسوولین استان از نصب مدیران بومی رفسنجانی در این مرکز می باشند که حداقل سه مسوول قبلی و مسوول فعلی بومی این شهرستان نیستند و مشخص نیست بنا به کدام مصلحت و احیانا هدف!! اینگونه عمل شده است و چرا نماینده و فرماندار محترم در قبال این مساله حساسیت نشان نداده اند و نمی دهند؟؟؟

د) اتفاقی که طی ۱۰ روز گذشته رخ داده منصوب شدن معاون جدید مرکز با معرفی سرپرست جدید و حکم مدیر استان می باشد. خانم معاونی که بواسطه غیر بومی بودن در طول هفته فقط حداکثر ۲ روز در مرکز حضور دارد و البته شاید از نظر سرپرست جدید موضوع مهمی نباشد چراکه ایشان خودشان هم هفته ای حداکثر ۲ روز حضور دارند و اساسا با توجه به اینکه ایشان دانش آموخته و هیات علمی رشته ای هستند که در مرکز رفسنجان دایر نیست ، اجبارا بایستی ساعات موظفی خود را در کرمان و سایر مراکز تدریس نمایند.

نکته جالب این است که ایشان پس از انتصاب و پس از نارضایتی و اعتراض اعضای هیات علمی رفسنجان مبنی بر غیر بومی بودن و اعلام این نارضایتی به مسوولین استان ، قول مساعد دادند که در خصوص انتخاب معاون مرکز با همه مشورت کنند ولی مثل اینکه انتصاب یک معاون غیر بومی را بنا به دلالیلی!!! ترجیح داده اند.

ه) به این اتفاق که تقریبا ۳ سال پیش رخ داده است توجه فرمایید:((حدود سه سال پیش از طرف پیام نور استان با مدیریت دکتر ((ت)) ۵ نفر هیات علمی به مرکز رفسنجان معرفی می شوند

– یکی از آنها دکترای … از کشور مالزی است که قبلا کارمند …. بوده است و سن ایشان در آن زمان بالای ۴۳ سال می باشد.

– دیگری کارشناسی ارشد … از دانشگاه آزاد … دارد.

– دیگری کارشناسی ارشد … دارد و قبلا کارمند … بوده

و …

و جالب اینکه همگی غیر بومی می باشند و شوربختانه اینکه در همین رشته ها بچه های رفسنجانی متقاضی بوده اند که یا دکتری و یا دانشجوی دکتری از بهترین دانشگاه های کشور بوده اند و سابقه چندین سال تدریس در همین مرکز را داشته اند و حتی برخی مراحل استخدامی تا مصاحبه و … را نیز طی کرده بودند.

براستی نام این اقدام چیست؟؟؟ آیا غیر از خیانت نام دیگری می توان بر آن نهاد؟؟؟؟

و) پس از انتصاب مدیر قبلی استان (( دکتر ت)) به ریاست مرکز رفسنجان در آبانماه ۹۳ و پس از اینکه ایشان پس از سه ماه بنا به اتهامات مالی مربوط به زمان مدیریتشان در استان دستگیر و بازداشت می شوند امید می رفت که مسوولین شهرستان با حساسیت ویژه ای روند انتصابات این مرکز را رصد نمایند و اجازه ندهند حیثیت یک مرکز آموزشی و پژوهشی این گونه بازیچه مسوولین پیام نور استان قرار گیرد اما متاسفانه گویی نه گوش شنوایی هست و نه چشم بینایی……

به موارد گفته شده اضافه کنید سوءمدیریت های گذشته از جمله بذل و بخشش تجهیزات دانشگاه توسط همین مدیران غیر بومی و تعطیل نمودن رشته های مربوط، بی انگیزه نمودن کارکنان زحمتکش آن، بلا تکلیفی دانشجویانی که برای حل مشکلات خود بایستی هفته ها صبر کنند تا رییس و معاون دانشگاهشان را ببینند، و هزینه های سر سام آور ایاب و ذهاب مدیران که با خودرو دانشگاه و راننده اختصاصی صورت می گیرد که انشا ء الله در فرصتی دیگر به آن پرداخته خواهد شد….

امید است مسوولین شهرستان در خصوص وضعیت این مرکز احساس وظیفه و مسوولیت کنند.

گفتنی است سایت خانه خشتی آماده انعکاس نظرات مسوولین پیام نور می باشد.

امضا محفوظ

برچسب ها:
خانه خشتی دانشگاه پیام نور رفسنجان یادداشت
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • علی

  خیلی بی انصافیه . چرا قبل از اینکه از صحت یک موضوع مطلع شوید منشر میکنید. یک سایت خبری بایستی اخلاق مدار هم باشه. امید وارم توان معذرت خواهی و تکذیب اطلاعات غلطی که به شما گزارش شده را داشته باشید

  تبسم

  جالبه غیرت رفسنجونی کجا رفته

  حسین زاده

  کاش که فرماندار و نماینده در قبال این خیانتهای به رفسنجان و جوانان بومی آن اقدامی بکنند ملاحظه دیگر بس است.

  رضا

  امیدوارم که منتشر نمایید متاسفانه از حدود سال ۸۴ بر خلاف روند رشدکاهشی جمعیت دانش آموزی از از هجده میلیون به دوازده ونیم میلیون دانش آموز،پیام نور رشد کمی بسیار زیادی داشت.در قبل از هشتاد وچهار در استان کرمان فقط سیزده واحد پیام نور بود اما در سال هشتاد پنج فقط بر اساس مسائل سیاسی،تعداد واحد های پیام نور در استان حدود سی واحد شد. بدون هیچ امکاناتی ،نه هیات علمی و نه ساختمانی ،برای مثال پیام نور پاریز چی دارد؟ آیا کشکوئیه نیاز به دانشگاه داشت؟متاسفانه پول بیت المال به هدر رفت. درکشکوئیه این ساختمان دارد خاک می خورد.در انار هم همین طور. این تبیض ها واین بی عدالتی ها خیلی تاثیر منفی بر جوانان دارد مخصوصا از طرف مسئولینی که خود را اهل الله می دانند.

  نت

  این اوضاع همه جا هست دانشگاه ولی عصر هم اکثر هیات علمی هایش غیر بومی بوده و جالب اینجاست غیر بومی ها اقداماتی انجام داده برای نیامدن بومی ها
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان