انتخابات پارلمانی سوریه باداشتن ۱۴ میلیون سوری واجد شرایط آغاز شد

  • شناسه خبر: 5181
انتخابات پارلمانی سوریه باداشتن ۱۴ میلیون سوری واجد شرایط آغاز شد

خانه خشتی: انتخابات پارلمانی سوریه صبح امروز برای انتخاب ۲۵۰ نماینده درپی اصلاح قانون اساسی این کشور آغاز شد.  به گزارش خانه خشتی به نقل از فارس، حوزه‌های اخذ رای از ساعت ۷ صبح در همه حوزه‌های رای گیری بر روی رای دهندگان سوری بازگشایی شد. ۱۲ هزار و ۱۵۲ مرکز رای گیری در همه استانها برای مردم […]

خانه » آخرین اخبار » انتخابات پارلمانی سوریه باداشتن ۱۴ میلیون سوری واجد شرایط آغاز شد
خانه خشتی:آغازانتخابات سوریه

خانه خشتی:آغازانتخابات سوریه

خانه خشتی: انتخابات پارلمانی سوریه صبح امروز برای انتخاب ۲۵۰ نماینده درپی اصلاح قانون اساسی این کشور آغاز شد.

 به گزارش خانه خشتی به نقل از فارس، حوزه‌های اخذ رای از ساعت ۷ صبح در همه حوزه‌های رای گیری بر روی رای دهندگان سوری بازگشایی شد.

۱۲ هزار و ۱۵۲ مرکز رای گیری در همه استانها برای مردم در نظر گرفته شده است. ۷هزار و ۱۹۵ نامزد برای تصاحب ۲۵۰ کرسی با هم به رقابت می پردازند.

جمعیت سوریه ۲۳ میلیون نفر و سن واجدین شرایط برای رای دادن ۱۸ سال به بالا است و مجموع واجدین شرایط ۱۴ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۶۴۴ نفر از جمله سوریهای مقیم خارج و نظامیان ارتش و پلیس می باشند که در دوره خدمت نظامی حق رای دادن ندارند .

در انتخابات های پیشین سوریه تنها ده حزب در چارچوب «جبهه پیشرو ملی» و با رهبری حزب بعث رقابت می کردند. این جبهه در انتخابات پیشین اکثریت کرسی ها را به خود اختصاص ‌می‌داد. در انتخابات پیشین،‌ «جبهه پیشرو ملی» فهرست واحدی را ارائه می کرد و رای دهندگان تنها می‌توانستند اسامی دیگر نامزدهای مستقل را در ذیل فهرست نامزدهای معرفی شده از سوی این جبهه نوشته و در صندوق‌های رای بیندازند.

بر اساس قانون جدید انتخابات در سوریه،‌ یازده حزب جدید امکان حضور در رقابت های انتخاباتی را پیدا کرده اند.

اسامی چهره های جوان جدیدی در فهرست های نامزدها مشاهده می شود که برای فعالیت زیر سقف پارلمان به منظور رسیدگی به دغدغه های جوانان تلاش می کنند.

“حسن الجلالی” معاون وزیر کشور سوریه گفت: سوریهای مقیم خارج از کشور که تمایل به شرکت در انتخابات دارند یا شهروندانی که قصد ورود یا عزیمت به خارج از کشور دارند می توانند در مراکز رای گیری مستقر در گذرگاههای مرزی زمینی، هوایی و دریایی رای دهند به شرط اینکه نامزدهای همان حوزه انتخابیه محل رای دادن را انتخاب کنند.

انتخابات فقط براساس کارتهای شناسایی برگزار می شود و هریک از شهروندان می تواند در حوزه انتخابیه محل خود رای دهد به شرط اینکه مدارک مربوط به اقامت خود در محل آن حوزه انتخابیه را ارایه کند.

معاون وزیر کشور سوریه گفت: هماهنگی کامل بین وزارت کشور و کمیته عالی انتخابات درباره روند انتخابات وجود دارد زیرا این کمیته کار نظارت قضایی بر انتخابات را برعهده دارد.

معاون وزیر کشور سوریه گفت: سه مرکز رای‌گیری جدید به حوزه‌های رای‌گیری در پایتخت افزوده‌ شده است که این امر برای جلوگیری از ازدحام بیش از اندازه مردم و برگزاری انتخابات در آرامش و با کیفیتی مناسب است.

انتهای پیام/++

برچسب ها:
انتخابات پارلمانی سوریه باداشتن 14 میلیون سوری واجد شرایط آغاز شد
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان